Hangi Coinlerin Patlama Olasılığı Var? İşte Altcoin İsimleri!

hangi-coinlerin-patlama-olasiligi-var?-iste-altcoin-isimleri!

Haftalarca süren düşüş hareketinden sonra, kripto para birimleri son birkaç gün içerisinde yükselişler yaşadı. Lider kripto para Bitcoin yüzde 7 ila yüzde 10 oranında arttı. Lider altcoin Ethereum ve diğer altcoin projeleri yüzde 20’den fazla değer kazandı. Özellikle önde gelen memecoin projesi Dogecoin (DOGE) geçtiğimiz hafta yüzde 100 oranında artış yaşadı.

Bu altcoin projeleri yükseliş potansiyeli taşıyor

Son yükseliş hareketliliği ile birlikte piyasada canlanma görüldü. Birçok yatırımcı piyasanın bir sonraki süreçte nasıl ilerleyeceğini merak ediyor. Bununla birlikte analistler, yaşanan fiyat artışınin önümüzdeki haftalar adına bir uyarı sinyali olabileceği aktarıyor. Ayı piyasası nedeniyle kripto para birimleri, ciddi düşüşlerle karşı karşıya kaldı. Özellikle 2022’nin ilk yarısında çok büyük kayıplar gördük. Yılın ikinci yarısında ise net bir istikrara tanık olduk. Bu düşüş görünümü ilk olarak, önceki ayı piyasasının başladığı 2018 yılında ortaya çıktı.

ABD'li Yatırım Şirketi Bu 2 Kripto Paradan Aldı!

Önceki kripto para döngüsüne bakıldığında, BTC ve diğer kripto paraların ayı piyasasının ikinci yılında daha keskin bir şekilde yükseliş yaşadığını görebiliriz. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz gibi; Bitcoin’in fiyatı 2019 yılının ilkbahar ve yaz aylarında yükseliş yaşadı. Sonucunda ise, mevcut piyasadaki yükseliş eğiliminin 2023’te tekrarlanması muhtemel.

BAYC NFT koleksiyonunun altcoin projesi ApeCoin (APE) ilk sırada

Popüler NFT koleksiyonu Bored Ape Yacht Club’ın yaratı ekibi Yuga Labs, APE ekosistemini kurdu. Bununla birlikte altcoin projesi APE’in yükselişini tetikleyebilecek gelişmeler var. Bunlardan biri de The Sandbox ile Ekim ayında oluşturulan çalışma oldu. Bored Ape Yacht Club’ın resmi Twitter sayfasından teşekkür mesajı paylaşıldı:

ApeCoin, NFT’leri ve diğer öğeleri satın alabileceğiniz ekosistemin simgesidir. Sandbox’ın sonraki sezonlarında keşfedilecek olan BAYC Sandbox deneyiminden küçük bir öngösterimi paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. CryptoCitiesDev ekibine bu deneyimi oluşturmak için gösterdikleri inanılmaz çabalar adına teşekkür etmek istiyoruz.

ApeCoin 2022’de kripto para piyasalarında yer aldı. Ancak NFT’ler ve Metaverse merkezli bir ekosistem içerisindeki NFT’ler için ödeme aracı olarak muazzam bir potansiyel barındırıyor. ApeCoin, Bored Ape Yacht Club tarafından desteklenmektedir. NFT’ler ve Metaverse ekosistemi gelecek yıl daha fazla yatırımcının alanına yeniden girerek gözde olabilme potansiyeli taşıyor. Böylelikle ApeCoin’in fiyatı 2023’te yükselişe geçebilme potansiyeli sağlamaktadır.

Chainlink (LINK)

Chainlink ağı, kripto para piyasasındaki en heyecan verici projelerden biridir. Muhtemelen en az değerlenen kripto para birimlerinden biri olan proje gelecek vadediyor. Projenin amacı, zincir dışı verileri blockchain’e aktararak zincir üstü verilere dönüştürmek. Merkeziyetsiz projeler adına bir pazar yeri sağlamaktadır. Bununla birlikte geçtiğimiz ay, Chainlink Staking v0.1 için Erken Erişime Uygunluk Uygulaması artık mevcut olduğunu duyurdu.

Ripple (XRP)

Ripple’ın altcoin projesi XRP, uzun süredir piyasa değerine göre ilk on kripto para birimi arasında yer alıyor. Analistlere göre altcoin’in değerinin düşükte kalması imkansız. XRP, önceki boğa piyasası sırasında 2017 boğa piyasasında görülen fiyatlara ulaşamadı. Ancak yaşanan son gelişmelerle yükselişi muhtemel.

Ripple ve SEC arasında devam eden yasal süreç, şirketin son 1-2 yıldaki düşük performansının nedeni oldu. Ancak, topluluk üyeleri artık yakın zamanda sona ereceğini düşünüyor. Yasal mücadelenin fiyatı etkilememesi durumunda, XRP fiyatının 2023’te yükselişine tanık olabiliriz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Hangi Coinlerin Patlama Olasılığı Var? İşte Altcoin İsimleri!

Category:
News