Ribbon Finance Nedir? RBN Ne İşe Yarar?

ribbon-finance-nedir?-rbn-ne-ise-yarar?

Ribbon Finance nedir? Ribbon Finance (RBN), kullanıcı portföyünün risk-getiri profilini optimize eden, DeFi odaklı bir Blockchain projesidir. Kriptokoin.com olarak bu makalede Ribbon Finance nedir, ne sunar, RBN coin nedir, ne işe yarar, nasıl alınır gibi yatırımcıların merak ettiği soruları yanıtladık. Şimdi gelin devamlı getiri sunan araçlar tasarlayan bu merkeziyetsiz finans (DeFi) projesini birlikte inceleyelim.

Ribbon Finance nedir?

Ribbon Finance, çok çeşitli kripto ürünleri ve yatırım stratejileri sunan bir merkeziyetsiz finans (DeFi) protokolüdür. Ribbon’un DeFi ürünleri, kullanıcıların karmaşık yatırım stratejilerini otomatikleştirmesine olanak tanır. Ayrıca onların, gerçek zamanlı piyasa koşullarına dayalı portföy dökümlerini görselleştirmelerine yardımcı olur. Bunun için platform, tek tıklamayla para yatırılan kasalardan (Vault) yararlanır. Ayrıca proje, yüksek getirili yield farming ve staking gibi çeşitli DeFi özellikleri sunar.

Ribbon Finance, uzun vadeli getirileri olan yapılandırılmış ürünler oluşturmak için finans mühendisliğini kullanır. Ribbon’un ilk ürünü, verim odaklı şekilde otomatikleştirilen bir opsiyon stratejisidir. Geliştiriciler, diledikleri gibi yapılandırabilecekleri ürünler de oluşturabilmektedir. Bu amaçla, birden fazla DeFi türevini birleştirmeleri mümkündür. Yapılandırılan ürünler, temel olarak paket halinde sunulan finansal araçları ifade eder. Platform, ürünler aracılığıyla portföylerin risk-getiri profillerini optimize eder.

Ribbon Finance ne sunar?

Ribbon Finance içerisinde kullanıcılar, kripto paralarını “Theta Vaults” adı verilen varlık havuzlarına yatırabilmektedir. Bunu yaparak, yüksek oranda getiriler elde etmeleri mümkündür. Kasalar (Vaults), ETH, AAVE, SOL ve WBTC dahil olmak üzere çoğu kripto para birimini destekler. Bununla birlikte Ribbon’un platformu, yapılandırılan finansal ürünlerin oluşturulmasını ve kullanılmasını destekler. Bu ürünler ile kullanıcılar, bahis oynama, getiri elde etme, anapara koruması gibi özelliklere erişim elde eder. Platform, risk-getiri profilini en iyi hale getirerek yatırımcıların kârlarını artırır.

RBN nedir? Ne işe yarar?

RBN coin, Ribbon Finance platformunun yardımcı tokenidir. Ethereum ağı üzerine ERC-20 standardı ile inşa edilen bu token ile kullanıcılar, çeşitli avantajlara erişebilmektedir. Örneğin RBN sahipleri, getiriler üzerindeki teşviklerden ve masraf indirimlerinden fayda sağlayabilmektedir. Bununla birlikte RBN, Ribbon’da bir yönetişim tokeni olarak çalışır. RBN sahipleri, platformun DAO’suna katılarak yönetimde oy hakkı kazanır. Böylece, ekosistemin merkeziyetsiz şekilde yönetilmesini mümkün kılarlar.

Ribbon Finance nedir? RBN nasıl alınır?

Ribbon Finance, CMC verilerine göre en büyük 144. kripto para birimidir. Bu nedenle Coinbase, MEXC, Gate.io ve Bitget gibi borsalarda listelenmektedir. RBN satın almak isteyen yatırımcılar, bu borsalardan birine erişmeli ve satın alma adımlarını takip etmelidir. Kripto para, ETH, USDT ve USD gibi para birimleri ile işleme açıktır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Ribbon Finance Nedir? RBN Ne İşe Yarar?

Category:
News