13 Uzman Tahmini: Bitcoin Şimdi Hangi Seviyeye Gidiyor?

13-uzman-tahmini:-bitcoin-simdi-hangi-seviyeye-gidiyor?

Bir bütün olarak küresel ekonomide olduğu gibi, şu anda kripto pazarında çok fazla karamsarlık var. Bununla birlikte, kripto piyasası, FTX krizi ve Terra ekosisteminin çökmesi gibi gelişmelerle özellikle darbe aldı.  Bu yazımızda, Bitcoin (BTC)’in tekrar yükselip yükselmeyeceği sorusuna ve 13 ünlü kişinin piyasanın geleceği hakkında ne düşündüğüne bakıyoruz.  İşte detaylar…

Peter Brandt: En kötü durumda Bitcoin 10.350 dolara düşer

Peter Brandt, kripto pazarında efsanevi bir traderdır. Birçok durumda doğru bir tahmin yapmıştır. Bahsetmeye değer belirli bir nokta, bu çöküşün ilk kez bir ayı koşusunun fiyatları bir önceki boğa koşusunun en yüksek seviyesinin altına çekmesidir. Brandt, en kötü durumda Bitcoin’in 13.800 dolara veya daha da kötüsü 10.350 dolara düşebileceğini tahmin etti. Bu en eğlenceli tahmin değil.

 Ancak Brandt’ın bir veya iki doğru tahmin yaptığı bilindiği için akılda tutulması gereken bir şey. Tabii ki, bu sadece bir tahmin, piyasanın gidişatını değiştiren birçok şey olabilir. Brandt aynı zamanda yanılıyor olabileceğini anlayacak kadar açık fikirli biri olarak bilinmekte.

Satoshi Stacker:  FTX çöküşü Bitcoin’i durduramaz

Satoshi Stacker, yıllardır piyasada olan çok iyi bilinen bir kripto traderıdır. Analist Bitcoin’in “ölü” olarak kabul edildiği geçmiş örneklere işaret ederek, Bitcoin’in tekrar büyüme yolunda olduğuna inanmakta. Bitcoin’in herhangi bir yere gideceğini ve FTX’in çöküşünün ve Terra ekosistem çöküşünün bile onu uzun süre durduramayacağını düşünmekte. Piyasanın ne zaman ve ne kadar çabuk yükseleceğini söylemiyor, ancak bunun kaçınılmaz olarak gerçekleşeceğini belirtiyor.

Bitcoin Fiyatının Aralık ve 2023 Seviyeleri Açıklandı!

IvanonTech: Piyasa çöküşü, yeni bir bölümün başlangıcı

IvanOnTech, piyasada önemli bir etkiye sahip olan bir başka popüler kripto YouTuber’dır. Pazarın nereye gittiğini düşündüğü hakkında çok fazla bir şey söylemese de, pazarın yakın gelecekte büyüyecek çok yeri olduğuna inanmakta. Düşünceleri, piyasa çöküşünün “yeni bir bölümün başlangıcı” olduğuna inanan Binance CEO’su Changpeng Zhao’ya benziyor. Bu, piyasadaki diğer traderlar tarafından da paylaşılan bir duydu.

Jason Pizzino: Aralık’ta dip görebiliriz

Popüler kripto YouTuber Jason Pizzino, Bitcoin’in 3 dalga modelinin not edilmesi gereken bir şey olduğunu söylüyor. Kripto paranın geleceği hakkındaki yargısında biraz daha çekingen davranıyor. Dikkatini yüzde hareketleri, dolar hareketleri ve şu anda küresel bir durgunluğun şekilleniyor gibi göründüğü gerçeği gibi yönlere odaklıyor. Halihazırda, Aralık ayında bir dip görünebileceğini, ancak Bitcoin’in ardından güçlü bir şekilde geri döneceğini söyledi.

CryptoBanter: Bitcoin’de potansiyel devam ediyor

CryptoBanter ayrıca piyasanın nereye gidebileceği konusunda bazı görüşler sunmakta. Yaklaşık 16.000 dolarlık Bitcoin’in mevcut seviyelerinde hala bir miktar potansiyele sahip olabileceğini söylüyorlar. Yukarı doğru devam ederse, Bitcoin piyasada nispeten yüksek bir hakimiyete sahip olabilir. Esasen, Bitcoin’in mevcut iklimde daha güvenli varlık olduğuna inanmakta. Bitcoin’in dibe ulaştığına ve yukarı çekebileceğine inanmaya daha meyilli, ancak tam olarak emin değil.

Ark Invest, uzun vadede yükseliş bekliyor

Ark Invest kurucusu Cathie Wood, ünlü bir kripto para yatırımcısı. Şirketinin analistlerine göre Bitcoin, 2030 yılına kadar 1 milyon dolarlık fiyat etiketini geride bırakma olanağına sahip. Ancak bu analizin 2022’nin başlarında yapıldığını belirtmekte fayda var. Bitcoin, o zamandan bu yana değerinin yarısından fazlasını kaybetti.

5 Önemli Model, Bitcoin İçin Dip Fiyatı Belirledi: İşte Seviyeler!

Mike Novogratz, Bitcoin’de sermaye eksikliğine işaret etti

Galaxy Investments CEO’su Michael Novogratz, Bitcoin’in yakında 30.000 doları geçebileceğini düşünmediğini söylüyor. Uzun vadeli Bitcoin boğası olduğu bilinen Novogratz’ın bu düşüncesinin ardında kurumsal sermaye eksikliği yer alıyor.

Elon Musk: Bitcoin, kripto kışını atlatacak

Kripto para alanında yakından tanınan Elon Musk da Bitcoin yorumuyla dikkat çeken isimlerden oldu. Musk, Bitcoin’i desteklese de, proof-of-work (PoW) konsensüs mekanizması ile çalışan BTC ağının yoğun enerji tüketimi nedeniyle ekosisteme zarar verdiğini düşünmekte. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Musk, katıldığı bir Twitter Space yayınında BTC’nin kripto kışını atlatacağını söylemişti.

3 Bitcoin Ustası, BTC İçin Bu Seviyeleri Konuşuyor!

Warren Buffett: 25 dolar olsa da BTC almam

Dünyanın en zengin yatırımcılarından olan ve Berkshire Hathaway’in kurucusu olan Warren Buffett, kripto paralara yönelik olumsuz tutumu ile bilinmekte. Buffett, kripto paralar için eleştirel tavrını hiçbir zaman saklamadı. Buffett, Bitcoin’i 25 dolar da  olsa almayacağını belirtti.

Jack Dorsey, BTC’ye olan inancı ile tanınıyor

Diğer yandan Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey, Bitcoin destekçilerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Dorsey, kripto para ödemelerine odaklı Block Inc’in kurucu ortağıdır. Dorsey, BTC’nin dünyanın para birimi olacağına inanmakta.

Analist: Bitcoin (BTC)'in Dip Fiyatı Bu

Jim Wyckoff:  Kısa vadede dipteyiz

Jim Wyckoff, son zamanlardaki paylaşımlarında Bitcoin boğaların dayanıklılığından bahsetti. “BTC boğaları geçen hafta iki yılın en düşük seviyesini gördükten sonra fiyatları sabitledi” dedi. Bununla birlikte, Wyckoff, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

BTC ayıları hala genel olarak kısa vadeli teknik avantaja sahip olduğundan” daha yükseğe çıkmaya devam etmek istiyorlarsa dirençli kalmaları gerekiyor. Ancak, günlük grafikteki son yatay fiyat hareketi, kısa vadeli bir piyasa dibinin yerinde olduğunu önermeye başlamak için boğaları çok az destekliyor.

Bu 5 Altcoin Sıçrayacak! Bu 2 Coin Düşebilir

Mark Mobius: Bitcoin yüzde 40 düşebilir

Mobius Capital Partners’ın kurucu ortağı Mark Mobius, bir röportaj sırasında en iyi kriptonun mevcut fiyatından hala @ düşebileceği konusunda uyardı.  Yatırım efsanesine göre, Bitcoin için bir sonraki hedefi 10.000 dolar, bu da mevcut fiyatı olan 16.450 dolardan @’tan biraz daha fazla bir düşüşü temsil ediyor. Ayrıca, “çok tehlikeli” olduğu için kendi parasını veya müşteri parasını kripto varlıklara yatırmayacağını da belirtti. FTX krizine rağmen “Bitcoin fiyatlarının bu kadar dayanması inanılmaz” dedi.

Willy Woo: Maksimum acı seviyesi

Son olarak, Mobius’un fiyat tahmini, popüler on-chain analist Willy Woo’nun Bitcoin’in düşüşe geçmesi durumunda “maksimum acı” seviyesi olduğunu öne sürdüğü tahmini ile büyük ölçüde örtüşüyor. Woo’nun grafiği de BTC’de bir miktar daha düşüşe işaret ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için 13 Uzman Tahmini: Bitcoin Şimdi Hangi Seviyeye Gidiyor?

Category:
News