Tartışmalı Altcoin ‘Dava Düştü’ Haberiyle Fırladı! Sonra…

tartismali-altcoin-‘dava-dustu’-haberiyle-firladi!-sonra…

Tartışmalı altcoin projesi Safemoon (SFM)’un yerel tokenı, bir yükseliş yaşadı. Söz konusu yükseliş, bir iddiadan kaynaklandı. İşte detaylar…

Safemoon bu haber ile harekete geçti

Safemoon, 5 Kasım’da üç saat içinde yüzde 92 oranında arttı. Dolayısıyla, hafta sonunu büyük bir volatilite içerisinde geçiriyor.   SFM tokeni, yazım tarihi itibariyle tüm zamanların en yüksek seviyesinden yüzde 88 oranında düşüşte kalıyor. Ancak, token günlük bazda yüzde 6, haftalık bazda ise yüzde 47 oranında değer kazanmış durumda. Bunun arkasında ise bir manipülasyon iddiası var. İddialara göre bazı yatırımcılar tarafından yürütülen bir davanın düştüğüne dair söylentiler ortada dolanmaya başladı.

safemoon

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi söz konusu dava, Safemoon’da “insider trading” olduğunu öne sürmekteydi. Insider trading, henüz halka açık olmayan önemli bilgilere sahipken coin’i satın alma veya satma uygulamasına atıfta bulunmakta. Önemli bilgiler, bir yatırımcının coin’i alıp almama veya satma kararı üzerinde önemli bir etkiye neden olacak her türlü bilgiyi ifade eder.

Yani davanın düştüğü haberi, fiyat hareketinin ana katalizörü gibi duruyor. Bununla birlikte, topluluk proje için gelecekteki olası bir yerel Blockchain üzerinde spekülasyon yapıyor. Bu nedenle #SAFEMOONBLOKCHAIN ​​hashtag’i Twitter’da da trend oldu.

Efsane Analist, Artacak ve Çakılacak 3 Altcoin Duyurdu!

Safemoon topluluğu büyüyor

Safemoon projesinin geçmiş faaliyetler nedeniyle sürekli olarak olumsuz bir şekilde ele alınmakta. Bu nedenle, davanın düşmesi bazı yatırımcılara o günlerin geride kaldığını gösterebilir. YouTuber, Coffeezilla, Safemoon projesini kapsayan birkaç video yayınladı. Yaygın suistimal ve dolandırıcılık iddialarını paylaştı. Önceki skandallardan bağımsız olarak, topluluk veya SafemoonArmy, projede yükselişini sürdürüyor.

Safemoon şu anda kendisini “Daha parlak bir yarın için Blockchain teknolojilerini genişleten, insan odaklı bir teknoloji ve inovasyon” olarak tanımlıyor. Resmi Twitter hesabının 1,3 milyondan fazla takipçisi varken, subreddit’in 300 bin abonesi var. Twitter ve Reddit, hafta sonu fiyat hareketini kutlayan kullanıcılara ev sahipliği yaptı. “Tüm FUD’lardan sonra hala buradaysanız… sizi selamlıyorum” diyen çok sayıda topluluk gönderisi içeriyor.

safemoon coin nedir ve safemoon coin nasil alinir

Altcoin ekosistemini geliştirmek için çabalar devam ediyor

4 Kasım’da Safemoon, lansmanı yaklaşmakta olan güvenlik ürünü Orbital Shield için bir beta testi ve hata ödül programı duyurdu. Henüz herhangi bir tarih açıklanmadı. Ancak ürünle ilgili mevcut sınırlı bilgi göz önüne alındığında, topluluk içinde herhangi bir ilerleme biçimi memnuniyetle karşılanıyor. 5 Kasım’da kaydedilen yerel en yüksek seviye, 17 Haziran’dan bu yana görülen en yüksek fiyata işaret ediyor. Safemoon tokeninin v2 lansmanı, bu yılın Ocak ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,0024 doları işaret etti. O zamandan beri deflasyonist statüsüne rağmen istikrarlı bir düşüş eğiliminde.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Tartışmalı Altcoin ‘Dava Düştü’ Haberiyle Fırladı! Sonra…

Category:
News