Google Bu Altcoin ile Çığır Açan Bir Ortaklık Duyurdu!

google-bu-altcoin-ile-cigir-acan-bir-ortaklik-duyurdu!

Google Cloud, popüler altcoin Solana (SOL) ile bir işbirliğine hazırlanıyor gibi duruyor. Solana (SOL) fiyatı, Google Cloud’ın tweet’inin ardından dakikalar içerisinde yüzde 10’un üzerinde yükseldi. İşte detaylar…

Google ve popüler altcoin SOL, ortaklık ipucunu verdi

Google’ın bulut teknolojisine odaklı kolu Google Cloud, Solana ile ortaklığını açıkladı. Resmi Google Cloud Twitter hesabı, Solana’nın kurucu ortağı Anatoly Yakovenko’yu etiketledi. Tweet’te “Büyük haberi takipçilerimize söylemeli miyiz?” ifadeleri yer aldı.

Daha sonra Google Cloud, ağa katılmak ve doğrulamak için blok üreten bir Solana doğrulayıcısı (validator) çalıştırdığını söyledi. Tweet’in devamına göre Google Cloud, Blockchain Node Engine’i gelecek yıl zincire getirmeyi planlıyor. Bunun için Blockchain ağı ile birlikte çalışmakta. Google, tweet’inde, herkesin bulutta özel bir Blockchain node’u başlatmasının “kolay bir hale geleceğini” de ekliyor.

 Solana verilerini endeksliyor

Yukarıdaki gelişmenin yanı sıra Google Cloud, SOL geliştirici ekosisteminin geçmiş verilere erişmesini kolaylaştırmak için Solana verilerini dizine ekliyor. Gelecek yıl, verileri BigQuery’ye getiriyor. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi geçen hafta, teknoloji devi Blockchain Node Engine’i duyurdu. Motor, Web 3.0 geliştiricilerinin Blockchain tabanlı platformlarda yeni ürünler oluşturmasını sağlayacak.

Google Cloud’un verileri, Google’ın devasa altyapısının işlem gücü ile Solana Blockchain’inin devasa veritabanının hızlı ve verimli bir şekilde sorgulanmasını sağlar. Genel olarak Google, Solana’ya yönelik doğrulayıcı çalıştırma çabalarını genişletmeye çalışıyor. Google’ın arkasındaki şirket olan Alphabet, şu anda bu alana yönelik teknoloji uzmanı rollerinde işe alımlar yapıyor. Google Blockchain Node Engine, öncelikle Ethereum Blockchain’ini destekleyecektir.

"Satın Al" Sinyali Veren 7 Altcoin: SHIB de Listede!

Coinbase ortaklığını duyurmuştu

Solana işbirliği, Google’ın herhangi bir kripto para platformu ile kurduğu ilk ortaklığı değil. Bilindiği gibi 11 Ekim 2022’de Google Cloud ve Coinbase, stratejik ortaklık duyurusu yapmıştı. Duyuruda “stratejik ortaklığın”, büyüyen Web3 ekosistemine ve geliştiricilerine daha iyi hizmet vermek amacıyla kurulduğundan bahsedildi. Basın açıklaması, bu işbirliğinin “Coinbase’in gelişmiş borsa hizmetlerin” işaret etti. Borsanın, veri hizmetleri oluşturmak için stratejik bir bulut sağlayıcısı olarak Google Cloud’u seçtiği belirtildi.

Ayrıca Coinbase’in “Blockchain verilerini işlemek için Google Cloud’un bilgi işlem platformunu kullanacağı” da gündeme geldi. Basın açıklaması, Coinbase’in ayrıca “küresel veri platformunu Google Cloud’un güvenli altyapısı üzerine kuracağına” işaret etti. “Coinbase müşterilerine makine öğrenimi odaklı kripto bilgileri sağlamak için önde gelen veri ve analiz teknolojilerinden yararlanacağını” ekledi.

Coinbase Sepetine Bu 2 Altcoin'i Ekledi: Bu Coinleri ise Çıkardı!

Altcoin projesinin fiyatı sıçradı

Solana’nın yerel tokenı SOL, haberlerle beraber yüzde 13’ün üzerinde yükseliş yaşadı.  Şu anda SOL, bir saatten az bir süre önce kaydettiği 34.4 dolardan keskin bir artış yaşamış durumda. 38 doların hemen altında işlem görüyor. Bu durum, coin’in haftalık kazancını da yüzde 16.1’e yükseltti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Google Bu Altcoin ile Çığır Açan Bir Ortaklık Duyurdu!

Category:
News