XYO Network Nedir? XYO Coin Ne İşe Yarar?

xyo-network-nedir?-xyo-coin-ne-ise-yarar?

XYO Network nedir? XYO, Blockchain ile gerçek dünyayı veri toplama yöntemi aracılığıyla birbirine bağlayan bir oracle ağıdır. Kriptokoin.com olarak bu makalede XYO Network nedir, ne sunar, XYO coin ne işe yarar, nasıl alınır gibi yatırımcılar tarafından merak edilen bir dizi soruyu yanıtladık. Şimdi gelin oracle ağları arasında yer alan bu Blockchain projesini birlikte inceleyelim.

XYO Network nedir?

XY Oracle Network’ün kısaltması olan XYO Network, Ethereum Blockchain üzerine kurulu, insan gücüyle çalışan bir konum ağıdır. Özetle bu ağ, birçok cihaz ve protokolde katmanlı konum doğrulaması sağlar. Bunu yaparken, güvene dayalı olmayan veri toplamayı destekleyerek çalışır. Proje, çalışması için XYO coin adlı bir kripto para birimi kullanır. Bu, ekosistemin yerel kripto para birimidir. Ekosistem, kullanıcıların konum istekleri etrafında dönen belirli sorgular için “çağırmasına” izin verir. Temelde piyasadaki oracle ağlarından biri olarak hizmet eder.

XYO Network, coğrafi verileri veya coğrafi bileşenleri olan bilgileri toplayan ve doğrulayan bir Blockchain platformudur. Bu platformun amacı, saldırılara karşı dayanıklı ve mevcut veriler için sorgulandığında mümkün olan en yüksek kesinliği üreten, güvene dayalı, merkeziyetsiz ve konum odaklı oracle sistemi oluşturmaktır. Bunu, sistemin bileşenleri boyunca sıfır bilgi kanıtı zinciri yoluyla yapar. Bu, konum sahtekarlığı riskini büyük ölçüde azaltan bir dizi soyutlama özelliğine sahiptir.

XYO Network ne sunar?

XY şirketi tarafından 2018 yılında kurulan XYO Network, gerçek dünyayı Blockchain’e bağlayan ilk proje olduğunu iddia etmektedir. Buna göre ağ, topladığı konum verilerini bir platformda sunar. Bu veriler gerçek dünyadaki insanlar ve işletmeler için birçok kullanım durumuna sahiptir. Oracle ağı, bir paketin müşterinin kapısına geldiğini son derece yüksek bir kesinlikle bildirebilmektedir. XY, konum verileri için yalnızca kendi cihazlarına güvenmekle kalmaz. Bunun yanında, konum verilerini algılayabilen internete bağlı diğer cihazlarla entegre olur.

XYO coin nedir? Ne işe yarar?

XYO coin, bahsi geçen oracle ağının yardımcı tokenidir. Bu token, Ethereum üzerinde ERC-20 akıllı kontratı kullanılarak yaratılmıştır. Bununla birlikte, XYO Network içerisinde birçok kullanım durumuna sahiptir. Yani bu token ile kullanıcıların ağda çeşitli işlemler yapması mümkündür. Örneğin bir geliştirici, ağdaki konum tabanlı uygulamalar oluşturabilmektedir. Bununla birlikte şirketler, ekosistemdeki hizmetleri için bu kripto parayı ödeme yöntemi olarak kullanabilmektedirler.

XYO coin nasıl alınır?

XYO coin, Bitrue, KuCoin, MEXC, BingX gibi kripto para borsalarında listelenmektedir. Eğer kripto para ile ilgileniyorsanız, bu borsalardan birine üye olmanız gerekmektedir. Bunun ardından, cüzdanınıza tokenin işlem gören paritelerine göre bir varlık yatırarak alım emri verebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için XYO Network Nedir? XYO Coin Ne İşe Yarar?

Category:
News