Haftanın Altın Fiyatları Grafiği Çıktı: İşte Beklenen Seviyeler!

haftanin-altin-fiyatlari-grafigi-cikti:-iste-beklenen-seviyeler!

Teknik analist Ross J Burland’a göre altın fiyatları, ABD TÜFE etkinliği öncesinde bir yol ayrımında. Analist, boğaların, ayıların taahhütlerini tamamen test etmeye çalıştığını kaydediyor. Ross J Burland’ın grafikler üzerinden altın teknik analizini okuyucularımız için hazırladık.

“Altın, kolayca keskin bir geri dönüş yapacak teknik bir noktada”

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere ABD istihdamı, Ekim ayında beklenenden daha iyi geldi. Buna rağmen Altın fiyatları, Cuma günü yaklaşık üç haftanın en yüksek seviyesini gördü. Veriler muhtemelen Federal Reserve’in enflasyon yüksek kalırken ekonomiyi yavaşlatma kararlılığını teyit ediyor. Bununla birlikte, mantıksız bir şekilde ABD tahvil getirileri ve ABD doları düştü.

Bu arada Çarşamba günü Fed, hedef faiz oranını 75 bps daha yükseltti. Böylece, faizleri %3,75 ile %4,00 arasında bir aralığa ayarladı. Başkan Jerome Powell daha sonra düzenlediği basın toplantısında, parasal sıkılaştırmanın hızını yavaşlatmayı düşünmek için ‘çok erken’ olduğunu söyledi.

Bununla birlikte, Çin’den hükümetin Covid ile ilgili bazı katı kısıtlamalarını gevşetebileceğine dair sinyallerin ardından yatırımcıların risk iştahı Cuma günü oldukça yüksekti. TD Securities analistleri, “Cuma günkü büyük altın ve emtia rallisini, Çin’in Covid kısıtlamalarını yumuşatacağı ve biraz karışık maaş bordroları spekülasyonları yönlendirdi. Bunun ardından, bu hafta sonunda kapadıkları short’ları tekrar büyütmek için spesifikasyonlar arıyoruz,” diyor. Analistler, daha sonra şu değerlendirmeyi yapıyor:

Sarı metal, 1.680 dolarda, kolayca keskin bir geri dönüş yapacak teknik bir noktada. Gerçekten de, enflasyon hala büyük bir sorun. Ayrıca, ABD ekonomisi sıcak. Bu yüzden, ön uçtaki oranlar yükselmeye devam edecek. Bu nedenle dolar sağlam olacak. Bu da bizi çok uzak olmayan bir gelecekte kartlarda bir düzeltme olduğunu düşünmeye sevk ediyor.

Grafiklerde altın fiyatları teknik görünümü nasıl?

Bu arada, grafikler sert bir düşüş trendinde fiyatın baskı altında olduğunu gösteriyor. Önümüzdeki haftanın ABD Tüketici Fiyat Endeksi verileri öncesinde ayıların taahhütlerini tam olarak test etmek için bir boğa düzeltmesi ihtimali var.

Altın haftalık grafikler-1

Fiyat, üç haftalık dipte önceki bir yapıda birikiyor.

Altın fiyatları
Altın haftalık grafikler-2

Bu W formasyonu, günlük grafikte aşağıdaki Yengeç harmonik formasyonuyla birleştiğinde, trend çizgisine bir itme olasılığı ile önümüzdeki hafta için tehditkar görünüyor.

Altın günlük grafikler-1

Bu arada, fiyat bir mikro trend çizgisinden çıktı. Şimdi, arka tarafta birikiyor ve bu da daha yüksek bir hareket riskini ortaya çıkarıyor.

Altın fiyatları
Altın günlük grafikler-2

W-formasyonunun son ayağı, tekrar yukarı doğru büyük bir itme öncesinde düzeltme risklerine yol açacak şekilde aşırı uzatılmış durumda.

Altın fiyatları
Altın 1 saatlik grafik

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Haftanın Altın Fiyatları Grafiği Çıktı: İşte Beklenen Seviyeler!

Category:
News