Binance İncelenebilir! 7 Bitcoin Borsası Açıklama Yaptı!

binance-incelenebilir!-7-bitcoin-borsasi-aciklama-yapti!

Bernstein, araştırma raporunda, FTX ve Binance arasındaki satın alma anlaşması devam ederse neler olacağını açıkladı. Rapora göre, kripto borsası Binance küresel kripto piyasasında yüzde 80’den fazla hisseye sahip olacak. Ayrıca bunun antitröst düzenleyicilerinin tüm dikkatini üzerine çekebileceğini açıkladı.

FTX ve Binance arasındaki satın alma gerçekleşirse bu olacak!

Binance, rakibinin likidite krizi geçirmesinin ardından Salı günü FTX satın almayı kabul etti. Anlaşmanın mali şartları ise henüz açıklanmadı. Bernstein, ABD dışındaki işleri elinde tutan FTX ve Binance kuruluşlarının offshore olduğunu açıkladı. Ancak FTX’in ABD ve Avrupa yargı bölgelerinde yatırımları bulunuyorsa, bu bölgelerdeki düzenleyicilerin dikkatini çekebililir. Bunun sonucunda ise düzenliyicilerin müdahale etmesi için bir neden verebileceği bildirildi. Analistler Gautam Chhugani ve Manas Agrawal, konu ile ilgil şunları söyledi:

Bütün gözler hemen anlaşmanın olasılığına odaklandı.

3 Altcoin Büyük Borsalara Giriyor

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz gibi; Ayrıca tamamlanmama ihtimali kripto para piyasaları için düşüş eğilimini sürebilir. Raporda, durum tespitinin zaman alacağı belirtiliyor. Bununla birlikte müşteri fonlarına karşı bir eksiklik olup olmadığının belirlenmesi gerekecek. Analistlere göre Binance,“müşteri fonlarının yetkisiz amaçlara yönelik herhangi bir suistimal” barındırıp barındırmadığını araştırmalı. Sonucunda ise yatırımcılar, FTX’in davranışı ve herhangi potansiyel bir suistimal olup olmadığı hakkında yasal sorması muhtemel.

Kripto para borsaları fon rezervlerini halka açık paylaşıyor

Kripto para borsaları, FTX’teki likidite sorunlarının ardından yatırımcılarını iflas korkusundan korumak adına adımlar atıyor. Bunlardan biride fon rezervlerini halka açık bir şekilde yayınlamak. Son 24 saat içerisinde; Binance, Gate.io, KuCoin, Poloniex, Bitget, Huobi ve OKX , şeffaflığı artırmak için Merkle ağaç rezerv sertifikalarını yayınlayacaklarına dair açıklamalar yaptı.

Merkle ağacı, bilgisayar bilimi uygulamalarında kullanılan bir veri yapısıdır. Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para birimlerinde Merkle ağaçları, blockchain verilerini daha verimli ve güvenli bir şekilde kodlamak için kullanılmaktadır. Merkezi bir kripto borsasında, her kullanıcının varlıkları, merkezi bir veritabanının defteri tarafından kayıt altındadır. Veritabanındaki kayıtlı varlıklar, kullanıcının varlıklarının toplam miktarıdır.

Binance CEO’su CZ çağrıda bulundu

Kripto borsası Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, Twitter hesabından paylaşım yaptı. CEO CZ, FTX ve Binance olaylarını takiben sektördeki diğer borsaları Proof of Reserves’lerini sağlamaya çağırdı. Kripto girişimcisi Justin Sun, Sun’ın paydaş ve danışmanı olduğu Huobi’nin “üçüncü” bir Merkle ağaç rezerv testi yapacaklarını açıkladı.

Bunlarla birlikte raporda, Alameda olayının FTX’in muhtemelen iflas ettiğine dair söylentilere yol açtığı belirtildi. Bunun sonucunda ise kripto borsaları kendilerini ve müşterilerini korumaya aldı. Ardından borsalar, FTX bağlantılı kripto paraların satılmasına neden oldu. 500 milyon doların üzerinde FTT tutan Rival Binance, varlıklarını boşaltmaya başladı. Bu, Binance’in şu anda birçok kişi tarafından iflas etmiş olarak kabul edilen FTX’i satın alma niyetini imzalamasıyla sonuçlanan 24 saat süren olayla bitti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Binance İncelenebilir! 7 Bitcoin Borsası Açıklama Yaptı!

Category:
News