Polygon ve Bu 3 Altcoin İçin Dev Haberler: Ortaklık Var!

polygon-ve-bu-3-altcoin-icin-dev-haberler:-ortaklik-var!

Kripto para piyasası Binance ve FTX arasındaki gelişmelere odaklanırken, Polygon (MATIC) ve bu 3 altcoin fiyatı artıyor. 7 Kasım günü, deltaDAO, Polygon Supernet’e dayalı Gaia-X Web3 ekosistem ağ yükseltmesini başlattı. Kriptokoin.com olarak Polygon ve 3 altcoin projesinin ortaklık duyurularını sizlere aktarıyoruz.

Polygon ekosisteminde yeni ortaklık

Polygon ekibi, işbirliğinin blockchain’i Avrupa veri ekonomisinin orta noktasına getirdiğini belirtti. Ortaklık, kullanıcıların verileri üzerinde tam kontrole sahip oldukları küresel, güvenilir bir veri ekonomisine olanak tanmaktadır. Ayrıca, işbirliği sonucunda 350’den fazla kurumdan 2 bin katılımcı için yeni gelir kaynakları oluşturmayı amaçlıyor. Duyuru sonrasından Polygon’un altcoin’i MATIC, önemli ölçüde artış gösterdi.

Polygon kurucusu açıklamalarda bulundu

Polygon kurucu ortağı Antoni Martin, ortaklığın Avrupa dijital ekosistemi için açık ve birleşik bir veri ekonomisi sağlamaya yardımcı olacağını söyledi. Daha önce JP Morgan, Polygon blockchain ağını kullanarak başarılı bir ticaret gerçekleştirdiğini açıkladı. Bu durumla birlikte, MATIC fiyatında artış yaşandı. Benzer şekilde, Meta ilk NFT piyasası için Polygon ağını kullanacağını söyledi. Ardından, Instagram şeklinde bir başka büyük işbirliği haberi geldi.

Polygon’un kurucu ortağı Sandeep Nailwal, ağın kripto ekosistemi içerisinde çeşitli şekillerde lider olduğunu açıkladı. Nailwal, Polygon ağının Defi, Gaming, yaratıcı ekonomilerde lider olduğunu söyledi.

Ayrıca, DAO’lar gibi neredeyse tüm yerel Web 3.0 kategorilerinde lider olduğunu açıkladı. 11. sırada yer alan Polygon, şu anda 10.93 milyar dolarlık piyasa değerine sahip.

LUNC’a yeni destek

Kripto ödeme ağ geçidi FCF Pay, insanların token’ı bir ödeme yöntemi olarak kullanmasını sağlamak için Terra Classic (LUNC) desteği ekledi. Gelişme dün Terra Rebels’ın yönetici ve pazarlama temsilcisi reXx tarafından paylaşıldı:

Luna Classic’i (LUNC) para birimi olarak listelediğiniz için teşekkür ederiz.

Ardından LUNC, Bitcoin , Ethereum , Litecoin , Dogecoin,  Shiba Inu, Ripple’da dahil olmak üzere FCF Pay’in desteklenen kripto paralar listesine katıldı. FCF Pay, kullanıcıların kripto para birimleri kullanarak ürün ve hizmetler için ödeme yapmalarını sağlar. Hizmetler birlikte bir e-ticaret ödeme çözümüdür. Kanada merkezli ödeme çözümü, devasa topluluklara sahip en iyi kripto para birimleri için destek ekliyor.

FCF Pay’ın Terra Classic’i desteklenen kripto paralar arasına eklemesi şaşırtmadı. Mayıs ayında Terra ekosisteminde yaşanan çöküş sonrasında topluluk liderliğindeki bir proje haline geldi. FCF Pay, Magento, Woo Commerce, Prestashop, Adobe Commerce, vb. gibi büyük e-ticaret platformlarını desteklediğinden, kripto para birimi artık birden fazla çevrimiçi mağazada bir ödeme yöntemi olarak kullanılabilir.

Polygon ve diğer ekosistem ortaklıkları kripto piyasasındaki benimsenmeyi gösteriyor

ProprHome, insanlara Portekiz’de gayrimenkul satın almak, satmak ve kiralamak için yeni yollar sunmak adına Ripple ile ortaklık kurdu. Duyuruya göre ProprHome, gayrimenkul alıcıları ve satıcıları için daha hızlı, enerji açısından verimli çözümler sunacak. Ayrıca düşük maliyetli işlemler sağlamak için bir NFT çözümü aracılığıyla Ripple’ın XRP Defterinden yararlanacak.

Ortaklık, Ripple geliştiricilerinin  XRP Ledger’da NFT işlevselliğini kullanmasının ardından geldi. ProprHome CEO’su John McCoy, Ripple ile ortaklığa tepki olarak şunları söyledi:

ProprHome ve ortağımız Ripple, varlıkların işlevsel fayda ile tokenleştirilmesi konusunda aynı vizyonu paylaşıyor. Gayrimenkul etkileşimlerini önemli ölçüde iyileştirmek için blockchain teknolojisinden yararlanan çevrimiçi emlak piyasasının potansiyelini görüyoruz.

McCoy, ProprHome’un, şirketin tokenleştirme yetenekleri için tercih edilen blockchain olarak on yıldan fazla bir süredir XRP Ledger’a güvendiğini söylüyor.

SHIB’den yeni ortaklık duyurusu

Dubai’de bulunan 5 yıldızlı lüks otel W Hotels yeni oratklık duyurdu. Duyuruya göre, müşterilerinin hayranlık uyandıran hizmetleri kripto ile rezerve etmelerini sağlamak için Travala ile ortaklık kurdu. Bu ortaklık sonucunda, W Hotels müşterileri birçok ayrıcalıktan yararlanacak. Ayrıca müşteriler, Shiba Inu dahil 80’den fazla kripto para birimini kullanarak ödeme yapabilir. Travala resmi tweet’inde SHIB’e dikkat çekti:

Hey ShibArmy, WHotels Dubai, The Palm’a göz atın…

Travala.com, Shiba Inu’nun ilk kullanıcıları arasında yer alıyor. 7 Aralık 2021’de popüler memecoin’e destek ekledi. O zamandan bu yana Travala.com, dünya çapında 3 milyondan fazla seyahat ürünü rezervasyonu gerçekleştirmek adına SHIB ödemelerine destek veriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Polygon ve Bu 3 Altcoin İçin Dev Haberler: Ortaklık Var!

Category:
News