8’den Fazla Bilen Analist: Bu 2 Altcoin Sert Düzeltme Görebilir!

8’den-fazla-bilen-analist:-bu-2-altcoin-sert-duzeltme-gorebilir!

2018 yılında Bitcoin’in diplerini doğru bir şekilde tahmin eden kripto analisti, 2 altcoin için sert düşüş uyarısı veriyor. Tahminlerin kesinlik bulundurmadığını unutmadan Smart Contracter’in güncel analizlerine göz atalım.

İsabetli analist, altcoin piyasasının yüksek volatiliteye hazır olduğunu söylüyor

Smart Contracter, Bitcoin’in fiyatı Haziran 2018’de 6.000 doların üzerinde işlem görürken  3.200 dolarda dibe vuracağını doğru bir şekilde tahmin etmişti. BTC bu tarihten kısa süre sonra 3.150 dolara kadar geriledi. Analistin geçmiş isabetli tahminlerine bu makaleden ulaşabilirsiniz. Smart Contracter şimdi, Ethereum yatırımcılarını derin bir düzeltmeye karşı uyarıyor. En sonra analizlerinde, Ethereum’un beş dalgalı bir yükselişi tamamladığını ve şimdi en az ’lik bir geri çekilmeye hazır olduğunu söyledi:

Burada zirveden dibe doğru yaklaşık -20 geri çekildiğinden şüpheleniyorum.

Contracter analizlerini dalgalar halinde tezahür etme eğiliminde olan Elliott Dalga teorisine dayandırıyor. Teoriye göre, fiyatlar genellikle beş dalgalı bir ralliden sonra bir miktar düzeltme görür. Analistin grafiğine baktığımızda, Ethereum fiyatının 1.900 dolarda zirve yapmadan önce 1.400 dolara kadar düzeltme yapacağını öngören bir senaryo görüyoruz.

Ethereum şu anda analistin bu hedefine doğru oldukça hızlı bir şekilde ilerliyor. Ancak son düşüşün nedeni FTX ve Binance arasında yaşanan gerilimdi. Contracter, Ethereum’a benzer bir şekilde FTX Token’in de (FTT) beş dalgalı ralliyi tamamladığını söylüyor.

Smart Contracter, FTT traderlarına pozisyonlarını kapamalarını tavsiye ediyor

Contracter ayrıca FTX’in Altcoin Endeksi Sürekli Vadeli İşlemler grafiğini de yakın takip ediyor. Endeks son fiyat hareketleriyle beş dalgalı bir yükselişi tamamladı. Analist şimdi, büyük hacimli altcoinlerin muhtemelen düşüşe hazırlandığını söylüyor:

Vadeli işlemler için bu düşen takozdan 7’lik güzel bir ralliydi. Ancak şimdi her gün beş artış var. Dolayısıyla buradan iyi bir geri çekilme bekliyorum. Hâlâ içeride olsaydım ve iyi bir geri çekilmeyi bekleseydim, buradan kendim çıkardım.

Bu arada, Alameda’nın finansmanı, Binance’in yaklaşan FTT tasfiyesi ve Zhao’nun yorumlarının FTX’ten büyük para çekmeler için olası katalizör olabileceğine dair endişeler var. Nansen’den gelen veriler borsadan 451 milyon dolar değerinde stablecoin’in ayrıldığını gösteriyor. Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, FTX bugün 2 saat boyunca para çekme işlemlerini kapalı tuttu.

Solana (SOL), Bitcoin karşısında güç kaybediyor

Kripto analistinin görüşüne göre haftalık kapanışın ardından düşüş eğilimi gösteren Ethereum rakibi Solana (SOL) da düzeltmenin eşiğinde. Contracter, bu konuda 7 Kasım tarihli analizlerinde SOL/BTC grafiğinin dengesizleştiğini söyledi.

Solana (SOL) şu anda son 24 saatte göre  düşüşle 26.91 dolardan işlem görüyor. Solana dahil tüm altcoin piyasasının düşmesinin nedeni FTX ve Binance arasındaki gerilime bağlanıyor.

Analist: 2 Altcoin Sert Düzeltme Görebilir

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için 8’den Fazla Bilen Analist: Bu 2 Altcoin Sert Düzeltme Görebilir!

Category:
News