SONM Nedir? SNM Ne İşe Yarar?

sonm-nedir?-snm-ne-ise-yarar?

SONM nedir? SONM, bir sis bilgi işlem yapısı olarak uygulanan ve genel amaçlara hizmet eden dünya çapında dağıtık bir ağdır. Kriptokoin.com olarak bu makalede SONM nedir, ne sunar, SNM nedir, ne işe yarar, nasıl alınır gibi merak edilen soruları yanıtladık. Gelin sis bilgi işlem altyapısı kullanan bu bulut alternatifi projeyi birlikte inceleyelim.

SONM nedir?

SONM (SNM), BNB Chain üzerine inşa edilen bir platformdur. Bu platform, bilgisayarlar, sunucular ve madencilik ekipmanı gibi donanıma dayalı bulut hizmetleri sunar. Kullanıcılar bu platform aracılığıyla donanıma bağlı bulut depolama alanı kiralayabilmektedir. Ayrıca, çeşitli donanımları doğrudan kiralama gibi çeşitli seçeneklere de sahiptirler. Birinin bilgi işlem gücünü kullanmak da bu seçenekler arasında yer almaktadır.

Tüm SONM ağı, bir sis bilgi işlem yapısı kullanmaktadır. Buna göre platform, bulut ürünlerine ve hizmetlerine ugulanabilir ve uygun maliyetli bir alternatif olarak çalışır. Bu paylaşılan bilgi işlem ve kaynak havuzu, talep üzerine çeşitli özellikler sağlar. Bahsi geçen özellikler arasında sonsuz ve verimli işlem gücü yer alır. Bunlara ek olarak isteyen kullanıcılar, kendi donanımlarıyla da ağa katkı sağlayabilir. Bunu yapan kullanıcılar, platform tarafından kripto para ödülleri kazanır.

SONM ağı ne sunar?

SONM, donanıma dayalı ve sis tabanlı bulut hizmetleri sağlar. Buna göre kullanıcılar, platform aracılığıyla bulut depolama alanı elde edebilmektedir. Satın alınan bulut depolama alanı, geleneksel bulut hizmetlerine göre çok daha ucuzdur. Bununla birlikte, bir dizi güvenlik mekanizmasına da sahiptir. Ağ, Blockchain teknolojisini kullandığı için, geleneksel platformlara göre veri gizliliğine daha çok önem verir. Platformun sunduğu özellikler şu şekildedir:

  • Sahiplik gerektirmeyen, açık kaynaklı ve merkezi bulut sağlayıcılarından daha ucuz olan bilgi işlem gücü için küresel bir merkeziyetsiz pazar.
  • Merkeziyetsiz bilgisayar kaynaklarını, şirketlere ve bireylere ihtiyaç duydukları herhangi bir miktarda kullanma imkanı tanır.
  • Donanım sahiplerine bilgi işlem gücünün kiralanmasından kazanç elde etmelerini sağlar.
  • Şu anda gezegeni kontrol eden Google gibi bulut bilişim devlerine güvenli bir alternatif yaratır.
  • Geleceğe yönelik merkeziyetsiz uygulamalar için bir platform oluşturur.

SNM nedir? Ne işe yarar?

SNM, SONM ağının yerel kripto para birimidir. BEP-20 akıllı kontratıyla çalışan bu kripto para, kullanıcıları ödüllendirme gibi çeşitli amaçlarla kullanımlaktadır. Buna göre platformdan bilgi işlem gücü veya depolama alanı kiralamak isteyenler, SNM ile ödeme yapmaktadır. Ağa bilgi işlem ve depolama alanı sağlayan kullanıcılar ise bu kripto para aracılığıyla getiri elde etmektedir. Yani SNM, ağ içerisindeki ekonominin temelidir.

SONM nedir? SNM nasıl alınır?

SONM şu anda Binance, Bitget, Bibox ve Uniswap borsalarında listelenmektedir. SNM coin ile ilgilenen yatırımcıların bu kripto para borsalarından birine erişmesi gerekmektedir. Ardından cüzdanlarına para yatırarak kripto parayı satın alabilirler.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için SONM Nedir? SNM Ne İşe Yarar?

Category:
News