Haftalık İnceleme: Bu 5 Altcoin Tahtadan Uçtu!

haftalik-inceleme:-bu-5-altcoin-tahtadan-uctu!

Kripto para piyasalarında geçtiğimiz hafta boyunca yükselişler görüldü. Kriptokoin.com olarak, 28 Ekim ve 4 Kasım tarihleri arasında dikkat çeken altcoin projelerini sizler için derledik.

Bu 5 altcoin projesi büyük yükselişler kaydetti

Geride bıraktığımız haftada birçok kripto para birimi yükselişler yaşadı. Özellikle memecoin DOGE, Elon Musk’ın Twitter’ı satın alma haberi sonrası uçtu. Listedeki altcoin’ler ise şu şekilde:

  • Dogecoin (DOGE) fiyatı yüzde 47.97 arttı
  • Arweave (AR) fiyatı yüzde 44,78 arttı
  • Loopring (LRC) fiyatı yüzde 46,05 arttı
  • OKB (OKB) fiyatı yüzde 28,35 arttı
  • Chiliz (CHZ) fiyatı yüzde 27.99 arttı

DOGE kripto para piyasasına öncülük ediyor

Dogecoin fiyatı, Mayıs 2021 tarihindeki ATH’si olan 0,738 dolar seviyesinden bu zamana kadar azalan bir direnç çizgisinin altında yer aldı. Düşüşün ardından fiyat, Haziran 2022 tarihine gelindiğinde 0,049 dolar seviyesine kadar gerilemeye yol açtı. Sonrasında, DOGE fiyatı uzun bir alt fitil ve çift dip formasyonu şeklinde yükseliş işaretleri sunmaya başladı. Ayrıca, haftalık RSI yükseliş sapması (yeşil hat) oluşturdu.

altcoin

Tüm bunlar sonucunda 27 Ekim’e gelindiğinde bir kırılma yaşandı. Ardından potansiyel olarak yükselişin tersine çevrildiğinin sinyalini verdi. Daha sonra, DOGE fiyatı 0.158 dolar fiyat seviyesine ulaştı. Ancak, 0.15 dolarda yer alan direnç bölgesi (kırmızı simge) tarafından redle karşılaştı. O zamandan bu yana düşüyor. Her durumda, uzun vadeli direnç çizgisinin kırılması ve RSI’nin kırılması nedeniyle fiyat hareketi yükselişi muhtemel. 0.15 dolar seviyesinin üzerinde bir haftalık kapanış gerçekleşirse, artış oranını hızlandıracaktır. Diğer yandan, 0.056 dolarda yaşanacak kırılma öncesi dip seviyelerinin (kırmızı çizgi) altına bir düşüşü tetiklerse, yükseliş geçersiz kalabilir.

Arweave (AR) fiyatı yükseliş için bunu yapmalı

AR fiyatı 18 Haziran tarihinden bu yana yukarı doğru hareket ediyor. 11 Ekim’de, süreçte yükselen bir destek çizgisinin eğimini doğrulayarak daha da geriledi. Ardından, artış oranı 2 Kasım tarihine gelindiğinde daha da hızlandı ve ertesi gün 17.80 dolara ulaştı.

Ancak artışa rağmen AR, 16.50 dolardaki yatay direnç alanından (kırmızı simge) yükseleşemedi. Sonrasında uzun bir üst fitil oluşumuna tanık oldu. Bu hareketlilik ise yükseliş için beşinci girişimdi. Bu alanın üzerinde bir günlük kapanış, yükselişi tetikleyerek fiyatı 26.20 dolara doğru hızlandırması muhtemel. Diğer yandan, olmaması durumunda ise AR’nin bir kez daha yükselen destek çizgisine düşecektir.

DeFi altcoin projesi LRC yükselişe hazır

Loopring, merkeziyetsiz finans (DeFi) kategorisinde yer alan altcoin projelerinden biri. LRC fiyatı, 23 Mayıs tarihinden bu yana azalan bir direnç çizgisinin altında düşüyor. Düşüş yönlü hareket 13 Ekim’e gelindiğinde 0,265 dolara kadar geriledi. Ardından, LRC fiyatı 4 Kasım’da hızlandı ve 0,405 dolar seviyesine kadar yükselen yukarı yönlü bir hareketlilik başlattı.

altcoin

Daha da önemlisi, yukarı yönlü hareket, LRC fiyatı henüz bunun üzerinde bir günlük kapanışa ulaşmamış olsa da, 0,34 dolarlık yatay bölgenin geri alınmasına neden oldu. Yaşanacak bir kırılma sonucunda 0,60 dolara doğru keskin bir yükseliş yaşanabilme potansiyeli mevcut. Tersine, 0,32 dolarlık alanın altında kapanmaması için, muhtemelen yeni düşük seviyelere yol açan düşüş eğilimi olacaktır.

OKB yükselen üçgen formasyonundan çıktı

OKB, 7 Eylül’den bu yana 17.40 dolarda yer alan dirençle yükselen paralel bir kanalda işlem görüyor. Başarısız 3 denemenin ardından fiyat, 3 Kasım’da yükseliş yaşadı. Yükselişle birlikte 23 dolar seviyesine ulaştı. Ancak, 22,30 dolardaki alan (kırmızı) reddedildi ve o zamandan beri düşüyor.

Bu kadar uzun bir üst fitilin oluşması sonucunda, OKB’nin 22.30 dolar ila 17.40 dolar arasında konsolide etmesi mümkündür.

Uzun dönemde kazanım sağlayabilir

CHZ 13 Ekim’de yükseliş uzun bir alt fitil oluşturmasından bu yana yükseliyor. 19 Ekim’de alçalan bir direnç bölgesinden çıktı ve yükseliş hızını artırdı. CHZ fiyatı, 0.222 dolardaki direnç bölgesini geri aldı. Ardından bu alanı destek bölgesi olarak doğruladı. Şu anda, mevcutta 0,618 Fib geri çekilme direnç seviyesinin üzerinde hareket ediyor.

Chiliz 0.222 dolarlık destek alanının altında bir kapanış yaşamadıkça, CHZ fiyat tahmini yükselişini sürdürmesi muhtemel.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Haftalık İnceleme: Bu 5 Altcoin Tahtadan Uçtu!

Category:
News