Bitcoin Bu Kararı Bekliyor: Seçim Sonuçları Açıklanıyor!

bitcoin-bu-karari-bekliyor:-secim-sonuclari-aciklaniyor!

Amerika Birleşik Devletleri’nde Kongre ara seçimleri sürüyor. Bu sırada, Bitcoin 20.000 dolar seviyesinin altına indi. Hatta düşüş açısından hızını alamayıp son beş ayın en düşük seviyesi olan 17.000 dolara geriledi. Fiyattaki bu düşüş, FTX borsasındaki sorunlarla da alakalı olarak karşımıza çıkıyor. İşte detaylar…

Gündemde ABD seçimleri var: Bitcoin ve altcoin’ler nasıl etkileniyor?

ABD ara seçimleri devam ediyor ve sonucun kripto düzenlemesinin geleceği üzerinde çoğu insanın inandığından daha büyük bir etkisi olabilir. Seçimlerde şimdiye kadar yapılan anketler, Temsilciler Meclisi için Cumhuriyetçi Parti’ye açık bir yol göstermekte. Diğer yandan, ABD Senatosunda durum biraz daha belirsiz. Uzmanlara göre Cumhuriyetçiler Meclis ve Senato’da çoğunluğu sağlayabilirlerse, Beyaz Saray’ın en az iki yıl daha Demokratik kontrol altında kalması koşuluyla ABD önümüzdeki yıllarda daha fazla siyasi tıkanıklıkla karşı karşıya kalabilir.

Dünyaca Ünlü Trader: Arweave ve Bu 5 Altcoine Bakın!

Kripto paralar ise, hükümetin gündemindeki önemli düzenleyici konular arasında yer alıyor. Yakın tarihli bir Bloomberg raporuna göre, kripto endüstrisi, 2022’de düzenleyici netliğin nihayet gelmesini bekliyor. Yasa koyucuların – en azından – kriptoyu düzenlemek için bir plan hazırlamasını bekliyor.  Rapora göre, yılın sonuna yalnızca iki ay kala, kripto ile ilgili herhangi bir yasa tasarısının Kongre tarafından kabul edilme şansı çok zayıf görünüyor. Yine de genel düşüncenin olumlu bir havayı yansıtması önemli.

Politikacılar, kripto para tasarısı için zorlanıyor

Bloomberg’e göre, Cumhuriyetçilerin kontrolündeki bir Kongrenin kripto endüstrisinin istediği tasarıları geçirmek için daha agresif bir şekilde zorlayacağına inanılmakta. Ek olarak Bloomberg, Cumhuriyetçilerin kripto endüstrisine karşı agresif duruşlarını hafifletmek için SEC gibi düzenleyicilere baskı uygulayacağını da belirtti. ABD seçimden sonra bölünmüş bir hükümetle sonuçlanırsa, şu anda kripto endüstrisi adına lobi yapan Meclis Tarım Komitesi’nin eski başkanı Mike Conaway, umutlu olduğunu söyledi.

Conway, kripto yasasını geçirmenin Beyaz Saray ve Kongre için “kolay bir zafer” olacağını ekledi. “Şimdiye kadar kripto para birimlerinin çoğu nispeten iki taraflı kaldı” dedi. Aynı zamanda, Demokratlar ve Cumhuriyetçilerin hala birlikte çalışabileceklerini herkes için netleştireceğini söyledi. Politico verilerine göre son anket seçimlerde Cumhuriyetçi bir galibiyete işaret ediyor. Senato’da ise bir beraberlik söz konusu.

Cumhuriyetçilerin kazanması BTC için ne anlama geliyor?

Beklentilere göre BTC fiyat hareketi, Cumhuriyetçi zaferi ile desteklenmekte. Bitcoin fiyatındaki 20.000 dolar seviyesinin altına düşüş, kısmi olarak yatırımcıların ABD ara seçimlerinin sonucuna ilişkin endişelerini gösteriyor. Piyasalar, Cumhuriyetçi çoğunluğu veya Meclis ile Senato arasında bir bölünmeyi destekliyor. Bu nedenle BTC fiyat hareketinin artması beklenmekte.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Bitcoin Bu Kararı Bekliyor: Seçim Sonuçları Açıklanıyor!

Category:
News