Bu 4 Web 3.0 Coin, Yeni Ortaklıklar Duyurdu!

bu-4-web-3.0-coin,-yeni-ortakliklar-duyurdu!

Hafta sonuna doğru Web 3.0 coin piyasasından önemli ortaklık haberleri su yüzüne çıktı. Örneğin Tayland merkezli bir banka grubu, Bangkok’ta fiziki bir işbirliği alanı açıyor.

Web 3 içerik dağıtım ağı Fleek 25 milyon dolar fon topladı

Web 3 geliştirici platformu Fleek, kripto odaklı risk sermayesi şirketi Polychain Capital liderliğindeki bir finansman turunda 25 milyon dolar topladı. Finansman, 2023 ilkbahar veya yazında piyasaya sürülecek olan Fleek Network adlı merkezi olmayan bir içerik ve uygulama dağıtım ağının geliştirilmesini ve lansmanını hızlandıracak. Fleek’in kurucu ortağı ve CEO’su Harrison Hines, projenin bu fonu hangi alanda kullanacağına dair şu ipuçlarını paylaştı:

Şu anda Web3 altyapı yığınında eksik olan bir parça var: güvenilir olmayan içerik teslimi ve hızlandırma. Fleek Network’ün doldurduğu boşluk budur.

Siam Commercial Bank (SCB), Web 3.0 coin çabaları için ilk adımını attı

Bir diğer gelişmede, Tayland’ın en eski banka grubu Siam Commercial Bank (SCB) grubunun girişim birimi olan SCB 10X, Bangkok’ta 10.000 metrekarelik bir Web3 işbirliği alanı açtı. Bu arada SCB 10X, DistrictX olarak adlandırılan merkezin iki alandan oluşacağını söyledi. Bunlar hacker evi ve üstel merkez olmak üzere iki farklı kategori olacak. Hacker evi, özellikle SCB 10X’in geliştiricileri ve girişimcileri işe alacağı altı aylık launchpad programını içeriyor. Üstel merkez, SCB 10X’in Nansen, Sandbox ve RakkaR Digital gibi ortakları için ortak çalışma alanıdır.

Band Protocol ve Desmos Network ortaklığı

Band Protocol, 30 Kasım’da Medium sayfasından yayınladığı bir yazıda, Desmos Network ortaklığını duyurdu. İkili sektörün Web2’den Web3’e geçiş sürecin aktif bir rol oynamayı planlıyor. Desmos, merkezi olmayan sosyal ağlar oluşturmak için tasarlanmış bir Cosmos SDK tabanlı katman 1 Blockchain’dir. Ayrıca anonim ve merkezsiz kimlik özellikleri de sunabilmektedir. Bu kavram, Google çoklu oturum açmaya benzer. Ancak artık Web3 üzerine inşa ediliyor. Desmos Network’ün bu yılki Cosmoverse sırasında ortaya koyduğu ilk ürünler, sosyal medya ağlarında Web2’den Web3’e geçiş için artan talebi özetliyor.

Bu arada, Band Protocol duyurunun ardından ’nin üzerinde değer kazandı. Yazım sırasında, 1,90 dolar civarında başladığı 1 Aralık’ı 2,5 dolar üzerinde sürdürüyor.

Near Foundation, Web 3.0 coin gelişimi için yeni bir işbirliği yaptı

Near, Latin Amerika’nın işlenmiş gıda devlerinden Grupo Nutresa için sadakat puanları programı başlatıyor. Açık kaynaklı sadakat programının Near protokolünü kullanan türünün ilk örneği olduğu söyleniyor. Basın açıklamasına göre Kolombiya ve Latin Amerika’da bir milyon kullanıcıya ulaşmayı hedefliyor. Dağıtım, 2023’ün ilk çeyreği bitmeden başlayacak.

Band, günün en çok kazandıran Web 3.0 coin projesi olurken, ikinci sırada Mask Network vardı. MASK son 24 saatte yükselişe günün en çok kazandıran ikinci Web3 Coin’i. Kriptokoin.com olarak Web3 coin piyasasından diğer önemli haberleri burada aktardık.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Bu 4 Web 3.0 Coin, Yeni Ortaklıklar Duyurdu!

Category:
News