‘Uyuyan Dev’ Olan Bu 5 Altcoin Uyandı: İşte Beklenen Rakamlar!

‘uyuyan-dev’-olan-bu-5-altcoin-uyandi:-iste-beklenen-rakamlar!

Kasım başından bu yana uykuda olan beş büyük hacimli altcoin, 30 Kasım itibariyle tekrar harekete geçti. Özellikle Ethereum (ETH), son 24 saatte göre %5 yükselerek hacmini büyütüyor.

Lider altcoin önümüzdeki haftalar için güçlü sinyaller veriyor

Piyasanın en büyük altcoin projesi, 28 Kasım’da altı haftanın en yüksek seviyesine ulaşarak canlanma belirtileri gösterdi. On-chain veriler, aktif adreslerinin dün altı hafta içinde en yüksek seviyelerine yükseldiğini gösteriyor. Bu en son gerçekleştiğinde, ETH fiyatı sadece altı hafta içinde 0 arttı. Analitik platformu Santiment şunları bildiriyor:

Ethereum’un aktif adresleri dün 6 haftanın en yüksek seviyesine yükseldi ve bu muhtemelen bugünkü fiyat artışını etkiledi. 15 Ekim’de, adresler en son bu seviyeye yükseldiğinde, ETH’nin fiyatı önümüzdeki 3 hafta içinde 0 arttı.

Yükselişe altcoin balinaları da eşlik ediyor

Ethereum son zamanlarda ağır bir fiyat düzeltmesine maruz kalırken, balinalar her düşüşü satın alıyor. Geçen hafta, ETH balina aktivitesi, bir yıl içindeki en büyük beşinci birikim gününü kaydederek yeni bir zirveye ulaştı. Balinalar Kasım ayının FTX krizi ortasında bile birikme devam etti. Santiment raporuna göre :

Ethereum’un balina adreslerinin sayısı, Kasım ayı başındaki FTX çöküşünden bu yana artıyor. Tabloda, köpekbalığı ve balina adreslerinin biriktiği ve döküldüğü önemli anlar görülüyor. 100 ila 100 bin ETH adreslerinin sayısı 20 ayın en yüksek seviyesinde.

John Bollinger, Litecoin’in (LTC) “uyandığını” söylüyor

Traderların en çok kullandığı teknik araçlardan Bollinger Bantları indikatörüyle tanınan Bollinger, yeni tweet’lerinde Litecoin’in tekrar aktif hale geldiğini bildirdi. LTC fiyatı şu anda son 24 saatte göre %2,5 yükselişle 77.96 dolardan işlem görüyor. İlk altcoin’lerden biri olan Litecoin, geçtiğimiz hafta önemli bir ivme kazanmıştı. Bundan önce balinalar, sadece iki hafta içinde 40 milyon dolardan fazla LTC biriktirdi. Bollinger tweet’inde, Bitcoin ve Ethereum uyurken özellikle LTC’nin uyandığını söylüyor. Bu analizin ardından Ethereum’da bugün yükselişe geçti.

Dogecoin ve Chainlink ne durumda?

Balinaların gözdesi olan diğer iki altcoin, son günlerde sert piyasa koşullarıyla mücadele ediyordu. DOGE fiyatı, son 7 gün içinde 0,074817 dip ve 0,106019 dolar tavan arasında işlem gördü. Son 24 saat itibariyle %2,5 civarında yukarı yönde hareket ediyor. Dogecoin bunun öncesinde Elon Musk, David Gokhshtein ve Vitalik Buterin’den gelen haberlerle yükselişe geçti.

Ralliyi tetikleyen David Gokhshtein’in 25 Kasım tarihli tweet’i:

Dogecoin’e benzer şekilde Chainlink’de 5,96 ve 7,45 arasında sıkıştı. Şu anda son 24 saatte göre sabit kalarak 7.42 dolardan işlem görüyor. Geçen haftaya göre çift haneli değer kazandığını belirtmekte fayda var. Analist Milko Trajçevski, LINK fiyatının Aralık ayında 8 dolara temas etme ihtimalinin yüksek olduğunu düşünüyor.

Ripple 2023 için iyi bir tercih mi?

30 Kasım’da yukarı yönlü hareket eden altcoin’lerden biri olan XRP, 0,45 dolarlık fiyat hedefine doğru ilerliyor. Attığı tweet’le Dogecoin’i hareket geçiren David Gokhstein, geçen hafta Twitter’dan neden Ripple’ın mahkemede SEC düzenleyicisine karşı galip geleceğine inandığını açıklamıştı. İlk olarak, bu galibiyet kripto piyasasına düzenleyici kesinlik getirecek. Ripple ve diğer kripto para şirketlerine dava açmasına rağmen SEC, düzenleyici netlikten yoksun olduğu için eleştirildi.

İkincisi, Gokhshtein, yasal sorunun çözülmesini beklerken gösterdiği sabır için XRP ordusuna teşekkür ediyor. Görünüşe göre XRP, 2023 için ihtiyaç duyduğu tüm avantajlara sahip. Herkes, XRP’nin geleceğini tahmin etmek için mahkeme savaşını izliyor.

Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, son haftalarda geleneksel piyasalar, ABD enflasyonunun zirve yaptığı ve Fed’in oran artışlarını azaltacağı yönündeki iyimserlikten faydalandı. Günün Almanya enflasyon verileri, durumun Avrupa’da sakinleştiğin gösteriyor. Almanya’nın Ekim ayındaki ,4’lük yıllık enflasyonu, ’a indi. 30 Kasım tarihinde açıklanan verilerin ortasında kripto para piyasası yükselliyordu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için ‘Uyuyan Dev’ Olan Bu 5 Altcoin Uyandı: İşte Beklenen Rakamlar!

Category:
News