Bu 3 Altcoin ‘Binance Listeleme’ Haberiyle Fırladı!

bu-3-altcoin-‘binance-listeleme’-haberiyle-firladi!

Binance’in kripto para platformu Sakura Exchange BitCoin‘i satın aldığını duyurması üç altcoin için ralliyi tetikledi. İşte nedenleri…

Binance, düzenleyici onaylı Japon kripto borsası satın aldı

Lider borsa, 30 Kasım’da resmi web sitesinden Sakura Exchange BitCoin’i (SEBC) satın aldığını duyurdu. Binance böylece Japonya piyasasına da adım atıyor. Japonya’nın finansal düzenleyicileri, Binance’in ülkede faaliyet gösterme lisansına sahip olmadığını belirten uyarılar yayınlayanlardan biriydi. Binance şimdi bu satın alımıyla kendine bir arka kapı açıyor. Satın alma hamlesiyle, Japon yatırımcılara kendi tahtasından kripto para birimlerine sunabilecek.

Daha önce Fransa, İtalya, İspanya, Bahreyn, Abu Dabi, Dubai ve Kazakistan’da benzer lisanslar kazanan Binance, yakın zamanda Kıbrıs’ta bir kripto borsası olarak yetki aldı. FSA, geçen yıl Binance’in kendi piyasasında faaliyet gösterme lisansına sahip olmadığına dair uyarılar yayınlayan birkaç düzenleyici kurumdan biriydi.

Bu üç altcoin haberin ardından ralli yaptı

Binane’in geçtiğimiz saatlerdeki duyurusunun ardından Symbol (XYM), Cosplay (COT) ve MonaCoin (MONA) yükselişe geçti. Bu altcoin projeleri Sakura’nın listesinde bulunmalarına karşın Binance’de listelenmiyor. Satın alımın ardından Binance’in bu üç kripto para birimini listeleme ihtimali rallilerinin arkasında nedenlerden biriydi. Özellikle Symbol (XYM), son 24 saatte göre ’nin üzerinde ralli yaparak haberi fazlasıyla değerlendiriyor.

Cosplay (COT) ve MonaCoin (MONA) fiyatları da benzer oranlarda değer kazandı. MONA fiyatı, saatler sonra yeni bir alıcı dalgasıyla kazancını 0’a yaklaştırdı. Şu anda 0.4393 dolardan işlem görüyor. Günün rallisiyle piyasa değerine göre 455.sıraya kadar ilerledi.

Bu arada, Sakura müşterilerine danışmanlık hizmetleri sunan JFSA’ya kayıtlı bir kripto borsasıdır. Tokyo merkezli borsa şu anda 11 işlem çiftini destekliyor: BTC/JPY, ETH/JPY, BCH/JPY, XRP/JPY, LTC/JPY, ETC/JPY, XEM/JPY, MONA/JPY, ADA/JPY, XYM/JPY ve COT/JPY. Bunların arasından Binance listesinde olmayan Symbol (XYM), Cosplay (COT) ve MonaCoin (MONA) beklentiler nedeniyle ralli yapan projelerdi.

Binance Japonya pazarına yönelik ikinci hamlesini yapıyor

Lider borsa, FSA’nın lisanssız çalıştığına dair bildiriminin ardından 2018’de faaliyetlerini zorunda kaldı. Japon hükümeti kripto borsasını 2021 yılında da benzer gerekçelerle yeniden uyarmıştı. Binance’in lisans almanın zor olduğu nedeniyle düzenlenmiş bir kuruluşu satın alması yeni bir şey değil. Daha önce, düzenlemeye tabi bir kuruluşta hisse satın aldıktan sonra Malezya piyasasına yeniden girmeyi başardı. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları bu makalede ele aldık.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Bu 3 Altcoin ‘Binance Listeleme’ Haberiyle Fırladı!

Category:
News