3 Kripto Para Milyarderinden BTC ve Altcoin Tahminleri!

3-kripto-para-milyarderinden-btc-ve-altcoin-tahminleri!

Bitcoin ve altcoin projeleri son 24 saatte pek iyi performans göstermese de, kripto para alanında ünlü olan kişilerin yorumları dikkat çekiyor. Bu yazımızda, üç kripto para milyarderinin piyasaya yönelik tahminlerini aktaracağız. İşte detaylar…

Morgan Stanley CEO’su: Kripto para birimleri kalıcı

Perşembe günü New York’ta bir Reuters konferansına katılan Morgan Stanley CEO’su James Gorman, kripto para birimlerini geçici bir heves olarak görmediğini söyledi. Kripto para birimlerinin burada kalacağına inanıyor. Aynı zamanda Gorman, yeni kurulan varlığa gerçek bir değer biçemeyeceğini söylüyor. Gorman, genellikle çok çeşitli sonuçları olan şeylere yatırım yapmaktan hoşlanmadığını da sözlerine ekledi.

Bu 8 Altcoin İçin Sıcak Gelişme: CME Duyurusu Var!

Gorman, Eylül ayında kriptonun “tanımı gereği” spekülatif bir varlık olduğunu söyledi. Bunu yeni bir değer saklama biçimi olarak görmediğinden bahsetti. O zamanlar Gorman, herhangi bir kripto para birimine sahip olmadığını doğruladı. Bitcoin’i 60.000 dolardan satın almadığı için mutlu olduğunu ekledi. Morgan Stanley, Grayscale Bitcoin Trust’ın hisselerine milyonlarca dolar yatırım yaptı. Hatta 2021 sonu itibariyle Ark Invest’ten daha fazla GBTC hissesine sahipti. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere yakın tarihli bir raporda, New York merkezli bankacılık devi, Bitcoin’i Tesla ile karşılaştırdı.

David Gokhshtein: Bitcoin yerine Ethereum’u tercih ederim

Diğer yandan Gokhshtein Media’nın kurucusu David Gokhshtein, şu anda sadece getirilere dayalı olmak dışında başka bir sebep olmaksızın BTC yerine ETH’yi tercih edeceğini söylüyor. Hem Bitcoin hem de Ethereum’un yedi günlük getirilerine bakıldığında, ETH’nin bu konuda daha iyi performans gösterdiği ortaya çıkıyor. Bitcoin son yedi günde yüzde 3,4 artarken, Ethereum bu süreçte yüzde 8,8 arttı.

Tersi bir durum daha uzun zaman dilimlerinde görülebilir. BTC hem 30 günlük hem de yıllık zaman dilimlerinde ETH’den daha iyi performans göstermekte. Verilere göre Bitcoin son 30 gün ve yıllık olarak sırasıyla yüzde 16,2 ve yüzde 69,9 değer kaybetti. ETH ise son 30 günde yüzde 18,2 ve yıllık yüzde 72,3 düştü.

Mike Novogratz: Bitcoin iyileşecek

Son olarak Mike Novogratz, kripto endüstrisinin FTX patlamasının etkilerinden kurtulacağına dikkat çekerek SBF’nin yargılanmasını istedi.  Novogratz, geçtiğimiz günlerde New York Times’ın DealBook Zirvesi’ndeki röportajında Sam Bankman-Fried’in son sözlerini tartıştı. FTX kurucusunun yargılanmasını ve tutuklanmasını istedi. Böyle bir gelişmenin Bitcoin ile kripto endüstrisini, FTX fiyaskosunun zarar verici etkilerinden kurtaracağını iddia etti.

Özellikle çeşitli kripto para çöküşlerinin ardından düzenleyicilerin odağı Bitcoin ve altcoin alanında yoğunlaştı. Özellikle Avrupa ve ABD’li düzenleyicilerden regülasyona yönelik hamleler geliyor. Bu yazımızda, geçtiğimiz gün ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC)'nun tutumu hakkında son yorumlardan bahsedeceğiz. Ayrıca ABD Senatosu’nda kripto paralara yönelik en son argümanları ve düzenleyici çabaları paylaşacağız…

Yorumlar hakkında konuşan Novogratz, olaya karışan tüm kişilerin “büyük bir dolandırıcılığı sürdürdüğünü” iddia ederek, FTX durumundaki tek suçlunun SBF olmadığını iddia etti. Daha sonra, ilgili yetkililerin olanların temeline inmesini ve olaya karışanları tutuklamasını istediğini ifade etti. “Onun yargılanması gerekiyor. Hapishanede zaman geçirsinler, ”dedi. Mike Novogratz’a göre, Bitcoin ve kripto para piyasaları, FTX olayının zararlı etkilerinden kurtulacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için 3 Kripto Para Milyarderinden BTC ve Altcoin Tahminleri!

Category:
News