Kritik Seviyeleri Öngören Bitcoin Analisti: Bu Seviyeler Geliyor!

kritik-seviyeleri-ongoren-bitcoin-analisti:-bu-seviyeler-geliyor!

Lider kripto Bitcoin (BTC), 21 bin doların üstünde tutunamadı. Bununla birlikte, psikolojik seviye olan 20 bin dolar üzerinde mücadelesine devam ediyor. Bu ortamda Bitcoin’in dibi görüp görmediği bir tartışma olarak devam ediyor. Bitcoin’in Mayıs 2021 çöküşünü öngören bir kripto analisti, lider kripto için son tahminlerini paylaştı.

Lider kripto ayı piyasasında dibe vurdu mu?

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Bitcoin, geçen yıl Mayıs ayında bir çöküş yaşadı. İşte bunu isabetli bir şekilde tahmin eden Dave the Wave takma adlı analist, BTC’nin bir ayı piyasası dibi oluşturma sürecinde olduğunu ileri sürüyor. Analistin doğru tahminleri için bu makaleye bir göz atınız. Şimdi ise Dave the Wave, Bitcoin’in günlük grafikte klasik bir geri dönüş modeli oluşturduğunu söylüyor. Bu bağlamda analist, şu açıklamayı yapıyor:

Bitcoin için Adam ve Eve dibi oluştu mu? ‘Bu grafik deseni, yüksek hacimde keskin bir V şekilli ilk dip düşük yapıldığında oluşur. Bu ilk Adam dip. Ardından fiyat tekrar yükselir. Ancak daha sonra ikinci bir dip olarak ikinci bir fincan şekli oluşturmak için ikinci kez düşer. Bu da azalan oynaklığın ve daha sıkı bir fiyat aralığının öncesini gösterir.

Bitcoin
Kaynak: Dave the Wave / Twitter

Analistin bahsettiği model, piyasa katılımcılarının bir fiyat dibi oluştururken ve savunurken varlığı biriktirme sürecinde olduğunu öne sürer. Bu yüzden, geleneksel olarak bir boğa oluşumudur. Analistin grafiğine göre, BTC’nin dibi 18.000 dolar civarında. Ayrıca grafik, formasyonun 25.000 dolar civarında onaylandığını gösteriyor.

Bitcoin, ayı piyasasının sonuna mı geldi?

Dave the Wave, haftalık grafiğe göre, logaritmik hareketli ortalama yakınsama sapma (LMACD) göstergesinin bir boğa sinyali verdiğini söylüyor. Bu doğrultuda kripto analisti, haftalık LMACD’nin 2018/2019 Bitcoin ayı piyasasının sonunu işaret eden bir seviyede nasıl geçtiğini ve sıçradığını gösteren bir tablo paylaşıyor. Geliştiricileri, göstergeyi, bir varlığın eğilimindeki, gücündeki ve momentumundaki değişiklikleri ortaya çıkarmak için tasarladı. Analist, bu konuda ise şu değerlendirmeyi yapıyor:

Uzun vadeli momentum göstergesi, günün volatilitesine ve hatta haftalık kapanmayan mumlara ilişkin reaktif hissiyatı düzeltmeye hizmet ediyor.

Bitcoin
Kaynak: Dave the Wave / Twitter

Basın zamanında Bitcoin (BTC) günlük bazda %2,26 kayıpla 20.682 dolardan işlem görüyordu. BTC, son atağında 21.500 dolara kadar yükselse de bunu korumayı başaramadı. Bununla birlikte, psikolojik seviye 20 bin doların üzerinde mücadelesine ediyor. Bu arada yatırımcılar ve traderlar, ABD ara seçimlerini ve ABD TÜFE verilerini bekliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Kritik Seviyeleri Öngören Bitcoin Analisti: Bu Seviyeler Geliyor!

Category:
News