Binance ve Bu 5 Borsadan Müşteri Bilgileri İstendi!

binance-ve-bu-5-borsadan-musteri-bilgileri-istendi!

Kripto para endüstrisinde yaşana son olayların ardından yeni bir mahkeme kararı açıklandı. Açıklamanın sonucunda ise Binance ve 5 kripto borsasının müşteri bilgilerinin talep edildiği belirtilmektedir. Kriptokoin.com olarak, konu ile ilgili gelişmeleri sizlere aktarıyoruz.

Binance ve 5 kripto para borsasından müşteri bilgileri isteniliyor

Londra Yüksek Mahkemesi, son alınan bir mahkeme kararına göre, Binance ve bu kripto borsalarından talepte bulundu. Binance, Coinbase, Luno ve Kraken’in de aralarında yer aldığı kripto para borsalarının müşteri bilgilerinin istenildiği belirtilmektedir. Mahkeme, 2020’de İngiltere merkezli bir borsadan çalınan 10,7 milyon doların takibi için emir verdi. Çalınan meblağnın izini sürmeye yardımcı olmak için borsalardan müşteri bilgilerinin istendiği belirtilmektedir.

PeckShield: Uzak Durun, Bu 2 Altcoin Dolandırıcılık!

Çalınan fonları takip etmeye yönelik atılan adım paylaşılırken borsanın adı ise henüz verilmedi. 2020’nin sonlarında saldırıya uğrayan borsanın ardından ise mahkeme, 1,7 milyon dolarlık haksız kazançların izini sürüyor. 1.7 milyon doların ise, altı off-shore sonucunda kripto borsasında 26 hesaba dağıtıldığı aktarılmaktadır.

Binance ve 5 borsanın ise, artık yabancı şirketlere uygulanmakta olan, yeni Birleşik Krallık kuralı kapsamında belgeleri teslim etmek zorunda olduğu açıklandı. Bunun yanı sıra henüz Binance diğer borsalardan bir yanıt verilip verilmediği ise bilinmemektedir.

Borsayı temsil eden Syedur Rahman açıklama yaptı

İngiltere merkezli borsayı temsil eden Rahman Ravelli hukuk firmasının ortağı Syedur Rahman, konu hakkında açıklama yaptı. Syedur Rahman, özellikle hileli şekilde işlemlere dikkat çekti. Ayrıca Rahman, çalınan varlıkların geri alınmasına yönelik büyük bir adım atıldığını açıkladı.

Dava, hileli bir şekilde alınmış ve sınır ötesine taşınan varlıkları geri almaya çalışanlar için ileriye doğru atılmış büyük bir adım niteliğindedir. Bu kararın doğrultusunda, Uygulama Yönergesi 6B’deki değişikliğin değerinin ve kendisine ait olanın izini sürme imkanı sağlanacaktır. Ayrıca, geri alma göreviyle karşı karşıya kalan herkese sunduğu olanakların somut kanıtlarından birini temsil etmektedir.

ActionFraud, 2022’de Birleşik Krallık’taki kripto para dolandırıcılığının bir önceki yıla göre yüzde 32 arttığını duyurdu. Yapılan açıklamalarda, dolandırıcılığın ardından 273 milyon doların çalındığı ortaya çıktı. Ek olarak, kripto para birimleriyle ilgili dolandırıcılık olaylarında 2022 yılı içerisinde keskin bir artış yaşandığı bildirilmektedir. Birleşik Krallık hükümeti, yetkililere suç faaliyetleriyle bağlantılı olan araştırmaları için tüm yetkileri sağladı. Bununla birlikte, kripto para birimlerine el koymaları için daha geniş yetkiler verilmesi için oy kullanıldı. Geçtiğimiz hafta kripto para suçlarının çoğalmasını önlemek için yeni adımların atıldığı belirtilmektedir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Binance ve Bu 5 Borsadan Müşteri Bilgileri İstendi!

Category:
News