Lamden Nedir? TAU Ne İşe Yarar?

lamden-nedir?-tau-ne-ise-yarar?

Lamden nedir? Programlama dili Phyton’a dayanan Lamden (TAU), dApp geliştiricileri için araçlar sunan bir Blockchain platformudur. Kriptokoin.com olarak bu makalede Lamden nedir, ne sunar, TAU nedir, ne işe yarar, nasıl alınır gibi yatırımcılar tarafından merak edilen soruları yanıtladık. Gelin geliştiricilerin basit ve kapsamlı dApp’ler geliştirmesini sağlayan bu platformu birlikte inceleyelim.

Lamden nedir?

Lamden, özel Blockchain ve merkeziyetsiz uygulama (dApp) oluşturma sürecini hızlandıran bir Blockchain geliştirme platformudur. Platform, geliştiriciler için basitlik ve çeşitlilik sunar. Buna göre Phyton’a dayandığı için kodlama mantığı son derece kolaydır. Ayrıca, birçok yazılım geliştirme paketi ile çeşitli uygulamaların geliştirilmesini mümkün kılar. Platform, yeni projeleri ve ana zincir kripto para birimlerini birbirine bağlayan TAU isimli bir tokene de sahiptir.

Lamden ne sunar?

Lamden, BNB Chain üzerine inşa edilmiştir. Yani Binance ekosisteminde yer alan bir Blockchain projesidir. Bu ağ, kullanıcıların kendi dApp ve Blockchain’lerini geliştirmesine olanak tanımak amacıyla bir dizi özellik geliştirmiştir. Buna göre kullanıcılar, Phyton programlama dilini kullanan bu ağ içerisinde, yüksek programlama bilgisine ihtiyaç duymadan uygulama geliştirebilmektedir. Bunun dışında Lamden şu özellikleri içerir:

  • Yüksek işlem hacmi ve ölçeklenebilirlik: Ağ altyapısı, blokların sağlam ZeroMQ mesajlaşma sistemini kullanarak var olmasına olanak tanır. Ayrıca ağın, saniyede 50.000.000 mesaja ulaşmasına izin verir. Yani son derece hızlı bir Blockchain geliştirme ağı olarak hizmet verir.
  • Ücretsiz işlemler elde etmek: Tekil bir bloğun işlenmesinde kullanılan bilgi işlem gücü miktarı, Blockchain ücretini son derece yüksek hale getirir. Ağ, bu ücretleri düşürmek için Proof-of-Stake mekanizmasını kullanır. Ayrıca, Blockchain imzalayıcıları olarak belirli sayıda delege belirler. İmzalayanlar da zincire bloklar ekler.
  • Güvenli akıllı sözleşme sistemi: Platform, vektörlerinde meydana gelen saldırıları öngörür. Önceden öngörülen hack saldırıları başarısızlıkla sonuçlanır. Buna göre ağ, geliştiriciler için yüksek güvenlikli bir platform olarak hizmet eder.
  • Hafif Zincir verileri: Ağ ayrıca, mesajlaşma ve Proof-of-Stake ile merkeziyetsizliğini sağlarken, verileri de dağıtmaktadır. Ekosistem bunun için Facebook’ta geliştirilen Apache Cassandra uygulamasını kullanır.

TAU nedir? Ne işe yarar?

TAU, Lamden ekosisteminin yerel kripto para birimidir. Bu BEP-20 tokeni, ağ içerisinde bir dizi kullanım durumuna sahiptir. Buna göre geliştiriciler, tokenin değerini düşürmeden ağ üzerinden gönderebilmektedir. Ayrıca, token platformdaki kullanıcılar ve geliştiriciler için bir ödül ve ödeme tokeni olarak da kullanılmaktadır. Geliştiriciler, akıllı sözleşmelerin çalıştırılması veya Blockchain inşa edilmesi gibi konularda TAU ile ödeme yapar.

Lamden nedir? TAU nasıl alınır?

Lamden şu anda sadece TxBit borsasında listelenmektedir. İlgili yatırımcıların bu borsaya erişmesi, üye olması ve TAU için satın alma adımlarını izlemesi gerekmektedir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Lamden Nedir? TAU Ne İşe Yarar?

Category:
News