Panik Düğmesine Basıldı: Bu Altcoin Hızla Çekiliyor!

panik-dugmesine-basildi:-bu-altcoin-hizla-cekiliyor!

Günlük işlem hacmi açısından en büyük kripto para borsası olan Binance, son zamanlarda FTX Token (FTT) satışı nedeniyle dikkat çekti.  Binance’e yakın zamanda 500 milyon dolar değerinde FTX Token (FTT) transferi, kripto borsasının finansmanı konusunda büyük şüphecilik yarattı. FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, her şeyin iyi çalıştığına dair güvence verdi ancak yatırımcılar panik düğmesine bastı. Yalnızca iki günde, borsadaki lider altcoin Ethereum (ETH) miktarı ciddi şekilde düştü. İşte detaylar…

FTX krizinin ortasında lider altcoin ETH de cüzdanlardan çekildi

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Binance CEO’su Changpeng Zhao, elindeki FTT’leri satacağını söyledi. Bu durum, piyasada gerilime yol açtı ve bazı influencer’lar kullanıcıların fonlarını FTX’ten çekmesini tavsiye etti. Böylece FTT tasfiyesinin yanı sıra, kullanıcılar ana FTX cüzdanından Ethereum gibi büyük altcoin’leri çekiyor. On chain verilere göre, Binance dramasının ortasında Ethereum’un (ETH) yüzde 90’ından fazlası FTX ana cüzdanından çıktı. On chain veri sağlayıcı Santiment, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Sadece iki gün içinde, FTX’in ana cüzdanında tutulan Ethereum miktarı 322 binden 32 bine düştü. Bir noktada, cüzdan dakikada 500’nin çıkışına tank oldu. Devam eden kan davası nedeniyle, öngörülemez durum devam edebilir.

FTX CEO’su güvence veriyor  

2022 kripto kışı, birçok oyuncunun kullanıcı para çekme işlemlerini dondurmasına neden oldu. Bu, kripto topluluğu arasında ciddi endişelere yol açtı. Sonuç olarak, herhangi bir olumsuz duygu, Ethereum’un FTX’ten çekilmesi durumunda görüldüğü gibi keskin bir tepkiyle sonuç buldu. FTX CEO’su Sam Bankman-Fried işlerin yolunda gittiğine dair güvence verdi. Dün bir tweet’te şunları yazdı:

Bir rakip yanlış söylentilerle peşimize düşmeye çalışıyor. FTX’te sorun yok. Varlıklar iyi. FTX, tüm müşteri varlıklarını kapsayacak kadar yeterli. Müşteri varlıklarına (hazinelere bile) yatırım yapmayız. Tüm para çekme işlemlerini gerçekleştirdik ve işlemeye devam edeceğiz. Bu bizi yavaşlatsa bile, sıkı bir şekilde düzenlenmiştir. 1 milyar dolar fazla nakit paramız, GAAP denetimlerimiz var. Müşteri varlıklarını koruma konusunda uzun bir geçmişe sahibiz ve bu bugün de geçerli.

Binance, 8 milyar dolarlık ETH mevduatına dikkat çekti

FTX’te büyük ETH para çekme işlemleri gerçekleşirken, Binance CEO’su bu şansı değerlendirdi ve iki soğuk cüzdanda 8 milyar doların üzerinde ETH mevduatı olduğunu ekledi. “Bunlar bizim paramız değil. Bunlar kullanıcı varlıklarıdır. Biz sadece emanetçiyiz” diye ekledi.

CZ’nin açıklamasıyla FTX kullanıcılarını cezbetmeye çalışıp çalışmadığı belli değil. FTX Token’ın fiyatı, büyük bir satışın ortasında yüzde 30’a yakın değer kaybı kaydetti. Şu anda 15.8 dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Panik Düğmesine Basıldı: Bu Altcoin Hızla Çekiliyor!

Category:
News