‘Big Short’ Moses ve Burry’den Korkutan Kripto Para Tahminleri!

‘big-short’-moses-ve-burry’den-korkutan-kripto-para-tahminleri!

‘Big Short’ ile ünlenen iki yatırımcı, kripto para birimleri hakkında değerlendirmeler yaptı. Michael Burry ve Danny Moses, ABD’nin bir resesyona girme ihtimalinin son derece yüksek olduğunu söyledi. Bunun ardından yatırımcılar, kripto paraların çöküşünün henüz sona ermediğini ekledi.

‘Big Short’ Moses ve Bury, yatırımcıları uyardı

‘The Big Short’ ünlüleri Michael Burry ve Danny Moses, ABD ekonomisinin bir durgunluğa gireceği konusunda yatırımcıları uyardı. Burry, Twitter’da paylaştığı ve daha sonra sildiği bir tweet’te, “Bizi bu gerçek durgunluktan hangi strateji çıkaracak?” diye sordu. Burry’e göre, ABD ekonomisinin bir resesyon yaşaması kaçınılmaz bir gerçek. Ayrıca, beklentilerden daha iyi gelen GSYIH verileri de bunu değiştirmedi. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere, ABD ekonomisi üst üste iki çeyrek daralmasının ardından üçüncü çeyrekte büyüdü.

ABD ekonomisi ve kripto para birimleri konusunda Danny Moses, Burry’e katılıyor. Moses, Burry gibi resesyonun artık bir ihtimal olmaktan çıktığını söylüyor. Ayrıca bunun Tesla hisseleri dahil olmak üzere birçok şeyi etkileyeceğinin altını çiziyor. Aynı zamanda Burry ile benzer şekilde, S&P 500 ve zayıf tüketici talebi nedeniyle, kazançların düşeceğini ifade etti. Ona göre, ekonomik resesyon en çok büyük şirketleri vuracak ve en büyük yarayı Tesla alacak. Tesla’da short pozisyonları bulunan Moses şunları söyledi:

“Benim için Tesla, aşırı değerlemesi ile sermaye piyasaları açısından yanlış olan her şeyi temsil ediyor. Ayrıca, bir kripto para birimi olan ‘Dogecoin’ bağlantılı yatırımlarıyla da sorunlu görünüyor.”

Kripto para tahminleri: “Büyük çöküş devam edecek”

Danny Moses’a göre, FTX çöküşünün etkileri piyasada yayılmaya devam edecek. Sam Bankman-Fried’ın kripto borsası FTX ve Alameda Research Kasım ayı başında iflas başvurusu yaptı. Bilmeyenler için FTX’in kripto piyasasındaki birçok proje ile bağları bulunuyordu. Bu nedenle Moses, krizin daha fazla kripto para projesini etkilemesini ve hatta iflasa sürüklemesini bekliyor. Ünlü yatırımcı, krizin çözülmeye devam edeceğini ancak birçok sektörü kötü etkileyeceğini ifade etti. FTX’in ProPublica gibi medya kuruluşlarıyla bile bağlantısı var.

kripto para tahminleri

Bununla birlikte Michael Burry de çöküşün devam etmesini bekliyor. Ona göre, FTX’in iflasıyla gelen çöküş zinciri piyasayı sarsmayı sürdürecek. Ancak bu durum, değerli metal olarak da bilinen altın için fayda sağlayacak. Burry, kripto para çöküşünün altın fiyatında bir yükselişi tetikleyeceğini öngörüyor. Bu arada Burry, kripto dünyasında uzun süredir düşüş bekleyen ünlüler arasında yer alıyor. Bilinenlere göre yatırımcı, kripto alanında büyük bir short pozisyona sahip. Bu konuda konuşan Burry, “ne kadar short olduğum hakkında hiçbir fikriniz yok” dedi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için ‘Big Short’ Moses ve Burry’den Korkutan Kripto Para Tahminleri!

Category:
News