Uniswap ve Bu 3 Altcoin, Büyük Haberlerle Tırmanıyor!

uniswap-ve-bu-3-altcoin,-buyuk-haberlerle-tirmaniyor!

NFT’lere ilgi azalıyor mu derken, Uniswap web sitesinde bir NFT toplayıcının kullanıma sunulduğunu açıkladı. Dahası Polygon NFT satışları 1 arttı, MATIC fiyatına da yansıdı. Bu arada Bitcoin self-custody firması Casa, Ethereum desteği ekleyeceğini paylaştı. Fantom Vakfı’nın ‘Mimar’ı Andre Cronje, firmanın mali kayıtlarını açıkladı, FTM ralli yaptı. Bu önemli haberlerin detayları için bizi okumaya devam ediniz.

Polygon, Uniswap, Fantom ve Ethereum için önemli haberler var

Uniswap kripto borsalarına rakip olacak yeni özelliği açıkladı

Devam eden kripto ayı piyasasının bir sonucu olarak, genellikle NFT olarak bilinen, Non Fungible Token’leri içeren işlemlerin önemli ölçüde azaldı. Buna rağmen, Uniswap Labs, sektörün geleceği konusunda iyimser. Çarşamba günü, Uniswap nihayet web sitesinde bir NFT toplayıcının kullanıma sunulduğunu açıkladı.

Bu karar, şirketin NFT trade toplayıcısı Genie ve şirketin kurucusu Scott Gray’i satın almasından beş ay sonra geldi. Bireysel NFT pazar yerlerinin aksine, Uniswap’in NFT toplayıcısının kullanıcılarının OpenSea, LookRare, NFTX ve diğer NFT pazar yerlerindeki listeleri aynı anda incelemesi mümkün.

Böylece, kullanıcıların, NFT’lerini alma veya satmak isteyip istemediklerine karar vermek için farklı fiyatları değerlendirme imkanları olacak. Ayrıca NFTS’yi teker teker veya toplu olarak alıp satmak da imkan dahilinde. UniswapLabs’a göre toplayıcı, ön uç kodunu açık kaynak olarak kullanan ilk önemli NFT platformu olacak. Aynı zamanda tüketiciler için gaz açısından daha verimli olacak. Dolayısıyla, bu da daha düşük işlem ücretleri ile sonuçlanacak.”

Bitcoin saklama firması Casa, Ethereum desteği ekleyecek

Popüler bir Bitcoin özel saklama firması olan Casa, platformuna Ethereum desteği ekliyor. Bu arada, bazılarının bunu beklenmedik bir hareket olarak görmesi mümkün. Firmaya göre Casa uygulamasının elden geçirilmiş bir versiyonu Ocak ayında piyasaya sürülecek.

Uniswap

Şirketin CEO’su ve kurucu ortağı Jeremy Welch, birden fazla kripto para birimini şirkete alma fikrini şirket tarihinin başlarında ortaya attı. Bununla birlikte, bazı insanlar Casa’yı tamamen Bitcoin şirketi olarak görüyor. Bunun, yaklaşık yarım milyon Twitter takipçisi olan açık sözlü bir cypherpunk ve Bitcoin savunucusu olan şirketin CTO’su ve kurucu ortağı Jameson Lopp’un popülaritesi ile ilgisi olabilir.

Polygon NFT satışları 1 arttı, MATIC fiyatına da yansıdı

Kripto analitiği portalı Messari, Eylül sonundan bu yana Polygon tabanlı NFT satışlarının 1 arttığını açıkladı. Ayrıca, bunun herhangi bir Blockchain’in en iyi sonucu olduğunu kaydetti. Bu işareti, Polygon’un gücünün en iyi Web2 şirketlerinin altyapısına entegre etmesiyle elde etti. Kısa bir süre içinde Starbucks, Instagram (Meta), Reddit ve diğerleri bu Layer-2 Blockchain’in yeteneklerini kullandı.

Polygon, yılın başından bu yana toplam NFT satışları açısından, şu anda tüm Blockchain’ler arasında dördüncü sırada yer alıyor. Bununla birlikte, Polygon’un bu sonbahardaki başarılarının, MATIC fiyatını nasıl etkilediğini görmek daha ilginç. MATIC, CoinMarketCap’in şu anda en büyük kripto varlıkları arasında onuncu sırada yer alıyor.

Altcoin grafiğinde, varlığın Temmuz ayından bu yana birikme aşamasında olduğunu görmek mümkün. Ayrıca, Kasım ayında 2’lik bir ivmeyle hızla değer kazanmaya başladı. Bu dönemde, teknik yukarıda bahsettiğimiz temellerle tamamen ilişkili olduğunu belirtmek gerekiyor. Bununla birlikte, Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, daha sonra ünlü FTX olayı gerçekleşti. Böylece MATIC, tüm kazanımlarını dağıtarak 0,805 dolar civarındaki destek seviyesine düştü.

Uniswap

Fantom 30 yıllık planı açıkladı, FTM fiyatı P arttı

Fantom Vakfı’nın potansiyel FTX riskine ilişkin endişeleri ortadan kaldırma girişimi, FTM fiyatı için şu ana kadar başarılı oldu. FTM, 30 Kasım’da, Fantom Vakfı’nın tutarlı karlar elde ettiği ve herhangi bir FTM tokeni satmak zorunda kalmadan 30 yıllık piste sahip olduğu raporları arasında yükseliş ivmesini sürdürdü.

FTM fiyatı yaklaşık ,5 artarak üç haftanın en yüksek seviyesi olan 0,24 dolara ulaştı. Ralli, 22 Kasım’da yaklaşık 0,17 dolara düştüğünde başlayan daha geniş bir toparlanma eğiliminin bir parçası olarak geldi. Bu, son sekiz günde P’lik bir fiyat artışı anlamına geliyor.

Fantom Vakfı’nın ‘Mimar’ı Andre Cronje, 28 Kasım’da firmanın mali kayıtlarını açıkladı. İlginç bir şekilde, bunun ardından ralli ivme kazandı. Ayrıca Cronje, şirketin 340 milyon dolar değerinde dijital varlığa sahip olduğunu belirtti. Buna ek olarak, yılda 10 milyon dolardan fazla kazandığını ortaya koydu.

Uniswap
FTM günlük fiyat grafiği / Kaynak: TradingView

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Uniswap ve Bu 3 Altcoin, Büyük Haberlerle Tırmanıyor!

Category:
News