Binance’deki Bu Altcoin Fiyatını Üçe Katladı: Sonra…

binance’deki-bu-altcoin-fiyatini-uce-katladi:-sonra…

Kripto para piyasasında hareket bitmiyor. Bugün dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in de listesinde olan bir altcoin şaşırtıcı fiyat hareketleri gösterdi.

Altcoin fiyatı önce uçtu, sonra çakıldı

Dego Finance, 2020’de kullanıma sunulan, Non Fungible Token (NFT) ve merkezi olmayan finans (DeFi) araçlarının çeşitli bir kombinasyonunu sunan merkezi olmayan bir ekosistem. Diğer bir ifadeyle bağımsız, açık bir NFT ekosistemi. Dego Finance’in yerel tokeni DEGO, bugün hayret verici bir fiyat hareketine şahit oldu. Altcoin fiyatı kısa süre içinde dikey olarak yaklaşık 3 katına çıktı. Ancak, düşüşü de benzer şekilde oldu.

DEGO, gün içinde neredeyse yatay seyrediyordu. Ancak, öğle saatlerinde şaşırtıcı bir atak yaparak, 1,67 dolardan 6,35 dolara uçuş yaptı. Bununla birlikte, bu çok uzun sürmedi. Kısa süre sonra aynı şekilde dibe doğru bir dalış yaparak 2,59 dolara geriledi. Öte yandan bu düşüşe rağmen altcoin, basın zamanında günlük bazda T yeşil bölgede.

Altcoin
DEGO günlük fiyat grafiği / Kaynak: CoinMarketCap

Altcoin projesinin bu hareketi kripto para piyasasında gele olarak ‘pump-dump’ senaryosunu akla getiriyor. Çünkü, kripto para birimlerinde bu tür olağanüstü fiyat artışları, önemli bir habere dayanır. Eğer arka planda önemli bir gelişme yoksa bu da doğal olarak akla bir tür dolandırıcılık türü olan ‘pump-dump’ı getirir. Haberleri taradığımızda Dego Finance’e ilişkin fiyatı etkileyecek önemli bir haber bulamadık. Ayrıca, projenin herhangi bir açıklamasıyla da karşılaşmadık.

Dego Finance (DEGO) nedir?

2020’de kullanıma sunulan Dego Finance, misli olmayan token (NFT) ve merkezi olmayan finans (DeFi) araçlarının çeşitli bir kombinasyonunu sunan merkezi olmayan bir ekosistemdir. Bağımsız, açık bir NFT ekosistemidir.

Herhangi bir kullanıcının, ürünün tüm yaşam döngüsünü kapsayan bir NFT başlatmasına ve madencilik, açık artırmalar ve ticaret başlatmasına izin verilir. Dego’nun NFT protokolü, Blockchain projeleri için kullanıcı edinimi ve token dağıtımı için kullanılabilecek zincirler arası, ikinci katman bir altyapıdır.

Dego, belirli işlevlere sahip alt sistemler oluşturmak için bir ürünün çeşitli öğelerini birleştiren modüler bir kombinasyon tasarım konsepti kullanır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Binance’deki Bu Altcoin Fiyatını Üçe Katladı: Sonra…

Category:
News