Kripto Milyarderi: FTX Krizi Bitmedi! Bu 2 Şirkete Dikkat Edin

kripto-milyarderi:-ftx-krizi-bitmedi!-bu-2-sirkete-dikkat-edin

Bilinen bir hedge fon yöneticisi olan Mark Yusko, FTX çöküşünün ardından dikkat edilmesi gereken iki kripto para şirketine dikkat çekti. Ayrıca kripto ayı piyasasının yavaşlamayacağına dair görüşünü açıkladı. İşte detaylar…

Yusko, FTX krizinin ardından iki kripto platformuna dikkat çekti

Yakın tarihli bir röportajda Yusko, kripto endüstrisinin iki temel taşına odaklandı: GBTC ve Tether. Yusko’ya göre FTX olayı, Genesis Capital’in (Grayscale’e benzer şekilde) ek baskısı ile piyasaya ciddi zarar verme potansiyeline sahip. İlk olarak Yusko, Grayscale Bitcoin Trust’ın (GBTC) olası tasfiyesi ile ilgili endişelerini dile getirdi. Yusko’ya göre GBTC’nin tasfiye olması, kısa vadede çok kötü olur. Ayrıca CEO Barry Silbert’ın umutsuzca para toplamaya çabasında olduğunu belirtiyor. Diğer yandan, FTX ve Genesis’in neden olduğu milyar dolarlık bir açıkları olduğunu belirtiyor.

Bugün Bu 20 Altcoin İçin Büyük Gün: İşte Olacaklar!

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Grayscale Bitcoin Trust, yatırımcıların gerçekten BTC satın almadan Bitcoin’e maruz kalmalarını sağlayan en büyük Bitcoin fonudur. FTX’in çöküşünün ardından, bazı raporlara göre DCG (Grayscale’in ana şirketi) CEO’su Barry Silbert, şirketin 2 milyar dolarlık borca ​​saplandığını açıkladı. Şu anda yatırım aracı yüzde 42,37’lik bir iskontoyla işlem görüyor. FTX’te iflasla ilgili söylentilerin sızmaya başladığı sıralarda primler rekor bir indirime düştü.

Tether ile ilgili endişeler devam ediyor

Yusko daha sonra ikinci endişesi olan Tether’e geçti. Bilindiği gibi Tether, piyasa değerine göre en büyük stablecoin olan USDT’nin arkasındaki şirkettir. Yusko, Tether’in FTX ile olan ilişkisine dikkat çekti. Bilindiği gibi Mayıs ayında Tether’in butk bir Bahamalar bankasındaki varlıklarını açıklamadığı iddia edilmişti.  Anlatıyı yineleyen Yusko, FTX’in eski CEO’su SBF’in de Bahamalar’da olduğuna dikkat çekti. Ayrıca şunları söyledi:

SBF ile birlikte Bahamalar’da olmaları beni endişelendiriyor. Burada bir sorun olursa, kripto para topluluğu için çirkin olurdu.

FTX, Tether (USDT)'ın Kapısına Gitti! Beyaz Saray Açıklama Yaptı

FTX’in çöküşü piyasaya şok dalgaları gönderdi

Bildirdiğimiz gibi En büyük kripto para borsalarından birinin trajik düşüşü, kripto endüstrisinde şok dalgaları yarattı. FTX çöküşü, özellikle bulaşıcı etkisi şiddetli hale geldikten sonra kripto kullanıcılarını, yatırımcıları ve ilgili şirketleri doğrudan etkiledi. Kripto borsaları, yatırımcı güvenini korumaya çalışıyor. Bu sırada daha fazla hesap verebilirlik ve şeffaflık sağlamak için baskı altında.

Bunun dışında, düşüş yatırımcıların güvenini ciddi şekilde etkiledi. Bu arada, artan olumsuz hava da sektöre bir darbe indirdi. Bireysel yatırımcıların güveni önemli bir gerilemeyle karşılaştı. Tüm merkezi borsalardaki birçok müşteri, fonlarını soğuk depoya taşımaya başladı. Bunlar, ayı piyasasının beklenenden daha uzun süre devam etmesinin nedenlerinden sadece birkaçı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Kripto Milyarderi: FTX Krizi Bitmedi! Bu 2 Şirkete Dikkat Edin

Category:
News