SEC’e Yeni Teori Sunuldu: Bu Altcoin Sadece Bir Yazılım!

sec’e-yeni-teori-sunuldu:-bu-altcoin-sadece-bir-yazilim!

Web3 Foundation, SEC’in altcoin projelerine bakış açısına yön verecek yeni bir teori sunuyor. Ethereum’un kurucu ortaklarından Gavin Wood tarafından desteklenen Vakıf, bazı altcoin’lerin sadece birer yazılım olduğunu söyledi.

Web3 Foundation, SEC’e yeni bir bakış açısı sundu

Web3 Foundation’dan Daniel Schoenberger’e göre ekip, SEC’in endişelerine ve federal menkul kıymetler yasalarına dayalı olarak DOT için “token dönüşümünün nasıl sağlanabileceğine dair uygulanabilir bir teori” geliştirdi. Polkadot’un araştırma ve geliştirmesini destekleyen kuruluş, SEC’in DOT’u düzenleyici yetkisi kapsamında menkul kıymet olarak görmemesi gerektiğini savundu.

4 Kasım tarihli bir blog yazısında, Web3 Foundation Team’in baş hukuk görevlisi Daniel Schoenberger, Polkadot’un yerel tokeninin “değiştiğini” ve bir güvenlikten ziyade “yazılım” olduğunu söyledi. Schoenberger, iddianın Kasım 2019’da başlayan tartışmaların ardından SEC ile paylaştığı “görüşlerle tutarlı” olduğunu söyledi:

Polkadot vizyonu, Blockchain’in yerel tokeninin bir menkul kıymet olacağını düşünmemiş olsa da, SEC’in görüşünün, teslim edilecek tokenin en azından teslimat sırasında bir menkul kıymet olacağı yönünde olduğunu anladık

CLO, Web3 Vakfı’nın SEC’in fintech kanadı FinHub ile düzenli olarak bir araya geldiğini belirtti. Ayrıca, başkan Gary Gensler’in kripto şirketlerine uzun süredir devam eden “gelin ve konuşun” teklifinin bir parçası olarak bir araya geldiğini söyledi. Schoenberger’e göre ekip, SEC’in endişelerine ve ABD federal menkul kıymetler yasalarına dayanarak DOT için “token dönüşümünün nasıl sağlanabileceğine dair uygulanabilir bir teori” geliştirdi.

Bağış toplama kuruluşu, DOT’ta bir menkul kıymet olarak nitelendirilmediğinde “bu teoriyi SEC ile birçok kez paylaştığını” söylese de, federal düzenleyicinin, görünüşte haklarını ihlal eden iddialara yanıt verip vermeyeceği açık değil. SEC, genellikle yaptırım eylemlerini düzenleme için bir temel olarak kullandı. Temmuz ayında düzenleyici, Coinbase’deki eski bir ürün yöneticisine karşı bir davada özellikle dokuz tokeni “kripto varlık menkul kıymetleri” olarak tanımladı.

Yeni tanım XRP gibi altcoin/token’leri de ele alıyor

Schoenberger’in DOT tokeninin SEC’in düzenleyici kontrolünün çoğunun dışında değerlendirilmesi gerektiği yönündeki açık iddiası, birçok XRP savunucusununkini yansıtıyor. Ripple şu anda firma, kurucu ortak Christian Larsen ve CEO Brad Garlinghouse’un XRP kullanarak kayıt dışı menkul kıymet satışları yoluyla 1 milyar dolardan fazla para topladığı iddiaları üzerine SEC ile yasal bir savaş yürütüyor. Ripple’ın destekçileri, tokenin bir menkul kıymet olmadığını savundu ve SEC’i yetkisini aştığı için eleştirdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için SEC’e Yeni Teori Sunuldu: Bu Altcoin Sadece Bir Yazılım!

Category:
News