Piyasa Öncüsü: DOGE Değil! Twitter’ın Parası Bu Altcoin

piyasa-oncusu:-doge-degil!-twitter’in-parasi-bu-altcoin

CryptoLaw’ın kurucusu Anthony Pompliano, Twitter’a DOGE veya BTC yerine daha iyi bir altcoin öneriyor. Elon Musk’ın platformu devralması ardından DOGE, ödemelerde kullanılacak ilk aday olarak karşımıza çıkmıştı.

Anthony Pompliano, DOGE yerine bu altcoin’in daha verimli olacağını söylüyor

Piyasa öncüsüne göre, XRP’nin Twitter’da BTC ve DOGE’den daha iyi performans gösterme şansı var. Pompliano, DOGE veya Bitcoin’in “Twitter’ın para birimi” için en iyi seçenek olmadığına inanıyor. Yeni tweet’lerinde, Bitcoin’in Twitter’ın resmi para birimi olarak doların yerini alabilecek tek kripto para birimi olduğunu iddia etti. Ancak, tanınan XPR boğalarından John Deaton kendisiyle aynı fikirde değil. Deaton, XRP’nin bu önemli rolü Bitcoin’den (BTC) yıllar önce oynadığını belirtti.

Twitter mikro ödemeler için Bitcoin’den yıllar önce XRP kullanılıyordu

Anthony Pompliano, bir diğer tweet’te, Elon Musk’un Twitter için neden Dogecoin’i tercih etmemesi gerektiğini detaylandırdı. Piyasa uzmanı, Twitter için en ideal ödeme ağının Dogecoin olmadığını öne sürüyor. Kendisine göre böyle bir seçinde Bitcoin daha iyi bir tercih olacak. Deaton’da Pompliano’nun bu yorumunu hemen destekledi. Pompliano’nun söylediklerine ek olarak Lightning Network teknolojisinin kullanımını vurguladı. Pomp ise Bitcoin’in yanlızca “anlık, küresel mikro işlemleri geniş ölçekte halledeceğini” söylüyor. Bununla birlikte, eski CEO Jack Dorsey’in zaten Bitcoin’i benimsediğini hatırlattı.

Buna yanıt olarak John Deaton, XRP’nin XRPTip Bot ile Bitcoin’den yıllar önce Twitter’da kullanıldığına dikkat çekti. Ancak XRPTip Bot 2020’de Twitter tarafından engellendi. Geliştiricisi Wietse Wind, daha sonra Twitter yasağını aşmasına yardımcı olan birkaç yükseltme yaptı. Bu çabası yeterli olmadığı için Twitter şu anda XRPTip Bot’unu askıda tutuyor.

Bu gelişmenin ardından Twitter Bitcoin’in ve ardından Ethereum bahşiş özelliğini devreye soktu. Deaton, bunun 2020 yılında CEO olan Jack Dorsey’in yalnızca Bitcoin ve daha hızlı ve daha ucuz BTC ödemeleri sağlayan Lightning Network’ten yana olması nedeniyle gerçekleştiğini söylüyor. Bu arada, XRP token 2020 SEC davasından bu yana çoğu platform ve borsanın kara listesinde yer alıyor.

John Deaton XRP davasından son gelişmeleri özetliyor

Anthony Pompliano, SEC’e karşı savaşta Ripple Labs’ı desteklemek için dava açtığını paylaştı. Deaton ise XRP’nin 2014 yılında Twitter ve ABD GAO’nun ödeme sisteminde kullanılmasının bunları açıkladığını söylüyor.

Davadan son gelişmelerde, Coinbase’de dahil 12 önemli şirket Ripple’ı desteklemek için amicus özetlerini sundu. Kriptokoin.com olarak davadan son gelişmeleri bu makalede ele aldık.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Piyasa Öncüsü: DOGE Değil! Twitter’ın Parası Bu Altcoin

Category:
News