Elon Musk Bu Altcoin’i Tutuyor: Gerçek Para Gibi…

elon-musk-bu-altcoin’i-tutuyor:-gercek-para-gibi…

Dogecoin (DOGE), Tesla CEO’su Elon Musk’ın meme parasını en sevdiği kripto para birimi olarak onaylamasının ardından büyük bir popülerlik kazandı. Bu sırada Elon Musk ve DOGE kurucusu Shibetoshi Nakamoto (Billy Markus), DOGE’un da “para gibi” olmasına yönelik yorumlarıyla gündeme geldi. İşte detaylar…

Billy Markus, Dogecoin için arzularını dile getirdi

Dogecoin, 2013 yılında Jackson Palmer ve Billy Markus tarafından Shiba Inu cinsi bir köpeği tasvir eden popüler bir meme’e dayanan bir şaka olarak yaratıldı. Dogecoin, Shiba Inu Dogelon Mars ve Floki Inu ve çok daha fazlası gibi meme coin’lerin oluşmasına yol açtı. Twitter’da Shibetoshi Nakamoto takma adıyla anılan Billy Markus, bir Tweet’te Dogecoin topluluğunun kriptoyu nasıl kullanmasını istediğini özetledi. Markus, “İşte benim DOGE’a yönelik arzum” diyerek aşağıdaki maddeleri sıraladı:

  • İnsanlar coin’i gerçekten pump’lamak gibi saçmalıkların ötesinde bir şey için kullansın. Yani var olmasının bir nedeni olsun.
  • Topluluk kriptonun ne olduğunu ve kripto piyasasının ne olduğunu anlasın, bunun biraz aptalca olduğunu bilsin ve onunla eğlensin.  Hepsi bu kadar
Dogecoin (DOGE)'i Unutun Koşu Bekleniyor

Musk: DOGE, daha çok bir para birimi gibi çalışmalı

Markus ayrıca insanları meme coin üzerinde çalışmaya devam etmeye çağırdı. Daha fazla fayda ve güvenlik ihtiyacına da dikkat çekti. Geçtiğimiz aylarda Elon Musk, Dogecoin’in daha çok bir para birimi gibi çalışması gerektiğini öne sürerek coin’deki gelişmelere yanıt verdi. Markus, Dogecoin hakkında konuştu. DOGE’u “ne kadar aptal coin’in var olduğunu” göstermek için bir “hiciv” olarak yarattığını söyledi.

Elon Musk ve FED çatışması

Bu sırada Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Elon Musk, ABD Merkez Bankasına (FED) bir uyarıda bulunmuştu. Elon Musk’a göre, FED’in ciddi bir durgunluğa girme riski olduğu için faiz oranlarını şimdi indirmesi gerekiyor. Elon Musk için, yakın zamanda bir durgunluk korkusu nedeniyle de kesinlikle zorlu bir dönemden geçiyoruz. Musk, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Trend endişe verici. Fed’in acilen faiz oranlarını düşürmesi gerekiyor. Büyük bir durgunluk olasılığını büyük ölçüde artırıyorlar.

Uyuyan Dev Olan Bu 5 Altcoin Uyandı

Bu sözlerle Elon Musk, Eylül ayında Twitter’ın yeni çalışanlarını büyük zorluklara hazırlayan kapak mektubunda uyardı.  İşgücü piyasası ve sıkı olmayan enflasyon, 50 ila 75 baz puan arasında değişen bir başka oran artışına rağmen ABD ekonomik yapısını ayakta tutuyor.  Ark Invest’ten Cathie Wood’a göre enflasyon düşüyor. Fed agresif politikasını sürdürürse ciddi bir enflasyon bekleyebiliriz. Wharton’dan Jeremy Siegel ise enflasyona karşı böylesine zorlu bir mücadeleyi kınayarak, ABD ekonomisini hâlâ destekliyor. Elon Musk kısa süre önce Fed politikalarıyla ilgili endişelerini yenileyerek faiz artırımlarında dikkatli olunmasını tavsiye etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Elon Musk Bu Altcoin’i Tutuyor: Gerçek Para Gibi…

Category:
News