FTX İflasını Haziran’da Bilen İsim: Bitcoin Bu Diplere Düşecek!

ftx-iflasini-haziran’da-bilen-isim:-bitcoin-bu-diplere-dusecek!

NorthstarBadcharts.com’un Kurucu Ortağı Patrick Karim, son zamanlarda, özellikle FTX düşüşü nedeniyle ivme kaybı yaşayan kripto paralar hakkında konuştu. FTX’in iflasına yönelik önceki açıklamalarını da gündeme getirdi. Karim, Bitcoin için yatay hareket beklentisinde olduğunu açıkladı. İşte detaylar…

Teknik analist, Bitcoin için “yatay eziyet süreci” bekliyor

Partick Karim, kripto para birimleri hakkında konuştu. Karim, önümüzdeki birkaç yılın Bitcoin için düz kalmaya devam edeceğini düşünmekte. Bu nedenle önümüzdeki sürecin “yatay bir eziyet” olabileceğini açıklıyor.  için “yanlamasına bir eziyet” olabileceğini söyledi. Karim, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

[Bitcoin] muhtemelen bu süreçte 10.000 dolar aralığının altına düşecek… Ayrıca SPX veya NASDAQ emtialardan sermaye akışını toplayabilene kadar uzun süre böyle kalacak. Kesinlikle en az bir veya iki yıl yatay eziyet olabilir.

Bitcoin Bu Haberle Düştü! 5 Analist: Bu Seviyelere Hazırlanın!

Teknik analist Karim, borsaların dibi görmesinin yaklaşık on yıl sürebileceğini ve yatırımcıların uzun vadeli bir ayı piyasası içinde olduğunu ekledi. “SPX’in enflasyona karşı gerçekten dip yapması 2031’i bulabilir. Büyük Buhran’da olanları tekrar edersek hatta; 2031, 2035 veya 2041 olabilir. Uzun bir zaman alabilir,” diyor. Ayrıca, “Tüm bu ralliler benim için ayı piyasası rallileri,” diye ekliyor.

Bitcoin’in fiyatı 100.000 dolara gidecek mi?

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere bazı analistler, Bitcoin’in 2024 yılına kadar 100.000 dolara ulaşması beklentisinde. Ancak Karim, böyle bir fiyat etiketine “yüzde 1-5’lik” bir olasılık değeri atıyor.  Karim, ayrıca bazı BTC sahiplerinin “yok edilmesi gerektiğini” belirtti. Bitcoin’in mevcut durumda bir “balon” olduğuna işaret etti. Karim, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Bunu duyduğumda, bu aşamada tamamen saçmalık. [Analistler] olasılıkları oynamıyorlar… En azından bunu bir grafiğe koyun ve bana bunun mümkün olduğuna dair bazı nesnel kanıtlar verin. Heyecan neredeyse bitti, zirvedeki Bitcoin’de, lazer gözler falan vardı.

13 Uzman Tahmini: Bitcoin Şimdi Hangi Seviyeye Gidiyor?

FTX çöküşü: Tahmin edilebilirdi

Karim, bir zamanlar dünyanın üçüncü büyük kripto borsası olan FTX’in çöküşünden de bahsetti. Karim’e göre çöküş, yatırımcılar, dikkatlerini FTX’in yerel token’ı olan FTT’ye vermiş olsaydı tahmin edilebilirdi.  Analist, “[FTT], Kasım 2021 ve Aralık 21’de 12 aylık hareketli ortalamasının altında kapandı” dedi. “Momentum yavaşlıyordu… Momentum yavaşladığında, risk altında olduğunuz için dışarı çıkarsınız,” diye ekledi.

Karim, teknik analizine dayanarak, Haziran 2022’de FTT’nin bir “saatli bomba” olduğunu iddia ettiğini söyledi. “Son altı aydır FTX tokenını tutmak için hiçbir sebep yoktu,” dedi. “Grafiklere bakın, kanıtlara bakın,” diye ekledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için FTX İflasını Haziran’da Bilen İsim: Bitcoin Bu Diplere Düşecek!

Category:
News