Skycoin Nedir? SKY Ne İşe Yarar?

skycoin-nedir?-sky-ne-ise-yarar?

Skycoin nedir? Skycoin (SKY), Blockchain teknolojisinden yararlanan, açık kaynaklı, merkeziyetsiz ve eşler arası (P2P) bir internettir. Kriptokoin.com olarak bu makalede Skycoin nedir, ne sunar, SKY nedir, ne işe yarar, nasıl alınır gibi soruları yanıtladık. Gelin yatırımcıların radarında yer alan bu altcoin projesini birlikte inceleyelim.

Skycoin nedir?

Skycoin, birçok farklı hareketli parçaya sahip son derece iddialı bir Blockchain projesidir. Bu proje, tek bir kripto para etrafında dönen birçok Web3 temalı ekosistemden farklıdır. Bunun yerine, aslında Blockchain’in çözmeyi hedeflediği sorunlara yönelik bütün bir ekosistem olarak çalışır. Bu ekosistem, farklı işlevleri yerine getirmeye ve birbirine bağlı sistemler ağına katkıda bulunmaya izin verir. SKY isimli kripto para tarafından desteklenen platformun temeli Skywire ve Skyminer’dan gelir.

Skywire ve Skyminer nedir?

Ağ tarafsızlığı, internet sağlayıcıları arasında tartışmalı bir konu olmaya devam etmektedir. Bunun nedeni, İnternet Servis Sağlayıcılarının (ISS), abonelerine içerikler konusunda öncelik vermek amacıyla farklı oranlar talep edebilmesidir. Teknik olarak bunu yapmaları mümkündür. Ancak, bu uygulama internetin ahlakının temsil ettiği her şey karşısında durmaktadır. Skywire, kendisini merkeziyetsiz bir özel hizmetler ağı olarak sunar. Skywire istemcileri, kullanıcıları Skywire ağına bağlayan bir VPN sunucusu çalıştırır. Bu sunucular Skyminer olarak bilinir.

Skyminer yazılımı, Skywire ağına güç sağlamak için altyapı sağlayan özel bir VPN sunucusudur. Bu, esasen entegre bir yönlendirici ve ağ yeteneklerine sahip bir Linux sunucusu olarak çalışır. Ünite önceden inşa edilmiştir. Ancak özellikler kendi Skyminer ünitesini kurmak isteyen herkes için de mevcuttur. Bu sunucular, kullanıcıların internete erişim sağlamasına olanak tanır. Hizmet, Skywire’daki kullanıcılar tarafından kontrol edilmektedir. ISS’ler, hangi içeriğe öncelik verileceği konusunda kontrole sahip değildir. Bu noktada Skycoin devreye girer.

SKY nedir? Ne işe yarar?

Skycoin, Bitcoin tabanlı bir kripto para birimidir. Kripto paranın toplam arzı 100 milyondur ve varlıklar yok edilemez. Bununla birlikte altcoin, tıpkı Bitcoin gibi Proof-of-Work mekanizmasıyla çalışır. Bu, kullanıcıların, bilgisayarlarının işleme kaynaklarını harcadığı ve kripto paralarla ödüllendirildiği bir konsensüs mekanizmasıdır. Yani kullanıcılar, SKY madenciliği yapabilmektedir.

Skycoin ekosistemine güç sağlayan SKY, 2 saniyeye yakın işlem gerçekleştirme süresi ile son derece hızlıdır. Ayrıca, bu varlık ile yapılan işlemlerde herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Bunun yerine işlem ücretleri Coin Hours tarafından karşılanır. Skycoin sahipleri, tuttukları SKY miktarına bağlı olarak her saat başı ödeme alır. Son derece enerji verimli olan altcoin, Skyminer’lar için bir ödüllendirme mekanizması olarak da çalışır.

Skycoin nedir? SKY nasıl alınır?

2021 yılında Binance borsasından delist edilen SKY, şu anda Finexboc ve Bitbns borsalarında listelenmektedir. İlgili yatırımcıların bu borsalardan birine erişmesinin ardından üye olma ve satın alma adımlarını izlemesi gerekmektedir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Skycoin Nedir? SKY Ne İşe Yarar?

Category:
News