WePower Nedir? WPR Ne İşe Yarar?

wepower-nedir?-wpr-ne-ise-yarar?

WePower nedir? WePower (WPR), yeşil enerjinin benimsenmesini ve kullanımını artırmayı amaçlayan bir Blockchain projesidir. Kriptokoin.com olarak bu makalede WePower nedir, ne sunar, WPR coin nedir, ne işe yarar, nasıl alınır gibi merak edilen soruları yanıtladık. Şimdi gelin çevre dostu enerji kullanımını artırmayı hedefleyen bu projeyi birlikte inceleyelim.

WePower nedir?

WePower (WPR), yeşil enerjinin benimsenmesini ve kullanımını artırmayı amaçlayan Blockchain tabanlı, merkeziyetsiz bir projedir. Proje, bahsi geçen hedefleri gerçekleştirmek için bir yeşil enerji ticaret platformu ile hizmet vermektedir. Platformda kullanıcılar, yeşil enerjiye yatırım yapabilmektedir. Ayrıca bu enerji ile ilgili ürünlerin ticaretini yaparak, yeni yeşil enerji projelerini finanse edebilmektedirler. Bunların tümü, Ethereum’un akıllı sözleşme teknolojisi ile mümkün olur.

Buna göre WePower, akıllı sözleşme ve kripto para teknolojisi aracılığıyla bahsi geçen ürünleri yaratmıştır. Platformun WPR isimli bir yerel kripto paraya sahiptir. Ekip vizyonunu tamamlamak için 2018’de gerçekleşen ICO’sunda rekor düzeyde fon toplamayı başarmıştır. Bu fon sayesinde, yeşil enerji projelerine yatırım yapmayı ve onları ticaret için kullanmayı mümkün kılar. Platform ayrıca, yeşil enerji ürünlerinin alınıp satılmasını da desteklemektedir.

WePower ne sunar?

WePower, Ethereum tabanlı bir platformdur. Bu platformun en önemli özelliği, yeşil enerji üreticilerinin kendi tokenlerini çıkararak sermaye artırmalarına izin vermesidir. Her token, enerji üreticilerinin doğrudan enerji alıcılarına satış yapmasına yardımcı olmak için kendi elektrik üretimini temsil eder. Token yaratımını desteklemek için platform, akıllı sözleşme teknolojisinden yararlanır. Akıllı sözleşmeler, IoT cihazlarıyla yeşil enerji pazarının entegrasyon kurmasını da destekler. Şeffaf, merkeziyetsiz ve düşük masraflarla çalışan proje, sektörün en önde gelen sorunlarını çözmektedir.

WPR nedir? Ne işe yarar?

WPR, WePower platformunun yerel kripto para birimi olarak çalışan bir ERC-20 tokenidir. Bu token ile kullanıcılar, platform içinde satın alma ve hizmet sunma gibi işlemleri gerçekleştirebilir. Yeşil enerji üreticileri kendi tokenlerini çıkarabilmektedir. Ancak, bu tokenleri satmak için belli bir miktar WPR’a sahip olmaları gerekmektedir. Aynı zamanda enerji alıcıları da belirli bir miktarda enerjiyi simgeleyen tokenleri satın almak için WPR coin ile ödeme yapmak zorundadır. Sonuç olarak WPR, ağ içerisindeki hemen hemen tüm ödemelerde kullanılan bir dijital varlıktır.

WePower nedir? WPR nasıl alınır?

Kullanıcılar, WePower satın almak için Bitbns borsasına erişim sağlamalıdır. Bitbns borsası, WPR’yi listelemektedir. Borsaya erişip üye olan kullanıcılar, cüzdanlarına para yatırmalarının ardından WPR tokeni satın alma işlemini tamamlayabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için WePower Nedir? WPR Ne İşe Yarar?

Category:
News