Shiba Inu Hesaplarında Keskin Düşüş! Sebebi Ne?

shiba-inu-hesaplarinda-keskin-dusus!-sebebi-ne?

Etherscan tarafından sağlanan on-chain veriler, Shiba Inu (SHIB) yatırımcılarının sayısında keskin bir düşüş tespit etti. Sadece bir hafta için SHIB tutan cüzdanların sayısı 30.000 adet azaldı.

Shiba Inu yatırımcı sayısı ani düşüş yaşadı

Etherscan verileri, SHIB yatırımcılarının sayısının son sekiz gün içinde önemli ölçüde azaldığını ortaya koyuyor. SHIB tutan cüzdanların sayısı 23 Kasım’daki 1,28 milyonluk zirveden bu yana 1,25 milyona geriledi. Böylece yatırımcı sayısında %2 civarında düşüş meydana geldi. Yaklaşık 30.000 cüzdan SHIB bakiyesini tamamen boşalttı.

Bu arada veriler balina cüzdanlarıyla tutarlıydı. Kasım ayının sonlarından bu yana Ethereum balinalarının SHIB bakiyelerini azalttığını gördük. Şu anda Ethereum balinaları toplamda 74,47 milyon dolar değerinde SHIB tutuyor. Bu token bazında 8,03 trilyon Shiba Inu (SHIB) anlamına geliyor. Buna karşılık yaz aylarında balina cüzdanlarını dolduran SHIB token’in değeri 500 milyon doların üzerindeydi. İyi haber Shiba Inu topluluğun arzı azalma çabalarının bir parçası olan gönüllü token yakımlarını hız kesmeden sürdürmesi.

Shiba topluluğu 666 milyon SHIB yaktı 

Shiba Inu’nun yakma istatistiklerini takip eden Shibburn, Kasım 2022’de 666.903.322 SHIB tokenin ölü cüzdana taşındığını kaydetti. Meme token topluluğu, 149 işlemde 666 milyondan fazla SHIB imha etti.

Token yakma etkinleri, dolaşımdaki SHIB sayısını azalttığı için Shiba Inu’nun ekosisteminin anahtarıdır. Shiba’nın dolaşımdaki arzını azalması, fiyatı üzerinde doğrudan bir etkiye sahip. Toplamda 410,38 trilyondan fazla SHIB, Shiba Inu’nun dolaşımdaki arzından kalıcı olarak çıkarıldı. Genel toplada, SHIB tokenlerinin A’i imha edildi. Şu anda borsalarda ve kullanıcıların cüzdanlarında 562,56 trilyon dolaşıyor.

Shiba Inu fiyatı toparlanmaya hazır mı?

Kripto ayı piyasasının sert koşulları Shiba fiyatının toparlanmasını engelleyemedi. SHIB fiyatı, özellikle son iki hafta boyunca büyük ölçüde sabit kaldı. Analistler, SHIB grafiğinde bir toparlanmaya işaret eden teknik indikatörler belirlediler. Coin Republic’in teknik analisti Nancy Allen, Shiba Inu fiyatının alçalan üçgen formasyonun kırılacağını öngörüyor. Analist, Shiba Inu’nun toparlanmaya başlaması için gün içinde daha fazla alıcı çekmesi gerektiğini söylüyor.

Teknik kısımda, RSI veriler, 46’da ve tarafsızlıktan çıkmak için mücadele ediyor. Analistler, MACD indikatörünüzdeki bir momentum farkının, SHIB için ani bir toparlanmaya işaret edeceğini söylüyor.

Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere Shiba Inu, Kasım ayında bir dizi ortaklık haberiyle gündeme geldi. En büyük ikinci meme token, bu haberlerin ortasında yatay hareket etmeye devam ediyor. SHIB şu anda 0.0000090 dolar bölgesini korumakla meşgul. FTX etrafında yaşanan tüm satışların ardından piyasa değerine göre 13.sırayı korumayı başarıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Shiba Inu Hesaplarında Keskin Düşüş! Sebebi Ne?

Category:
News