SEC’in Kıskacına Giren Bu Altcoin Duyurdu: Ölebiliriz!

sec’in-kiskacina-giren-bu-altcoin-duyurdu:-olebiliriz!

Blockchain platformu ve altcoin LBC’nin arkasındaki şirket, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) kıskacına girdikten sonra dün, Twitter’da adeta kendi ölüm ilanını yazdı. Firma, SEC’e karşı son yasal kaybının ardından “günlerinin sayılı olduğunu” söyledi. İşte detaylar…  

LBRY Inc., SEC’e karşı yasal savaşını kaybetti

Pazartesi günkü tweet’inde LBRY, Inc. “yasal faktörler ve SEC borçları tarafından öldürüldüğünü” söyledi. Ardından gelen bir tweet’inde şirket, “LBRY protokolü ve Blockchain devam edecek” olsa da “ölmesi gereken” platformun LBRY Inc. olduğunu açıkça belirtti. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi bu ayın başlarında, LBRY, Inc., SEC ile bir yıl süren savaşı kaybetti. LBRY, Inc. CEO’su Jeremy Kauffman, şirkete SEC cezası için henüz kesin bir miktar belirtilmediğini aktardı. Ancak düzenleyici kurumun 20 milyon dolarlık ceza için bastırdığını söyledi.

Bu Altcoin, SEC Davasını Kaybetti

Düzenleyici kurum, şirketin kayıt dışı menkul kıymetleri LBRY tokenleri şeklinde teklif ettiğini ve sattığını öne sürmüştü. SEC, firmanın 2016’dan beri kayıt dışı menkul kıymet sattığını iddia etmişti. Firmayı, ilk olarak Mart 2021’de LBRY Credit (LBC) tokenleri nedeniyle mahkemeye verdi. Diğer yandan LBRY, Inc., tokenların menkul kıymet olmadığını belirtti. Yerel LBC tokenının “LBRY Blockchain’in önemli bir bileşeni olan bir kripto olarak işlev gördüğünü” iddia etti. Yargıç Peter Barbadoro, 7 Kasım’da karar verirken, SEC’in yanında yer aldı.

LBRY: LBRY Inc., yakın gelecekte muhtemelen ölecek

30 Kasım’da Twitter üzerinden işin durumu hakkında bir güncelleme sağlayan LBRY Inc, şirketin “yakın gelecekte büyük olasılıkla öleceğini” ancak temel protokol ve Blockchain’in devam edeceğini açıkladı. Twitter dizisinde aşağıdaki ifadeler yer aldı:

LBRY Inc.’in yakın gelecekte muhtemelen ölmüş olacağı konusunda açık sözlü olmak istiyoruz. LBRY misyonunun devam etmesini bekliyoruz. Ancak şirketin kendisi yasal borçlar ve SEC borçları nedeniyle öldü.

LBRY Inc, barındırılan içeriği üzerinde daha az katı sansür politikaları sunan YouTube’a temel olarak Blockchain tabanlı bir alternatif sunar. Platform ayrıca, standart reklam geliri paylaşımı modelinin aksine içerik oluşturuculara doğrudan ipuçları sağlar. SEC, LBRY’ye karşı açtığı davada, LBC’nin saf spekülasyon için tasarlandığını iddia etti. Ancak LBRY, tokenlerin platformu için bahşiş verme, yayınlama, gibi temel yardımcı işlevlere hizmet ettiğini iddia etti.

Müzakere aşaması altcoin projesini zorluyor

Mahkemeyi SEC’in kazanmasına rağmen, LBRY bu hafta başlarında Twitter’da hükümet kurumunun uzlaşma müzakereleri açısından kendilerini zorlamaya devam ettiğini söyledi.  Müzakerelere ilişkin bir gönderiye yanıt veren şirket, SEC’e “sahip oldukları her şeyi” teklif ettiklerini söyledi. Ancak kurumun bu teklifin yine de reddettiğini kaydetti.

Savunma avukatı ve eski federal savcı James Filan, bunun SEC’in gelecekteki LBC satışlarıyla ilgili daha sert şartlar aramasından kaynaklanıp kaynaklanmadığını sorguladı. Yanıt olarak, LBRY Inc ekibi, dudaklarının mühürlü olduğunu gösteren bir emoji paylaştı.

Altcoin fiyatında son durum nedir?

Bu sırada LBRY Credits’in (LBC) fiyatı son 24 saatte yüzde 8.17’lik bir yükseliş sergiledi. Coin, 0.01103 dolardan 0.1277 dolara kadar yükseldi. Ancak yazım sırasında 0.1209 dolara düşmüş halde.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için SEC’in Kıskacına Giren Bu Altcoin Duyurdu: Ölebiliriz!

Category:
News