Binance Bu Altcoin Kürekle Boşaltılıyor! Balina Selloffu mu?

binance-bu-altcoin-kurekle-bosaltiliyor!-balina-selloffu-mu?

Balina izleme botları hafta sonundan bu yana milyon dolarlık Binance işlemleri hakkında uyarıyor. 30 Kasım tarihli transferle birlikte toplam 16 milyon dolarlık işlem gerçekleşti.

Altcoin balinaları Binance cüzdanlarına milyonlar akıtıyor

Etherscan’dan sağlanan verilere göre, son 24 saat içinde anonim bir balina iki ayrı işlemde ciddi miktarda Shiba Inu (SHIB) tokeni Binance cüzdanına aktardı. Bu işlemlerde toplam 1,8 trilyon SHIB transferi gerçekleşti. Böylece hafta sonunda bu yana Binance’e taşınan SHIB miktarı 2,3 trilyona ulaştı.

Dikkat çeken bir diğer işlem, Binance cüzdanları arasında taşınan 499 milyar SHIB transferiydi. Bu transferler büyük ihtimalle rezerv kanıtı denetiminin bir parçası olarak yapılıyor. Hatırlamak gerekirse borsa daha önce 127 bin Bitcoin transferiyle gündeme gelmişti. Sosyal medyada gündem olan bu işlemin ardından CEO CZ, işlemlerin rezerv kanıtı (PoR) denetimlerinin bir parçası olduğunu söyledi.

Binance, Şubat ayından bu yana en büyük SHIB girişini kaybetti

Dune Analytics’ten alınan veriler, yine Binance cüzdanlarına akan 1,8 trilyon Shiba’nın Crypto.com’a ait olduğunu gösteriyor. Lider borsa böylece Şubat ayından bu yana en büyük SHIB girişini kaybetti. Devasa transfer yatırımcılar arasında bir satışın ihtimali nedeniyle spekülasyonlarını artırdı. Glassnode verileri, paniğe neden olan fon akışının 16 milyon doları aştığını söylüyor. İlginç olan, işlemlerin Crypto.com’a ait olduğu varsayılan bir adresten gelmesi. Verilere göre Crypto.com, her biri 900 milyar SHIB taşıyan iki işlem gerçekleştirdi.

Yüklü SHIB işlemleri nedeniyle spekülasyonlarda gecikmedi. On-chain araştırmacısı Lookonchain, transferlere “Yani şimdi SHIB’in bir kısmını mı satacak? diyerek dikkat çekti.

Başka bir Twitter kullanıcısı, Binance’teki önemli girişler nedeniyle zararına satmak zorunda kaldığını söyledi. Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, SHIB bu esnada beklentilerin aksine yatay hareket ediyor.

Crypto.com, yüklü miktarda SHIB tuttuğunu açıklamıştı

Merkezi borsa, bu ayın başlarında rezerv kanıtının bir parçası olarak 558 milyon dolar değerinde SHIB tuttuğunu paylaştı. Bu miktar toplam rezervinin ’sini temsil ediyor. Borsa rezerv olarak yaklaşık 5 trilyon SHIB tutuyor. Fakat Dune Analytics’ten alınan veriler, Crypto.com’un SHIB rezervlerinin şu anda ’e indiğini gösteriyor. Borsa bunun hakkında henüz bir açıklama yapmadı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Binance Bu Altcoin Kürekle Boşaltılıyor! Balina Selloffu mu?

Category:
News