Coinbase Onları Seçti: Aavegotchi (GHST) ve Litentry (LIT) Nedir?

coinbase-onlari-secti:-aavegotchi-(ghst)-ve-litentry-(lit)-nedir?

ABD’nin en büyük kripto para borsası olan Coinbase, yol haritasına iki yeni altcoin ekleyeceğini duyurdu. Buna göre platform, yakın zamanda Aavegotchi (GHST) ve Litentry (LIT) coin’i listeleyecek. Duyurunun ardından token fiyatlarında büyük bir yükseliş ortaya çıktı. Hem GHST hem de LIT, son 24 saatte büyük kazançlar elde ederek yükseldi. Peki Coinbase’nin listeleme kararı aldığı bu altcoin’ler gelecek vaat ediyor mu?

Aavegotchi (GHST) nedir?

Aavegotchi (GHST), Aave üzerinde çalışan ve merkeziyetsiz finans için NFT hizmetleri sunan bir projedir. Bu platform, büyüyen NFT oyun dünyasının bir parçası olmayı hedefliyor. Ayrıca, kripto ile DeFi’nin çeşitli yönlerini yeni bir Blockchain oyun deneyimiyle birleştiriyor. Basitçe anlatmak gerekirse bu, içinde yerleşik DeFi özellikleri bulunan NFT tabanlı bir oyun olarak hizmet veriyor. Kullanıcılar, NFT şeklindeki avatarlarını stake ederek ve teminat olarak DeFi’de kullanarak getiri elde edebiliyor. Proje, popüler NFT koleksiyonu CryptoKitties’e son derece benziyor.

Aavegotchi (GHST)

Aavegotchi ekosistemi GHST adlı kendi yerel tokeni tarafından destekleniyor. Ethereum ve Polygon tabanlı bu token ile kullanıcılar, Blockchain oyununa katılma imkânı buluyor. Buna göre GHST, oyuna katılım için gerekli biletleri satın almak gibi bir işleve sahip. Bu arada, tokenin belirli bir maksimum arzı yok. Ancak CMC’den alınan verilere göre dolaşımdaki arz şu anda 45,09 milyon tokenden oluşuyor. Kripto paranın piyasa değeri ise, 47,7 milyon dolar civarında seyrediyor. Coinbase listelemesi, gelecekte daha fazla benimsenmeye yol açabilir.

Litentry (LIT) nedir?

Ethereum tabanlı bir Blockchain projesi olan Litentry (LIT), kullanıcıların diğer zincirlerden kimlik toplamasını sağlıyor. Bu platform, bir kimlik eşleştirme ve depolama mekanizmasına sahip. Ekosistem, bir bütün olarak merkeziyetsiz kimlik ve kullanıcı etkinliği veri toplama altyapısından oluşuyor. Bununla birlikte Litentry, kullanıcıların tüm kimliklerini tek platformda yönetebilecekleri MCP isimli bir çözüm de geliştirdi. Bunlarla proje, Web2 alanında yaygın olan veri ihlaliyle ilgili önemli sorunları çözmeyi amaçlıyor. Web3’ün veri gizliliği alanında sorunsuz olması için çalışıyor.

Litentry (LIT)

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere Litentry, LIT isimli bir yardımcı token ile çalışıyor. Bu ERC-20 tokeni kimlik veri tabanı olarak hizmet veren kullanıcıları, ödüllendirmek için kullanılıyor. Bununla birlikte kullanıcılar, LIT ile ödeme yaparak kredi hesaplama gibi işlevlerden faydalanabiliyor. Şu anda 30 milyon dolarlık piyasa değeri olan LIT, 100 milyon adet olarak sınırlandırılan bir maksimum arza sahip. Bununla birlikte CMC verileri, şu anda dolaşımda 39,61 milyon LIT olduğunu gösteriyor.

Coinbase listelemesi sonrası bu 2 altcoin yükselişe geçti

Coinbase, kripto para piyasasının en büyük oyuncularından biri. Ayrıca, ABD’nin en büyük Bitcoin borsaları arasında yer alıyor. Bu nedenle şirket tarafından yapılan her duyuru, yatırımcılar tarafından takip ediliyor. Bu kapsamdaki son duyurulara göre Coinbase, yol haritasına iki yeni altcoin ekleyerek müşterilerini sevindirdi. Yol haritasına eklenen Aavegotchi (GHST) ve Litentry (LIT), uzun bir yeşil muma tanık oldu. 28 Kasım’da 1,02 dolardan işlem gören GHST’nin fiyatı, 1,06 dolara kadar çıktı. LIT’in fiyatı ise, 0,69 dolardan 0,77 dolara yükseldi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Coinbase Onları Seçti: Aavegotchi (GHST) ve Litentry (LIT) Nedir?

Category:
News