Bu 8 Altcoin İçin Sıcak Gelişme: CME Duyurusu Var!

bu-8-altcoin-icin-sicak-gelisme:-cme-duyurusu-var!

Chicago Mercantile Exchange (CME), yeni endeksler için CF Benchmarks’la birlikte çalışacak. Solana tabanlı merkezi olmayan borsa olan Orca, ödemeler hizmet sağlayıcısını entegre etti. SuperOne, teknik geliştirme ve benimseme için iki önemli ortaklığa imza attı. Altcoin projelerine ilişkin daha fazla haberler ve detaylar için bizi okumaya devam ediniz.

Altcoin projeleri için son dakika gelişmeleri…

CME Group, CF Benchmarks’la birlikte çalışıyor

Türev piyasası Chicago Mercantile Exchange (CME) ve kripto para endeksi sağlayıcısı CF Benchmarks, bu ay Aave (AAVE), Curve (CRV) ve Synthetix (SNX) için referans oranlar ve gerçek zamanlı endeksler sunacak. Bu doğrultuda, yeni endeksleri, 19 Aralık’tan itibaren hesaplayacak ve yayınlayacak. Bu arada, bunlar şu anda trade’e açık vadeli ürünler değil. CME Group’un kripto para birimi ürünleri başkanı Giovanni Vicioso, konuya ilişkin olarak şu açıklamayı yaptı:

Bu yılın başlarında başlatılan Uniswap ile birlikte bu üç yeni göstergeler, Ethereum Blockchain’deki merkezi olmayan finans (DeFi) protokollerinde kilitlenen toplam değerin @’ından fazlasını kapsayacak.

Altcoin

Stripe, Orca DEX entegrasyonu ile Solana’ya bir dokunuş yapıyor

Önde gelen bir Solana tabanlı merkezi olmayan borsa olan Orca, itibari paradan kriptoya bir rampa başlatmak için önde gelen ödemeler hizmet sağlayıcısını entegre etti. Ayrıca Orca, Stripe’ın herhangi bir Blockchain’de merkezi olmayan bir borsa ile ilk kez entegre olduğunu gösteriyor. Lansman sırasında, Orca kullanıcılarına Stripe’ın basit sipariş akışına doğrudan erişim imkanı verecek. Ayrıca, SOL ve USDC gibi kripto varlıklarını doğrudan fiat para birimiyle satın almalarına olanak tanıyacak. Satın alınan tokenler daha sonra, token panelindeki müşterilerin Solana cüzdanlarına geri aktarılacak.

SuperOne, Footballco ve FIFPRO ile ortak oldu

SuperOne , Blockchain üzerinde ilk oyunlaştırılmış sosyal ağ platformunu yayınlayan öncü bir Blockchain oyun şirketi olan. Şirket, teknik geliştirme ve benimseme için iki önemli ortaklığa imza attı. SuperOne ekibinin açıklamasına göre, medya devi Footballco ve küresel futbolcu sendikası FIFPRO ile ortaklık kurdu.

Footballco, dünya çapında futbol ve taraftarlarıyla ilgili en büyük medya şirketi. Ünlü markalar Goal, Kooora ve Mundial’ı kontrol ediyor. FIFPRO, 65.000 profesyonel futbolcuyu ve onların ulusal topluluklarını birleştiren, oyuncular için küresel bir sendika. FIFPRO Commercial Enterprises B.V., aktif futbolcuların adlarının, görüntülerinin ve suretlerinin ticari kullanımına ilişkin katılımcı takımlarla yapılan anlaşmalardan sorumlu.

Altcoin

The Graph, Polygon Blockchain için destek ekleyecek

The Graph, Ethereum’dan başlayarak Blockchain’lerden verileri indekslemek ve sorgulamak için merkezi olmayan bir protokol. Doğrudan sorgulanması zor olan verilerin sorgulanabilmesini sağlıyor. İndeksleme hizmeti The Graph yakında Polygon Blockchain için destek ekleyeceğini duyurdu. Böylece, Polygon tabanlı uygulamalar yakında, mevcut barındırma hizmetinden uzakta, The Graph üzerinde çalışan tamamen merkezi olmayan uygulama programlama arayüzünde (API) çalışma imkanı bulacak.

Ethereum Ropsten test-net kapatılıyor

Ethereum Core geliştiricisi Tim Beiko, Ethereum test-net Ropsten’in kapatılacağını yineledi. Resmi Ethereum web sitesinin yayınladığı bir duyuruya göre, Ropsten ağı önümüzdeki haftalarda kapatılacak.

Casa, Ethereum desteğini ekliyor

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Casa, popüler bir Bitcoin self-custody firması. Şirket, şimdi platformuna lider altcoin Ethereum için destek ekliyor. Bu, tamamen Bitcoin’e eğilimli bir firma olarak algılandığı için bazıları bunu şaşırtıcı bulması mümkün. Şirket, Casa uygulamasının güncel hale getirdiği bir versiyonunu Ocak ayında piyasaya sürecek.

MakerDAO topluluğu, DAI ödüllerini %1’e çıkarmak için oy verdi

Bu arada, en büyük merkezi olmayan finans (DeFi) protokollerinden biri olan MakerDAO topluluğu, DAI stablecoin’inin ödül oranını %1’e çıkarmak için oy kullandı. Perşembe günü biten oylamada seçmenlerin yaklaşık q’i mevcut en yüksek seçenek olan %1’lik artırımdan yana.

DAI Tasarruf Oranı (DSR) olarak bilinen ödüllerin artırılması, yatırımcıların DAI varlıklarından yıllık %1 getiri elde edebilecekleri anlamına geliyor. Dolayısıyla, bu da kriptoda yeterli getirilerin az olduğu bir zamanda yatırımcılar için bir teşvik sağlayacak. Getiri, ABD devlet tahvilleri gibi geleneksel getirili varlıklar için mevcut olandan hala çok daha düşük.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Bu 8 Altcoin İçin Sıcak Gelişme: CME Duyurusu Var!

Category:
News