DOGE, MATIC, DOT, BTC ve Bu 4 Altcoin İçin Al-Sat Seviyeleri!

doge,-matic,-dot,-btc-ve-bu-4-altcoin-icin-al-sat-seviyeleri!

Çin’deki kargaşa, küresel ekonomiye ilişkin endişeler ve BlockFi’nin iflas başvurusu, bu hafta Bitcoin, DOGE ve diğer kripto paralara baskı yapıyor. Kripto analisti Rakesh Upadhyay, piyasadaki gelişmelerin teknik görünümü nasıl etkilediğini değerlendiriyor.

Kripto para piyasasına genel bir bakış

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Çin, Covid-19 vakalarında bir artışa tanık oldu. Bu, ülkenin çeşitli yerlerinde katı tecrit kısıtlamaları ile sonuçlandı. Bu, Çin’de yaygın protestoları tetikledi ve muhtemelen küresel borsaları daha da aşağı çekti.

Çin’deki kargaşaya ek olarak, halihazırda bir ayı piyasasının pençesinde olan kripto para piyasaları, BlockFi ve yan kuruluşlarının 11. Bölüm iflas başvurusunun baskısı altında sarsılıyor. Bitcoin, Kasım ayında ! düşüşle 2018’den bu yana en kötü Kasım performansına doğru ilerliyor.

Günlük kripto para piyasası performansı / Kaynak: Coin360

Bitcoin’in fiyatındaki keskin düşüş, 1 milyon dolardan fazla Bitcoin tutan cüzdan sayısını büyük ölçüde azalttı. 8 Kasım 2021’de 112.898 milyoner cüzdan vardı. Ancak Glassnode verileri, 25 Kasım itibarıyla yalnızca 23.245 cüzdanın 1 milyon dolar veya daha fazla Bitcoin bakiyesine sahip olduğunu gösteriyor. Şimdi analiz zamanı…

BTC, ETH, BNB ve XRP analizi

Bitcoin (BTC)

Bitcoin’in rahatlama rallisi, 16.972 dolarlık 20 günlük EMA’ya bile ulaşamadı. Bu da traderların daha yüksek seviyelerde alım yapmakta tereddüt ettiğini gösteriyor. Satıcılar şimdi fiyatı kritik destek olan 15.476 dolara çekmeye çalışacaklar.

BTC, bir molada tamamlanacak ve 15.476 doların altında kapanacak olan bir alçalan üçgen modeli oluşturuyor. Bu olumsuz kurulumun 13.330 dolarlık bir hedef hedefi var. Aşağı eğimli hareketli ortalamalar, ayılar için bir avantaja işaret ediyor. Ancak, RSI’daki yükseliş sapması, düşüş momentumunun muhtemelen zayıflayacağını gösteriyor. Fiyat yükselir ve düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkarsa, negatif kurulum geçersiz olur. Bunun, 17.622 dolarlık genel dirence yönelik olası bir ralli için kapıları açması mümkün. Alıcılar, düşüş trendinin sona erdiğini belirtmek için fiyatı bu seviyenin üzerine çıkarmak zorunda kalacaklar.

Ethereum (ETH)

ETH, 26 Kasım’da 1.233 dolarlık 20 günlük EMA’ya ulaştı. Ancak, boğalar fiyatı bunun üzerine çıkaramadı. Bu, ayıların 20 günlük EMA’yı şiddetle savunmaya devam ettiğini gösteriyor.

Satıcıların, fiyatı psikolojik olarak kritik seviye olan 1.000 dolara yakın olan alçalan kanal modelinin destek hattına çekmeye çalışması olası. Alıcılar muhtemelen bu seviyeyi tüm güçleriyle savunacaklar. Ancak, sürdürülebilir bir toparlanmaya başlamak için 20 günlük EMA’daki genel engeli aşmaları gerekecek. ETH’nin daha sonra 50 günlük 1.337 dolarlık SMA’ya ve ardından direnç çizgisine yükselmesi mümkün. Olumsuz tarafı, kanalın altında bir kırılma ve kapanışın, satışları hızlandırması muhtemel. Böylece, ETH’yi 881 dolar ile Haziranın düşüğüne çekmesi mümkün.”

Binance Coin (BNB)

BNB’nin toparlanması 26 Kasım’da 318 dolardan düştü. Böylece, 28 Kasım’da 300 dolar kırılma seviyesinin altına geriledi.

Ayılar, fiyatı hareketli ortalamaların altına çekerek konumlarını sağlamlaştırmaya çalışacak. Başarılı olurlarsa, 300 doların üzerindeki kırılmanın muhtemel bir boğa tuzağı olacağını gösterecek. BNB’nin daha sonra 275 dolara ve ardından 258 dolara düşmesi olası. Fiyat hareketli ortalamalardan yukarı çıkarsa, daha düşük seviyelerin alıcıları çektiğini gösterir. BNB’nin daha sonra tekrar 318 dolara yükselmesi mümkün. Boğalar fiyatı bu direncin üzerine çıkarırsa, BNB 338 dolara yükselebilir.

Ripple (XRP)

XRP, 25 Kasım’da 0,41 dolarlık genel direncin üzerine çıktı. Ancak boğalar, günün mum çubuğundaki uzun fitilden görüldüğü gibi daha yüksek seviyeleri koruyamadı.

Bunun, fiyatı 28 Kasım’da 20 günlük EMA olan 0,39 doların altına çeken ayıların satışını çekmiş olması mümkün. Böylece, fiyat simetrik üçgenden kırılma seviyesine indi. Bu, takip edilmesi gereken önemli bir seviye. Çünkü, bunun altında bir kırılma, muhtemelen XRP’nin 0,30 ile 0,41 dolar aralığında kalışını birkaç gün daha uzatacağını gösterecek. Düzleşen 20 günlük EMA ve 45’e yakın RSI, yükseliş momentumunun yakın vadede zayıfladığını gösteriyor. Alıcılar, yeni bir yukarı hareketin başladığını işaret etmek için fiyatı 0,41 doların üzerine çıkarmak ve sürdürmek zorunda kalacak.

ADA, DOGE, MATIC ve DOT analizi

Cardano (ADA)

ADA’nın yardım rallisi, 0,33 dolarlık 20 günlük EMA’ya bile ulaşamadı. Bu da daha yüksek seviyelerde talep eksikliğine işaret ediyor.

DOGE

Ayılar, avantajlarını geliştirmeye çalışacak. Ayrıca, ADA’yı 0,30 dolara yakın desteğin altına çekerek düşüş trendini sürdürecek. Bunu yaparlarsa ADA’nın destek hattına düşmesi ve burada alıcıların devreye girip düşüşü durdurması mümkün. Fiyat, 0,30 dolar civarındaki desteğin dışına çıkarsa ve 20 günlük EMA’nın üzerine atarsa, bu aşağı yönlü görünümün yakın vadede geçersiz olması olası. ADA daha sonra düşüş trendi çizgisine doğru bir ralli girişiminde bulunabilir. Ayrıca bu, ayıların hakimiyetini kaybediyor olabileceğini gösterir.

Dogecoin (DOGE)

DOGE, 27 Kasım’da 0,10 dolarlık psikolojik seviyenin üzerine çıktı. Ancak, boğalar daha yüksek seviyeleri koruyamadı. Kâr alma, DOGE fiyatını 28 Kasım’da aralığa geri çekti.

20 günlük 0,09 dolar EMA kademeli olarak yükseliyor. Ayrıca, RSI pozitif bölgede. Bu da DOGE alıcılarının hafif bir avantaja sahip olduğunu gösteriyor. Fiyat 20 günlük EMA’dan yükselirse, boğalar DOGE’yi 0,11 doların üzerine çıkararak yukarı hareketi sürdürmeye çalışacak. DOGE bunu başarırsa, rallinin a,8 Fibonacci geri çekilme seviyesi olan 0,12 dolara ulaşması mümkün. Aksine, DOGE fiyatı aşağı döner ve hareketli ortalamaların altına düşerse, aralığın üzerindeki kırılmanın bir boğa tuzağı olacağını düşündürecek. DOGE daha sonra 0,07 dolarlık desteğe düşebilir.

Polygon (MATIC)

Alıcılar, MATIC’i 20 günlük 0,88 dolar EMA’nın üzerine çıkarmak için mücadele ediyor. Bu, ayıların yardım rallilerini bir satış fırsatı olarak gördüklerini gösteriyor.

DOGE

MATIC’in tekrar yükseliş trendi çizgisine düşmesi mümkün. Bu seviye önceki dört durumda güçlü bir destek görevi gördü. Bu nedenle boğalar onu tekrar agresif bir şekilde savunmaya çalışacak. Fiyat yükseliş trendi çizgisinden sekerse, MATIC’in 50 günlük SMA olan 0,90 dolara yükselmesi olası. Bu seviyenin üzerinde bir kırılma, boğaların geri dönüş yaptığını gösterecek. MATIC’in daha sonra 0,97 dolara yükselmesi mümkün. Aksine, fiyat yükseliş trendi çizgisinin altına düşerse, MATIC’in 0,69 dolar seviyesindeki önemli desteğe düşmesi olası.

Polkadot (DOT)

DOT güçlü bir düşüş trendinde. Boğaların toparlanma başlatma girişimleri 24 Kasım’da 5,53 dolarda başarısız oldu. Bu, havanın negatif kaldığını ve traderların rallilerde satış yaptığını gösteriyor.

DOGE

Ayılar, fiyatı kritik desteğin yakınına, yani 5 dolara çekti. Bu, boğaların savunması gereken önemli bir seviye. Çünkü bunu yapamazlarsa DOT’un düşüş trendini sürdürmesi olası. DOT’un daha sonra 4,06 dolara düşmesi mümkün. Alternatif olarak, fiyat mevcut seviyeden veya 5 dolardan yükselirse, talebin daha düşük seviyelerde olduğunu gösterir. Alıcılar yine fiyatı 20 günlük EMA olan 5,57 doların üzerine çıkarmaya çalışacak ve rahatlama rallisini uzatacak. DOT’un daha sonra 6,50 dolara yükselmesi olası.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için DOGE, MATIC, DOT, BTC ve Bu 4 Altcoin İçin Al-Sat Seviyeleri!

Category:
News