Ünlü Ekonomist: Bu Altcoin Piyasası Küçümseniyor!

unlu-ekonomist:-bu-altcoin-piyasasi-kucumseniyor!

Eski Goldman Sachs yöneticisi ve ünlü ekonomist Raoul Pal, traderların bir altcoin piyasasını büyük ölçüde küçümsediklerini söylüyor. Pal, bu altcoin piyasasını neden önemli olduğunu açıklıyor.

“Bu altcoin sektörü hafife alınıyor, ancak…”

Ekonomist Raoul Pal, efkarlı bir akşamında Non Fungible Token’ler (NFT) için uzun bir tweet dizisi paylaştı.  Pal, NFT’lerin toplumsal altyapının neredeyse her yönünü yeniden şekillendireceğini iddia ediyor. Bununla birlikte, bu altcoin piyasasının potansiyelinin herkes tarafından büyük ölçüde hafife alındığını kaydediyor. Pal, serisine şu şekilde başlıyor:

Cuma, şarap gecesi ve RugRadio’daki sohbetimden esinlenerek NFT’ler hakkında bir konu yazmanın zamanı geldi. Bence insanlar neler olup bittiğini büyük ölçüde hafife alıyorlar. Ayrıca, bu kısmen (çok) kısmen maymun jpeg’leri ve .. popolarıyla dejenerasyon yapmakla ilgili.

Ünlü ekonomist, şu anda çoğu insanın NFT’lerin ağırlıklı olarak sanat, topluluk veya markalar gibi kültürel amaçlarla ilgili olduğunu düşündüğünü söylüyor. Ancak Pal, bunun buzdağının sadece görünen kısmı olduğunu ifade ediyor. Paylaşımında şu değerlendirmeyi yapıyor:

Şu anda insanlar, NFT’yi sanat veya topluluk olarak düşünüyor. Her ikisi de NFT’ler için harika kullanım durumları. Tüm kültürel varlıkların dijitalleştiğini ve tokenleştiğini göreceğiz. Arkadaşım ve meslektaşım ve Tareq Nazlawy, Adidas ile buna öncülük etti ve bunu kanıtladı.

“NFT’lerin kullanım durumları, finans dahil her alanı etkileyecek”

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere NFT’lerin genel kullanım durumu henüz sınırlı. Raoul Pal’e göre, kültürün tokenleştirilmesi neredeyse sonsuz ve daha yeni başladı. Bununla birlikte, çoğu insanın daha büyük resmi kaçırdığını söylüyor. Pal, daha sonra NFT’lerin kullanım durumlarına geçiyor. Bu bağlamda, özellikle sözleşmeler üzerinde durarak, şu örnekleri veriyor:

Tüm sözleşmeler, daha verimli, daha ucuz, daha hızlı ve daha güvenli oldukları için NFT olarak yapılacak. Kimlikler, biletler, rezervasyonlar, tüm sigorta sözleşmeleri, internet izinleri, araba belgeleri, gayrimenkul ve daha fazlası

Altcoin

Raoul Pal, tüm finans endüstrisinin de nihayetinde NFT ve Blockchain teknolojisi ile entegre olacağını kaydediyor. Pal, finans endüstrisinin tamamının, gerçekten geniş bir ölçekte sözleşmelere dayandığını vurguluyor. Daha sonra şu açıklamayla devam ediyor:

650 trilyon dolar ile 4 quadrilyon dolar arasında bir yerde türevler var. 250 trilyon dolar hisse senedi, aynı tahviller vb. var. Bunların hepsi bir tür karşılıksız sözleşmelerdir. Bazıları büyük ve bazıları bire bir tezgah üstü özel opsiyon sözleşmeleri.

Ünlü ekonomiste göre, tüm varlık yönetimi ve fonlar da tokenize edilecek. Böylece, çok daha hızlı, erişilebilir, şeffaf ve daha verimli olacak. Bu konuda ise şu açıklamayla son noktayı koyuyor:

NFT’lerin “akıllı” unsuru, “depolama veya mülkiyet” gibi uygulama veya anlaşmazlık çözümünün otomatik, daha ucuz ve daha hızlı olduğu anlamına gelir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Ünlü Ekonomist: Bu Altcoin Piyasası Küçümseniyor!

Category:
News