Türkler Shiba Inu Değil: Bu 10 Altcoin’in Peşine Düştü!

turkler-shiba-inu-degil:-bu-10-altcoin’in-pesine-dustu!

Türkiye’deki yatırımcılar, neredeyse piyasaya girdiğinden beri Shiba Inu (SHIB)’yu yakından takip ediyorlar. Fakat son zamanlarda, en büyük meme coin olan Dogecoin (DOGE), sahne ışığını SHIB’den almış gibi duruyor. Bu değişim, yatırımcıların arama trendlerinde de belli oluyor. İşte detaylar…

Yatırımcıların odağında Shiba Inu değil, DOGE var

Büyük veri analiz platformlarından olan CoinGecko, her hafta Türkiye’deki yatırımcıların arama eğilimlerine yönelik istatistikleri Kriptokoin.com ile paylaşıyor. 29 Ekim ve 4 Kasım arasındaki süreçte, en çok aranan kripto para Dogecoin (DOGE) oldu. Bilindiği gibi  bu haftanın en büyük haberlerinden biri, Elon Musk’ın Twitter’ı devralması idi. Dogecoin, Elon Musk’ın 44 milyar dolarlık Twitter satın alımından, en iyi şekilde yararlandı.

Bu gelişme ile DOGE fiyatı yükseldi ve toplam piyasa değeri Cardano’nunkini (ADA) geçti. Bu şekilde DOGE, piyasa değeri ile sekizinci sıraya oturdu. Ayrıca, 340.500 adresin 5.86 milyar dolar değerinde toplam 63.72 milyar DOGE tokenı satın almasıyla kanıtlandığı gibi, kripto varlığı için büyük ilgi uyandırdı. Analiz platformları tarafından açıklandığı üzere, toplu ve büyük satın alımlar gerçekleşti. Bu alımlar, minimum 0,069076 dolar ve maksimum 0,126317 dolarlık fiyatla yapıldı. Yani, DOGE’un Türkiye’de en çok aratılan kripto para olması şaşırtıcı değil. DOGE, yedi günlük süreçte yüzde 60’a yakın değer artışı kaydetti.

En çok aratılan diğer coin’lerin arasında meme coin’ler yer alıyor

Türkiye’deki yatırımcıların en çok aradığı ikinci coin, Hacken HAI oldu. HAI, haftalık bazda yüzde 13.5 oranında değer kazandı. HAI’ın ardından MFET ve LUNC geldi. Bilindiği gibi Terra Classic (LUNC), geçtiğimiz günlerde Cosmos IBC entegrasyonunu oylamasıyla gündeme geldi. Ayrıca, coin’deki yüzde 1.2’lik vergi yakımı düşürüldü. Bu da yatırımcıların dikkatini çekmiş olabilir, fiyattaki değişimi merak etmiş olabilirler.

Efsane Analist, Artacak ve Çakılacak 3 Altcoin Duyurdu!

Bunun dışında ConstitutionDAO ve Solana da en çok aranan coin’lerden oldu. Dün akşam saatlerinde bildirdiğimiz gibi Solana, Google Cloud’ın duyurusu ile ivme kazandı. Google Cloud, Solana doğrulayıcılarını çalıştıracaklarını açıkladı. SOL ve ConstitutionDAO’nun ardından Babylons, Green Satoshi Token geldi.

Ayrıca kripto para yatırımcıların odağında Floki Inu (FLOKI) da vardı. Bilindiği Floki Inu, DOGE ve SHIB’den sonra gelen üçüncü en büyük meme coin. Bu hafta boyunca DOGE’un ivmesi, diğer meme coin’leri de olumlu etkiledi. FLOKI, bu nedenle en çok arananlar arasında yer alıyor olabilir. Son olarak listede BONE yer alıyor. Bu da, Shiba Inu’nun listedeki eksikliğini kapatıyor gibi duruyor. BONE, Shiba Inu ekosisteminin yerel tokenlarından biridir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Türkler Shiba Inu Değil: Bu 10 Altcoin’in Peşine Düştü!

Category:
News