Bitcoin Çöküşlerini Bilen Analist Uyardı: Hafta Sonuna Kadar…

bitcoin-cokuslerini-bilen-analist-uyardi:-hafta-sonuna-kadar…

Lider kripto para birimi Bitcoin, geçtiğimiz ay değerinde yüzde 5,89 kazanarak fiyatını pozitif alanda tuttu. BTC’de dahil olmak üzere birçok kripto para birimi için yükseliş adına toparlanmayı beraberinde getirdi. Bununla birlikte, Fed’in enflasyonu kontrol etmek için 75 baz puan faiz artırma kararı piyasayı etkiledi. Kasım ayının başında açıklanan kararın ardından BTC fiyatı, için yeni bir düşüş başlangıcını tetikledi.

Bitcoin fiyatı son direnç bölgesine yakın

Birçok yatırımcı, olumsuz piyasa hissiyatları arasında Bitcoin’in gelecekteki fiyat hareketliliğini yakından takip ediyor. Kasım ayının başlamasıyla birlikte, alanda uzman kripto analistleri ve stratejistleri beklentilerini paylaşıyor. Kripto para piyasasının gelecekteki hareketliliği hakkında öngörülerini paylaşıyorlar.

Bitcoin çöküşlerini doğru tahmin etmesi ile tanınan kripto analisti CryptoCapo, son fiyat beklentisini yayınladı. Analist, BTC’nin 2022 yılındaki önceki fiyat hareketini yakından inceledi. Analist, Bitcoin’in sert bir şekilde gerilemeden önce mevcut fiyattan daha düşük bir seviyede olacağını söyledi. Capo’ya göre BTC daha düşük bir seviye oluşturmaya hazır. Capo, Bitcoin fiyatının Temmuz ayından bu yana düşen bir direnç modeli oluşturduğunu aktarıyor.

BTC fiyatı için sırada hangi seviye var?

CryptoCapo, BTC için 21.400 dolar seviyesinde başka bir direnç göstereceği düşünüyor. Sonrasında ise, gelecek hafta sonuna kadar 16 bin dolar seviyesinin altında keskin bir düşüşe tanık olacak. Ayrıca Capo, Bitcoin’in mevcut direnç noktasının son teslimiyet bölgesine girdiğini öngörüyor. Devamında, başka bir kripto analisti Cyploss, BTC’nin haftalık RSI seviyesinin düşen bir formasyon oluşturduğunu söyledi. Önümüzdeki hafta Bitcoin fiyatında keskin bir düşüşü işaret ettiğini açıklamaktadır.

Bitcoin, alçalan üçgen formasyonunu sonlandırmasının ardından yükseliş sağlayabilir. Lider kripto para son 24 saat içerisinde fiyat dalgalanması açısından dikkatleri üzerine çekti. CoinMarketCap verilerine göre, Bitcoin şu anda yüzde 2.16 oranında düşüşte. Ayrıca 20.787 dolar seviyesinden işlem görmeye devam ediyor.

Bunlar oluşursa BTC fiyatı sert bir düşüşle karşı karşıya kalacak

Bitcoin’in günlük fiyat hareketliliğine bakıldığında, kısa süre önce ani direnç seviyesini 21 bin dolar seviyesinde kırdı. Sonrasında ise yukarı yönlü hareketine devam etti. Bununla birlikte BTC, EMA-100 trend çizgisinin yakınında güçlü bir yükseliş mumu oluşturdu. Sonuç olarak grafikte daha fazla yükseliş momentumuna işaret ediyor.

Ancak bunlara rağmen RSI-14, 64 seviyesinde güçlü bir aşırı alım bölgesinin etrafında gezinmeye devam ediyor. Bu durumda Bitcoin için bir ret getirebilme potansiyeline sahip ve en alt seviyeye indirebilir. Yanısıra, MACD hattı şu anda hız kazanıyor ve BTC fiyatı için bir yükseliş ayrışma bölgesine giriyor. Bollinger bantlarına bakıldığında ayrıca, üst limit 22.4 bin dolar seviyesinde yer aldı. Analiste göre bu seviyenin üzerinde bir kırılma, BTC fiyatını 25 bin dolarlık ana direnç seviyesine götürebilir.

Analist Bitcoin yatırımcılarını uyarıyor

Ancak tersine, Bollinger bandının alt sınırı, Bitcoin’in gelecekteki fiyat hareketini belirlemede acil bir destek seviyesi olarak hareket eden 20.700 dolar da yer alıyor. Analistin öngörüsü sonucunda, BTC yükseliş trendini koruyamazsa ve 20 bin doların altına gerilerse devam edebilir. Bu durumda da 18 bin doların altına yakın işlem yapabilmesi muhtemel. 18 bin dolar altında gerçekleşecek bir işlem, Bitcoin için yeni düşükler getirebilir.

 Bitcoin

Daha önce analist Capo, Kasım ayında BTC’nin 14 bin dolara gerilemeden önce 20 bin dolardaki destek ve direnç seviyesinde bir dönüş öngörüyor. Gerilemenin, BTC’nin bu ay 21 bin dolarlık yüksek bir seviyeye ulaşması sonrasında gelebileceğini söylüyor. Analist, long’ları yakalamak için son şansın 21 bin dolar seviyesi olduğunu aktarıyor. Diğer yandan, ayıların yeniden piyasaya hakim olması halinde, yani düşüşlerin yaşanması durumunda ana hedefin 14 bin dolar olduğunu aktarıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Bitcoin Çöküşlerini Bilen Analist Uyardı: Hafta Sonuna Kadar…

Category:
News