Listeye Dikkat: İşte Ekim’de Güçlü Çıkış Yapan 15 Altcoin!

listeye-dikkat:-iste-ekim’de-guclu-cikis-yapan-15-altcoin!

Kripto para piyasası Temmuz ayından bu yana ilk yeşil aylık mumunu başarıyla kapattı. Hacmine 80 milyar dolar daha eklerken, ayın en yüksek performansı Dogecoin’den geldi. Bu esnada en popüler altcoin projeleri listesini PHA ve CAKE gibi isimler dolduruyor.

İşte Ekim ayının en popüler altcoin projeleri

Ekim ayının CoinMarketCap arama verilerine göre en popüler kripto par birimi Bitcoin oldu. CryptoDiffer tarafından 2 Kasım’da yayınlanan verilere göre, popülerliğe göre ilk 15 kripto para birimi listesinde Shiba Inu (SHIB) ikinci, Cardano (ADA) üçüncü sırada yer alıyor. Ancak en popüler 15 kripto para arasından ADA, düşüş (%7) yaşayanlardan biriydi. Shiba Inu, Dogecoin’in fiyat rallisinden yararlanarak son 30 gün içinde yaklaşık %8 arttı. Bu esnada Bitcoin %6.49 yükselişteydi. Diğer sıralamalarda Dogecoin, Ethereum ve PancakeSwap sırasıyla dördüncü ve altıncı sırada yer aldı.

Dogecoin, sadece 30 günde 7.1 yükselerek listenin en dikkat çeken ismiydi. DOGE böylece Ekim ayında tüm rakiplerini geride bıraktı. Sadece 110 milyon dolarlık bir piyasa değeri olan Phala’da bu süre zarfında x,39 oranında değer kazandı. Bununla birlikte, en popüler 15 kripto para biriminden ikisi olmasına rağmen, GMX (GMX) ve Gala (GALA), piyasa değerine göre ilk 100 kripto para birimi arasında yer almıyor.

Yatırımcılar bu kripto para birimlerinden gözlerini ayırmadı

Bitcoin ay boyunca en çok aranan kripto para birimiydi. Ekim ayında 20,988.39 dolar zirve fiyatıyla psikolojik bir bölgeyi geri aldı. Ancak son ralli bir boğadan çok piyasa dışı haberle bağlantılı. Elon Musk rotayı değiştirip Twitter’ı satın alacağını açıklayana kadar DOGE dahil tüm piyasa düşüşteydi. Şu anda herkes Dogecoin’in Twitter’daki potansiyel kullanım durumunu satın almaya çalışıyor. DOGE’de bu beklentileri 0’in üzerinde bir ralliye tamamladı.

Birlikte çalışabilirlik tabanlı bir altcoin projesi olan Quant (QNT), yükseliş koşusu sırasında önemli ölçüde artan dikkate değer isimlerden biriydi. Dier yandan, ay boyunca çeşitli zamanlarda CAKE’in fiyatı da eş zamanlı olarak yükseldi.

Bu noktada tokenlerin popülaritesinin Kasım ayı boyunca nasıl değiştiğini görmek ilginç olacak. Musk’ın Twitter’ı devralması hala manşetlerde olduğundan ve Dogecoin’in fiyatı hala düzensiz olduğundan (şu anda günde %7 düştü) ve ayrıca CoinMarketCap’te trend olduğu için meme coin’lerinin öngörülebilir gelecekte halkın gözünde kalması bekleniyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Listeye Dikkat: İşte Ekim’de Güçlü Çıkış Yapan 15 Altcoin!

Category:
News