Farm Coin Nedir? Farm Coin Yorumları ne?

farm-coin-nedir?-farm-coin-yorumlari-ne?

Farm coin olarak da bilinen Harvest Finance, adından da anlaşılacağı gibi bir merkeziyetsiz finans (DeFi) protokolüdür. Bu protokol, önde gelen diğer DeFi platformlarından yield toplamayı amaçlar. Yani, otomatik bir yield farming platformu olarak çalışır. Bu makalemizde “Farm coin nedir” sorusunu yanıtlayacağız. Ardından, Farm coin için en son uzman yorumları ve fiyat tahminlerini inceleyeceğiz. Şimdi gelin konumuza geçelim.

Farm coin nedir?

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere Harvest Finance (FARM), kullanıcılara 100’den fazla farming havuzu sunan bir DeFi protokolüdür. Bu otomatik yield farming platformu, Eylül 2020’de piyasaya sürüldü ve o günden bugüne devamlı olarak büyüdü. Platformun web sitesine göre, piyasaya sürüldüğü günden beri 34,654 kullanıcıya ulaştı. Bu kullanıcılar, platform içerisinde 211 milyon dolarlık gas ücretinden tasarruf etti. Yani Harvest Finance, sunduğu yield farming özelliklerinin yanı sıra, ucuz bir platform olarak da çalışıyor.

Platformun temelini, yerel Farm coin oluşturuyor. Bu Harvest Finance kripto fiyat tahmininde, platformun ve Farm coin’in temel özelliklerini, en son fiyat hareketini ve tahmincilerin Farm token fiyat tahminlerine bakıyoruz. Aslında Harvest Finance, şu anda bir ekibi olmadan yönetiliyor. Ancak Farm’ın 690,42 adet olan maksimum arzı, varlık için bazı göstergeler verebilir. Halihazırda Farm, bir yönetişim tokeni olarak kullanılıyor. Yani platformun yönetimine katılan kullanıcılar, bu kripto paraya sahip olmak zorunda.

Harvest Finance (FARM) ne işe yarar?

Yönetişimin yanı sıra Farm coin platform içerisinde bir dizi DeFi kullanım durumuna da sahiptir. Özünde Harvest Finance platformunda staking için kullanılıyor. Tokenlerini stake eden kullanıcılar, belirli varlığa bağlı olarak değişen miktarda yıllık yüzde verim (APY) getirisi elde ediyor. Yani faiz benzeri bir mekanizmayla pasif olarak kazanç elde ediyorlar. Şu anda platform, kendi varlığı olan Farm için yıllık  APY sağlıyor. Mevcut verilere göre Harvest Finance 206 milyon dolarlık bir TVL’ye sahip. Ayrıca sunduğu havuzlarda R,96’lık bir fiyat-kazanç oranı var.

Kripto paranın fiyatı ne durumda?

Farm coin nedir sorusunu yanıtladık. Şimdi gelin mevcut fiyat hareketine bir göz atalım. CoinMarketCap verilerine göre Farm, 2021’in son aylarında 285 dolarda ATH yaptı. Ancak 2022 ile birlikte ortaya çıkan ayı piyasası, fiyatın düşmesine yol açtı. 22 Ocak’ta 88,20 dolara düşen Farm, 4 Şubat’ta daha dik bir yükselişin keyfini çıkardı. Ardından 20 Mart’ta 114,31 dolara kadar yükseldi. Ancak devam eden aylarda piyasaya paralel şekilde düştü ve yazının yazıdlığı tarih olan 3 Kasım’da 38,94 dolardan işlem görüyordu.

Farm coin yorumları ve fiyat tahminleri

PricePrediction verilerine göre Farm coin, 2030 yılına kadar şu anki fiyatından 21 kat yükselecek. Buna göre platform, tokenin 2,387 dolara ulaşacağını öngörüyor. Daha kısa vadeli bir perspektifte de yükseliş beklentisi var. Harvest Finance fiyat tahminleri 2022’de 141,98 dolar ve 2025’de 440,65 dolar seviyelerini gösteriyor. Analiz platformları ve uzmanların diğer tahminleri ise şu şekilde:

  • TechNewsLeader’ın Farm fiyat tahminine göre, token 12 ayda 170,99 dolara ve beş yılda 524,48 dolara ulaşma potansiyeli taşıyor.
  • DigitalCoinPrice’in Harvest Finance fiyat tahmini, kripto paranın 2025 için ortalama 216,72 dolara ve 2029 yılı için 460,43 ulaşacağını öngörüyor.
  • Gov.capital’in Farm coin yorumları ise 12 aylık 370 dolarlık bir fiyat hedefi gösteriyor. Ancak paltform, beş yıllık tahmininde negatif bir bakış sunuyor. Buna göre Farm, önümüzdeki yıllarda 83,37 dolara düşebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Farm Coin Nedir? Farm Coin Yorumları ne?

Category:
News