2 Dev Şirket, Sepetine Bu 2 Kripto Paradan Ekliyor!

2-dev-sirket,-sepetine-bu-2-kripto-paradan-ekliyor!

ABD ve Arjantin merkezli iki dev şirket kripto para birimleri için yeni hizmetlerini başlatıyor. Yatırımcılar yavaş yavaş geleneksel finans şirketlerini terk ediyor ve kripto alanında maksimum kâr elde etmeye çalışıyor.

Arjantinli fintech şirketi kripto para işlemlerini başlatıyor

Sınır ötesi transfer hizmeti Uala, Bitcoin ve Ethereum işlemlerini başarttığını duyurdu. Hizmet, önümüzdeki haftalarda Güney Amerika ülkesinde 4,5 milyon kullanıcıya sunulacak. Uala’nın Varlık Yönetimi başkan yardımcısı Andres Rodriguez Ledermann, yeni hizmetin ilk başta birkaç bin kullanıcıya sunulacağını bildirdi. Ancak önümüzdeki haftalarda şirketin 4,5 milyon Arjantinli müşterisinin tümü hizmetten faydalanabilecek.

Platform şu anda yalnızca kripto alım ve satımlarına izin veriyor. Para çekme işlemleri henüz aktif değil. Uala, Mayıs ayında yerel merkez bankasının iki bankanın müşterilerinin kripto para birimlerine erişmesine izin vermesini yasaklamasından bu yana Arjantin’de kripto para işlemlerini başlatan ilk finansal oyuncuydu.

Fidelity Investments, bireysel yatırımcılar için komisyonsuz Bitcoin ve Ethereum işlemlerini başlattı

Amerikan çok uluslu finansal hizmetler şirketi Fidelity, bireysel yatırımcılar için Bitcoin ve Ethereum faaliyetlerini başlattı. Raporlara göre şirket, komisyonsuz bir kripto para borsası sağlamayı planlıyor. Fidelity şu anda, 9,9 trilyon doların üzerinde varlığa sahip. Firma ayrıca 2021’de 24 milyar dolar gelir kaydetti. Son raporlar, şirketin yeni kripto para birimi hizmeti aracılığıyla Bitcoin ve Ethereum yatırımı sunacağını gösteriyor.

Fidelity Crypto adlı yeni platform, bireysel yatırımcıların Bitcoin ve Ethereum işlemleri yapmasına izin verecek. Kullanıcıların alım satım hizmetlerine erişebilmeleri için en az 1 doları olması gerekiyor. Alım satım hizmetleri, Fidelity Investments’ın bir yan kuruluşu olan Fidelity Digital Assets aracılığıyla sunulacak. Fidelity Digital Assets, 2014’ten beri Bitcoin ve Blockchain alanını araştırıyor. Ancak kripto yatırımları kurumsal yatırımcılarla sınırlı kaldı.

Fidelity’nin Ethereum hamlesi

Ekim 2022’de Fidelity Investments, Ethereum Index Fund adlı kurumsal yatırımcılar için Ethereum saklama hizmeti verdiğini duyurdu. Duyuru, dönüşümsel Ethereum merge’den sonra geldi. Merge sırasında Ethereum, eski PoW mekanizmasından PoS mekanizmasına geçti.

Fidelity tarafından Ethereum’a yapılan inceleme, şirketin altcoinlere olan ilgisinin arttığını gösteriyor. Ethereum’un piyasaya sürülmesinden önce, Bitcoin platformda popülerlik kazanmıştı. Finans firması, Bitcoin’i “üstün bir para biçimi” olarak adlandırıyor. Fidelity Crypto aracılığıyla bireysel yatırımcılara Bitcoin ve Ethereum işlemlerinin yakın zamanda sağlanması, altcoin’in kabul edildiğini doğrulamaktadır.

Şu anda sadece Robinhood gibi şirketler bireysel yatırımcılara komisyonsuz işlemler sağlıyor. Son zamanlarda yatırımcılar, gelirleri en üst düzeye çıkarmak için geleneksel finans şirketlerini yavaş yavaş terk ediyor. Fidelity Crypto ile birçok bireysel yatırımcı, Bitcoin ve Ethereum’a yatırım yaparak ciddi gelirler elde edecek. Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, yakın tarihte benzer bir hamle Goldman Sachs’den gelmişti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için 2 Dev Şirket, Sepetine Bu 2 Kripto Paradan Ekliyor!

Category:
News