Solana Düşüşte, Ancak Bu Çevre Dostu Kripto Daha İyi Olabilir

solana-dususte,-ancak-bu-cevre-dostu-kripto-daha-iyi-olabilir

Kripto para birimleri ve diğer yatırım araçları açısından 2022 yılı oldukça sakin bir şekilde geçiyor. Bu sakinliğin arkasında küresel çapta gelişen enflasyon sorunu olduğu düşünülüyor. Ulusal para birimlerinin enflasyon karşısında değer kaybetmemesi için tüm ülkelerin merkez bankaları sıkı önlemler alıyor. 

Popüler kripto para birimleri arasında yer alan Solana (SOL), bu durgunluktan etkilenen dijital varlıklar arasında ilk sıralarda yer alıyor. 2022 yılına 176 dolar seviyesinden giren kripto para birimi, günümüzde 32 dolardan işlem görüyor. Solana yorum ve incelemeleri bu sürecin kısa süreceği hakkında bilgi verse de, uzun vadeli yatırımcılar bu durumdan memnun gibi gözükmüyor. Bu süre zarfında piyasaya yeni sürülen IMPT isimli kripto para birimi ise çevreci yapısıyla dikkatleri üzerine topluyor.

Solana fiyat tahmini hakkında yapılan yorumlar neticesinde, popüler kripto para biriminin kısa bir süre içerisinde hazırlık sürecini tamamlaması ve 100 dolar seviyesini görmesi bekleniyor. 2022 yılının Nisan ayında 100 dolar seviyesinden işlem gören Solana için belirlenen bu hedef, yükselme öncesi yaşanan durgun hazırlık sürecinin ardından kolay bir hedef gibi gözüküyor. Çevre dostu coinler arasına yeni katılan IMPT ise 3 aşamalı ön satış sürecinin ilk adımını çok kısa sürede başarılı bir şekilde tamamladı.

Yıllara Göre Solana (SOL) Fiyat Değişimi

Solana projesinin arkasında Anatoly Yakovenko ve Greg Fitzgerald bulunuyor. 2020 yılının Mayıs ayında 0,60 dolar bandından işlem gören SOL coin, 2021 yılına 1,5098 dolar olarak giriş yaptı. Ardından rekor bir yükseliş yaşayarak Mayıs ayında 56,09 dolar seviyesine yükseldi. 

Solana fiyat tahmini ve analizlerini değerlendiren yatırımcılara 5 ay gibi kısa bir süre içerisinde yaklaşık 37 kata varan bir kazanç sağladı. Ardından 27,41 dolar seviyesine gerileyerek kısa süreli bir düzeltme yaşadı.

Düzeltmenin ardından hızlı yükselişine devam eden Solana, 2021 yılının Eylül ayında 209,47 dolar seviyesini gördükten sonra Kasım ayında 258,78 dolar seviyesine yükselerek tüm zamanların en yüksek değerine (ATH) ulaştı. Uzun vadeli yatırımların yaklaşık 1 sene boyunca satılmadığı göz önünde bulundurulduğunda, 2021 yılının Ocak ayında SOL coini satın alarak yatırım yapan bir kişinin, Kasım ayında 172 kata varan oldukça ciddi bir kazanç sağladığı görülmekte.

2022 yılına 170,31 dolar seviyesinden giriş yapan bu popüler kripto para birimi, günümüzde 35,76 dolar bandında işlem görüyor. Solana yorum ve analizleri kapsamında, küresel piyasaların normal seyrine dönmesinin ardından bu popüler kripto para biriminin tekrar yukarı yönlü sert ataklar yapması bekleniyor.

Solana’nın Düşüş Sürecinde Yatırımcıları Neler Bekliyor?

Solana diğer popüler kripto para birimlerinde olduğu gibi piyasaya sürüldüğü andan itibaren en çok düşüş yaşadığı süreç içerisindedir. Uzmanlar tarafından 100 dolar olarak belirtilen Solana fiyat tahmini konusunda beklenen atağın gerçekleşmesi beklense de, kripto piyasalarında yaşanan durgun sürecin ne zaman sonlanacağı merak konusu. 

Solana yorum ve incelemeleri doğrultusunda bu süreçte sabırlı olan kripto yatırımcılarının uzun vadede kazanacağı düşünülse de, düşüşün ne zaman sonlanacağına dair net bir bilgi verilmiyor. Bu sebeple yatırımcılar, ilgi toplayan yeni kripto projelerini değerlendirmeye çalışıyor.

Bu kapsamda göze çarpan IMPT, çevre dostu coinler arasına girerek dikkatleri üzerine topladı. Önde gelen bu kripto projesinin, yakaladığı başarıyı katlayabilecek bir yapıda olduğu birçok farklı platform üzerinde tartışılıyor. IMPT projesini daha yakından inceleme altına alalım.

“Doğa Dostu Coin” Olarak Adlandırılan IMPT Nedir?

Karbon emisyonunu azaltmayı hedefleyen IMPT, çevreci bir yapı üzerinde kurulu ve 2022 yılının en iyi kripto projesi olarak ön plana çıkıyor. 2022 yılının kripto para birimleri açısından genel anlamda durgun bir sene olduğundan yukarıda bahsetmiştik. Bu durgunluğa rağmen 3 Ekim tarihinde piyasaya sürülen IMPT tokenleri daha şimdiden çevre dostu coinler arasında önemli bir konuma ulaştı ve 3 aşamalı olarak planlanan ön satış sürecinin ilk aşamasını 3 milyon 240 bin dolar değerinde IMPT tokeni satarak tamamladı.

IMPT’nin sunduğu özelliklerin başında, karbon emisyonu (salınımı) için ciddi bir önlem alınan bir plan geliyor. Bu plan kapsamında, yatırımcılara ve alışveriş yaparken IMPT tokeni kullanmayı tercih eden kişilere karbon ofset programına katılma imkanı sunuluyor. IMPT projesinin çok kısa bir süre önce yayınlanmasına rağmen, şu an için 10 binin üzerinde popüler kuruluş ile anlaşma yapıldığı açıklanıyor.

Bu gelişmelerin gözden kaçırılmaması gereken detaylar olduğunu vurgulamamızda fayda var. Çünkü kısa bir süre içerisinde bu kadar hızlı büyüyen IMPT projesi, ilerleyen süreçte Solana’ya kıyasla çok daha büyük başarılara kolaylıkla imza atabileceğini gösteriyor.

IMPT Projesinin Detayları

Küresel ısınmanın arkasındaki en büyük sebep olarak görülen karbon salınımı, 21. yüzyılda dünyayı daha çok etkileyecek büyük bir küresel sorun olarak karşımıza çıkıyor. Uzmanlar tarafından eğer alınan önlemler artırılmazsa, sıcaklıkların 3°C artacağını belirtiliyor. Bu sebeple karbon ayak izini olabildiğince azaltmak, ekolojik dengenin yeni nesillere bozulmadan aktarılması için her bireyin kendi sorumluluğu haline geliyor. 

Çevre dostu coinler arasında bulunan IMPT projesinin arkasında Denis Creighton, Hugh Plean ve Jamie Helly isimleri var. Proje kapsamında karbon ofset programı katılımcılarına değiştirilemez dijital varlıklar olan NFT eserleri sunuluyor. Ayrıca, kullanıcılara karbon ofset programı kapsamında verilen NFT eserlerini yatırım amaçlı tutma imkanı da veriliyor.

Bununla birlikte kullanıcılar IMPT projesi içerisinde puan kazanabilir ve kazanılan puanları karbon kredisi ile değiştirebilir. Bu süreç içerisinde getiri elde etme imkanına sahip olan kullanıcılar, çeşitli ödüller de kazanabilir. Projenin tüm adımlarının blok zinciri üzerinde gerçekleşmesi ve NFT’lerin kopyalanamaz özgün eserler olması sebebiyle, gerçekleştirilen işlemlerin her basamağında güvenliğin ön planda tutulduğu anlaşılıyor.

Ayrıca şirketlere, karbon üretimini azaltma programı içerisinde IMPT.io platformuna bağlanma imkanı sunuluyor. Şu an için 10 binin üzerinde ünlü markanın IMPT projesine katılacağını ifade etmesi, dikkat edilmesi gereken önemli detaylar arasında. Kısaca özetleyecek olursak proje içerisinde Samsung, Oxygen, Microsoft, Netflix, Reebelo, The North Face, Puma ve Electrolux gibi dünya çapında onaylanmış markalar satış ortağı olarak yer alıyor.

IMPT Tokenlerinin Yapısı

Ethereum blok zinciri ağında çalışan IMPT tokenleri ERC-20 standardını destekliyor. Böylece aynı ağda çalışan binlerce kripto para birimi ile kolay bir şekilde etkileşime girme imkanına sahip oluyor. Hızlı işlemlerin güvenli bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlayan ERC-20 standardı, otomatik işlem özelliğini de destekliyor.

Çevre dostu coinler arasında ön plana çıkan IMPT, 3 aşamadan oluşan ön satış sürecinin 2. aşamasında bulunuyor. IMPT tokenlerinin ön satış süreci ile ilgili önemli detayları aşağıdaki başlıktan inceleyebilirsiniz.

IMPT Ön Satış Sürecini Başarılı Bir Şekilde Sürdürüyor

3 Ekim tarihinde ön satışın ilk aşamasına başlayan IMPT tokenleri, ilk aşamanın tamamlanması planlanan tarihten önce tokenlerin hızlı bir şekilde satılması ile tamamlandı. İlk hafta içerisinde token satışlarından elde edilen tutar 3 milton 240 bin dolar seviyesine ulaştı. IMPT projesinin somut olarak elde ettiği bu başarı, projenin güçlü adımlarla ilerlediğinin en iyi göstergelerinden birisi olarak karşımıza çıkıyor. 

Ön satışın 2. aşamasında bulunduğumuz şu günlerde, 2. aşamanın 31 Ocak tarihinde sonlanacağı bilgisi duyuruldu. Birinci aşamada 0,018 dolar üzerinden 600 milyon token arzı ile satılan varlıklar, güncel 2. aşamada 0,023 dolar üzerinden 660 milyon token arzı ile satılıyor. Platformun internet sitesinde ön satış aşamalarının canlı olarak takip edilebileceği dinamik bir tablo da bulunduğunu belirtelim.

İlgili tabloda güncel olarak yayınlanan bilgilere göre, satış sürecinin yarısı tamamlandı ve ilk aşamada yaşandığı gibi ikinci aşamanın da belirlenen tarihten önce tamamlanacağı düşünülüyor. Satışın son aşamasında ise 540 milyon tokenin 0,028 dolardan satılacağının bilgisi veriliyor.

100 Bin Dolar Değerinde IMPT Token Ödülü

Dijital kripto para birimlerinin piyasaya girdikleri süre zarfında ödüller dağıtması, ilgi toplamak ve popülerliği artırmak için izlenen etkili bir satış stratejisi. IMPT platformu da bu kapsamda 100 bin dolar değerinde IMPT kazanma şansını sunan bir çekilişe katılma imkanını kullanıcılara sunuyor. Çekilişe katılmak isteyen kullanıcıların, çekiliş esnasında 100 dolar değerinde IMPT tokenlerine sahip olması gerekiyor. Platformun internet sitesinde daha çok katılım şansı kazanmak için izlenmesi gereken yöntemler şu şekilde yayınlanıyor:

  • Kripto cüzdan adresi ile platforma giriş yapın – 1 katılım hakkı
  • Twitter üzerinden @IMPT_Token sayfasını takip edin – 1 katılım hakkı
  • Twitter üzerinde  @IMPT_Token’i retweet yapın – 5 katılım hakkı
  • IMPT hakkında Tweet atın ve 2 farklı arkadaşınızı etiketleyin – 10 katılım hakkı
  • IMPT Discord grubuna katılım sağlayın – 10 katılım hakkı
  • @IMPTOfficial Telegram grubuna katılın – 10 katılım hakkı
  • IMPT Discord topluluğuna katılın – 10 katılım hakkı
  • Instagram üzerinden @IMPT.io hesabını takip edin – 1 katılım hakkı

Yukarıdaki yöntemleri kullanan katılımcıların toplamda en fazla 40 katılım hakkı kazanabileceği belirtilen bilgiler arasında.

IMPT Tokenleri Ön Satış Sürecinde Nasıl Satın Alınır?

Çevre dostu coinler arasında dikkat toplayan IMPT tokenlerini satın alarak yatırım yapmak istiyorsanız, öncelikle bir kripto cüzdanına sahip olmanız ve ardından cüzdanınız içerisinde Ethereum veya USDT varlıklarını bulundurmanız gerekiyor. Satın alma işlemine başlamak ve işlemi tamamlamak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

1. Adım – Kripto Cüzdanı Oluşturun

IMPT tokenlerini satın almak için kripto cüzdanınızı IMPT platformuna bağlamanız gerekiyor. Eğer zaten bir cüzdanınız varsa, 2. adımı izlemeye devam edebilirsiniz. Bir sanal cüzdana sahip değilseniz, MetaMask gibi bir kripto cüzdanını ücretsiz olarak oluşturabilirsiniz.

2. Adım – Kripto Cüzdanınıza Ethereum veya USDT Gönderin

IMPT tokenlerini satın alırken Ethereum veya USDT varlıkları üzerinden takas işleminin yapılması gerekiyor. Bu sebeple ikinci adım içerisinde güvenilir bir kripto borsası üzerinden bu varlıkları satın alabilir ve kripto cüzdanınıza aktarabilirsiniz.

3. Adım – Cüzdanınızı Bağlayın ve Satın Alma İşlemini Tamamlayın

IMPT platformunun internet sitesinde lacivert renkli “Cüzdanı Bağla” butonuna tıklayarak, kripto cüzdanınızı platforma bağlayın. Ardından satın almak istediğiniz sayıdaki IMPT token karşılığındaki Ethereum veya USDT varlığını girin. Satın alma işlemini tamamlayın.

Sorumluluk reddi: Bu bir sponsorlu içerik ve basın bülteni olup burada yazılanlar Kriptokoin.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır. Kaldıraçlı işlemlerde ve kripto para yatırımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Solana Düşüşte, Ancak Bu Çevre Dostu Kripto Daha İyi Olabilir

Category:
News