Dünyaca Ünlü Uzmanlar, Bitcoin’in Aralık Seviyesini Belirledi!

dunyaca-unlu-uzmanlar,-bitcoin’in-aralik-seviyesini-belirledi!

Bitcoin (BTC), yatay fiyat hareketi ile karakterize edilen 20.000 dolar civarında haftalarca konsolide oldu. Daha sonra Kasım ayında 21.000 dolar seviyesini geri kazandı. Özellikle yatırımcılar, varlığın dip fiyatı için muhtemelen yeni bir ralliye yol açacak potansiyel sinyalleri araştırıyorlar. Analistler ise BTC için tahminlerini paylaşıyor.

“Boğalar hala genel olarak kısa vadeli teknik avantaja sahip”

Kıdemli teknik analisti Jim Wyckoff’a göre, Bitcoin yatay fiyat hareketi henüz düşüş eğilimini doğrulamadı. Ancak, günlük çubuk grafikte yeni başlayan bir boğa eğilimi artık reddedilme tehlikesiyle karşı karşıya. Wyckoff’a göre, boğalar hala genel olarak kısa vadeli teknik avantaja sahip. Ancak bunu korumak için yakında yeni güç göstermeleri gerekiyor.

Bir kripto Twitter anketi de benzer bir görünüm öneriyor. Katılımcıların birçoğu bir sonraki boğa koşusundan önce BTC’de yeni düşük seviyelere son bir düşüş bekliyor.

Yatırımcılar 2025’i sabırsızlıkla bekliyor!

Finder, Bitcoin için geleceğin neler getirebileceğine dair içgörüsünü paylaştı. Buna göre, yılın geri kalanında yatay hareketin devam edecek. Bununla birlikte, yatırımcılar 2025’i sabırsızlıkla bekleyebilir. Çünkü lider kriptonun daha önce ulaşamadığı yeni zirveleri görmesi mümkün.

Finder’ın 55 fintech ve kripto para uzmanından oluşan paneline göre, BTC 2022’nin sonunda, 21.344 dolar değerinde olacak. Bununla birlikte 2025 yılında 79.193 dolara ulaşacak. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere bu fiyat, son yıllardaki aşırı iyimser tahminlerin çoğunun çok altında. Öte yandan, mevcut işlem fiyatının üç katından fazla. Ayrıca, herhangi birinin portföyünde saygın bir kazancı temsil ediyor.

CoinSmart Financial CEO’su Justin Hartzman, yıl sonuna kadar 17.000 dolara düşeceğini tahmin editör. Ancak, 2025’e kadar 75.000 dolara yükselen bir fiyatla biraz daha az iyimser. Hartzman, bu konuda şu açıklamayı yapıyor:

Bitcoin, dış makro koşullar nedeniyle acı çekiyor. 2025 fiyat tahminim, halvingin sonrasına bağlı olacak. Makro koşullar ve düzenleyici ortam iyileşirse, BTC fiyatının yükselmesi mümkün

Bitcoin

Ankete katılanların çoğunluğu (S), Bitcoin’in fiyatının yüksek büyüme teknoloji stoklarıyla ilişkili olmaya devam edeceğini kaydediyor. Daha geniş piyasa düşüşüne ve Bitcoin hakimiyetinin @’ın altına düşmesine rağmen, panelistlerin çoğu (w) Bitcoin’i hala bir değer deposu olarak görüyor. Genel olarak, panelistlerin F’sı BTC satın alma zamanının geldiğini düşünüyor. Katılımcıların D’ü tarafsız kalırken ve ’u satış zamanının geldiğini belirtiyor.

31 Aralık 2022 için Bitcoin fiyat tahmini

Bitcoincenter’ın gökkuşağı fiyat grafiği, uzun vadeli fiyat hareketine ilişkin içgörülerin yanı sıra varlığın geçmiş eğilimlerini vurgulayarak Bitcoin’in performansını ölçmek için kullanılan araçlar arasında yer alıyor. Araç aynı zamanda renkli bantlarda piyasa duygularını gösteren eğlenceli grafik olarak da biliniyor.

Grafiğin tahmini, Bitcoin’in muhtemelen 2022’nin sonunda kritik bir destek seviyesini yeniden kazanacağını gösteriyor. Bu da lider kripto paranın ‘Temelde Bir Yangın Satışı’ bandında yer alan 25.000 dolar seviyesini potansiyel olarak geri alacağını gösteriyor. Özellikle, Bitcoin’in mevcut fiyatı da bölgede faaliyet gösteriyor.

Ayrıca, gökkuşağı grafiği eğilimleri muhtemelen Bitcoin’in dibe vurduğunu gösteriyor. Örneğin, Bitcoin Mart 2020’de ‘Temelde Yangın Satışı’ bölgesinde işlem gördüğünde, varlık 2021’in sonlarında 69.000 dolarlık rekor bir seviyeye ulaştığı tarihi bir ralliye başladı. Bitcoin’in son konsolidasyonu, fiyat istikrarı ile oynaklığın düşmesiyle belirlendi.

Bitcoin
Bitcoin gökkuşağı grafiği / Kaynak: Blockchain Center

Bitcoin olası dip fiyatının etkisi

Ek olarak, 20.000 dolar aralığında Bitcoin trade’i ile piyasanın bir bölümü varlığın zemini bulabileceğini düşünüyor. Dip onay alırsa, yatırımcılar en az aşağı yönlü riskle mümkün olan en yüksek zirveyi elde etmek için sermaye verimliliklerini en üst düzeye çıkaracaklar.

Aynı zamanda, bantlar zaman içinde geçmiş performanslara daha iyi uyacak şekilde ayarlandı. Bu yüzden, Bitcoin gökkuşağı grafiğinin kullanılması dikkatli olunmasını gerektiriyor. Başka yerlerde, renk bantları logaritmik regresyonu takip eder ve bilimsel temelin bir parçası değildir.

Kripto topluluğu BTC tahmini

Kripto topluluğunun yıl sonuna kadar Bitcoin için düşüş eğilimini ifade ettiğini belirtmekte fayda var. CoinMarketCap kripto topluluğu, Bitcoin’in 2022’nin sonuna kadar ortalama 21.237 dolar fiyatla işlem göreceğini tahmin ediyor. Fiyat, Bitcoin’in mevcut değerinden çok az bir düşüşü temsil ediyor. Tahmin, 12.953 topluluk üyesinin oylarına dayanıyor.

31 Aralık için Bitcoin fiyat tahmini / Kaynak: CoinMarketCap

Bitcoin teknik analizi

Kripto analisti Paul L’ BTC’nin teknik görünümüne ilişkin olarak şu değerlendirmelerin yapıyor. İlginç bir şekilde, uzun vadeli Bitcoin teknik analizi, varlık için karışık duygular ifade ediyor. Örneğin, bir aylık teknik özeti, ‘satın al’ 10’da iken tarafsızlık 7’de yer alıyor. Hareketli ortalamalara göre ‘sat’ 9’da, osilatörlere göre ise ‘al’ 4’te duruyor.  

Bitcoin
Bitcoin teknik analizi /Kaynak: TradingView

Bu durumda, 25.000 dolar seviyesi, geçen yılın sonuna doğru tanık olunan yüksek seviyeleri yeniden kazanmak için varlığı sıraya koyuyor. Bu yüzden, Bitcoin için kritik bir psikolojik nokta olarak kabul görüyor. Bu arada, Bitcoin, seviyeyi aşmak için yapılan birkaç girişimin ardından 21.305 dolardan işlem görüyordu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Dünyaca Ünlü Uzmanlar, Bitcoin’in Aralık Seviyesini Belirledi!

Category:
News