Birçok Kez Bilen Altın Tahmincisi Tarih Verdi: Acele Edin!

bircok-kez-bilen-altin-tahmincisi-tarih-verdi:-acele-edin!

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, altına yönelik yeni tahminleri ile gündeme geldi. Uzman isim ayrıca 2023 yılı için çeşitli uyarılar yaptı. İşte detaylar…

İslam Memiş açıkladı: Altın çok ucuz

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi altın, en son ABD Merkez Bankası’nın (FED) açıklamalarından etkilendi. FED’in 75 baz puanlık faiz artışı, piyasalar tarafından bekleniyordu. Fakat faiz kararı sonrası FED Başkanı Jerome Powell’ın konuşması, değerli metalin ons fiyatını düşürdü. Bu durum, gram altının değerini de etkiledi. Gram altın, haftayı 975 lira civarında kapattı. Bu nedenle uzmanlar, altında alım çağrısı yapıyor. Bunlardan biri, İslam Memiş oldu.

6 Analist, Altın Yatırımcılarını Uyardı: İşte Tahminleri!

İslam Memiş, altın fiyatlarının şu anda “çok güzel fırsatlar sunduğunu” aktardı. Eline yeni TL geçmiş olan kişilerin altına yönelik yatırım yapabileceğini ima etti. Ayrıca önümüzdeki yıl düğün yapacaklara, hazırlanmak isteyenlere fırsat sunduğunu aktardı. Şu anda altın fiyatlarının “çok ucuz” olduğunu vurguladı. Mevcut değeri ile “gereğinden fazla kayıp yaşadığını” söyledi. Bu nedenle, altının bugünlerde bir “fırsat” olarak görüldüğüne dikkat çekti.

Ayrıca İslam Memiş, altın yorumlarında sürekli vurguladığı gibi, uzun vadeli yatırıma dikkat çekti. Uzman isim “kısa vadeli bir beklenti içine girmemek gerekiyor” diyor. Genel olarak vatandaşların yatırımları ile 2023’e hazırlık yapabileceğini aktarmakta. 980 lira seviyelerinden gram altın alan yatırımcının, 2-3 hafta içerisinde 1.000 lira seviyesinin üzerinde bir gram altınla karşılaşacağını aktarıyor. Bu nedenle, bu zamanların fırsata çevrilmesi gerektiğinin altını çiziyor.

Ekonomistler: Altın Sırasıyla Bu Seviyeleri Kırabilir!

Vatandaşlara çağrı: Acele edin

İslam Memiş, ayrı bir açıklamasında, 2023 yılı için genel uyarılar yaptı. Uzman isim, özellikle Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) enflasyon verilerinin ardından açıklamalarını gerçekleştirdi. Vergi, harç ve cezalarda 2023 zamlarının belli olduğunu aktardı. Bilindiği gibi TÜİK, Ekim ayı enflasyon rakamını geçtiğimiz gün açıkladı. Açıklamalara göre Ekim ayında enflasyon TÜFE’de yüzde 3.54 artarken, yıllık süreçte enflasyon yüzde 85.51’e çıktı.

Açıklanan verilerin ışığında Memiş, 2023 yılından önce vatandaşların tedbir alması gerektiğini aktardı. Uzman özellikle pasaport süresi bitenlerin, vergi borcu olanların, harç yatıracakların işini önceden halletmesinin maddi olarak daha avantajlı olacağını aktardı. Memiş, enflasyon artışı hakkında “baz etkisiyle zirve görülmüş olabilir” dedi. Bu nedenle Kasım ve Aralık ayında enflasyonda gerileme görme ihtimalimizden bahsetti. TCMB ve BDDK’nın aldığı tedbirler sonucu kısa vadede gerilemenin yaşanma olasılığına dikkat çekti. Mevcut rakamların emtia fiyatlarına yansıması için doların gerilemesi gerektiğini aktardı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Birçok Kez Bilen Altın Tahmincisi Tarih Verdi: Acele Edin!

Category:
News