Rusya’nın En Büyük Bankası, Bu Altcoin’i Seçti!

rusya’nin-en-buyuk-bankasi,-bu-altcoin’i-secti!

Rusya’nın en büyük bankası, Blockchain platformunu Metamask ile entegre ederek DeFi ve Web3’e geçişini hızlandırıyor. Banka bu hamlesiyle lider altcoin ile doğrudan bağlantı sağlayacak.

Sberbank, DeFi ve Web3’e geçiş için yeni altcoin seçimini duyurdu

Eski adıyla Sberbank olan Rusya’nın en büyük bankası Sber, Blockchain platformunu Ethereum ile entegre ediyor. Banka 30 Kasım’da, Ethereum ağındaki akıllı sözleşmeler ve uygulamalarla uyumluluk dahil yeni fırsatları resmen duyurdu. Bununla birlikte, geliştiricilerin akıllı sözleşmeleri ve tüm projeleri Sber’in Blockchain’i ve halka açık Blockchain ağları arasında taşımasına izin vereceğini söyledi.

Sber’in son güncellemesi, Ethereum ile etkileşime geçmek için kullanılan kripto cüzdanı MetaMask entegrasyonunu içeriyor. Duyuruya göre entegrasyon, kullanıcıların Sber’in Blockchain’ine yerleştirilen token ve akıllı sözleşmelerle işlem yapmasına olanak tanıyor. Bankanın Blockchain Lab Alexander Nam, yeni özelliklerin, Sber’in geliştiricileri, şirketleri ve finans kurumlarını Blockchain, Web3 ve DeFi’nin pratik iş uygulamalarını keşfetmek için birleştirmesine yardımcı olacağını belirtti. Sber’in DeFi projelerine ev sahipliği yapacağını görmekten mutlu olduğunu söyledi:

Sber Blockchain Lab, harici geliştiriciler ve ortak şirketlerle yakın bir şekilde çalışıyor ve topluluğumuzun DeFi uygulamalarını Sber’in altyapısında çalıştırabilecek olmasından memnunum.

Sberbank, son yıllarda aktif olarak Blockchain ürünleri geliştiriyor

Banka, 2021’in başlarında kendi stablecoin’i “Sbercoin” için Bank of Russia’ya başvurdu. 2022 baharında merkez bankasının onayını aldıktan sonra, Haziran ayında ilk kripto para anlaşmasını duyurdu. Sber’in çoğunluk hissedarı, P 1 hisseye sahip olan Rusya hükümetidir.

Sber’in duyurusu, Vladimir Putin’in Blockchain tabanlı yerleşim ağı çağrısından kısa süre sonra geldi. Rusya Devlet Başkanı, küresel finansal ödeme sistemlerindeki tekeli eleştirerek, kripto para birimlerine dayalı teknolojinin bankalardan bağımsızlığı artıracağına olan güvenini dile getirdi. Aynı zamanda, Putin hükümeti vatandaşlarının ödeme olarak kripto para kullanmasına izin vermiyor. Ayrıca Bitcoin ile ödemelere genel bir yasak getiriyor.

Kasım ayı sonlarında Rus milletvekilleri, hükümetin ulusal bir kripto borsası başlatması için olası yasal değişiklikleri de tartıştı . Bu çabanın, yerel kripto piyasasını düzenleme konusunda pek çok anlaşmazlığa sahip olduğu bilinen Maliye Bakanlığı ve Rusya Merkez Bankası tarafından desteklendiği bildiriliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Rusya’nın En Büyük Bankası, Bu Altcoin’i Seçti!

Category:
News