Goldman Sachs’den SHIB, XRP ve Bu Coinler İçin Önemli Hamle!

goldman-sachs’den-shib,-xrp-ve-bu-coinler-icin-onemli-hamle!

Yatırım bankası Goldman Sachs (GS), yatırımcıların piyasayı izlemesine yardımcı olmak üzere MSCI ve Coin Metrics ile ortaklığını duyurdu. SHIB, XRP, Bitcoin ve yüzlerce kripto para birimi sınıflandırma sistemini açılıyor.

Goldman Sachs, SHIB ve yüzlerce kripto para birimi sınıflandırıyor

Bankacılık devi, kurumsal yatırımcıların piyasayı daha iyi takip edebileceği bir sınıflandırma sistemi oluşturdu. Datonomy olarak adlandırılan piyasası katılımcıları, akıllı sözleşme platformları ve DeFi dahil farklı kripto segmentlerindeki eğilimleri takip edebilecekler. Aynı zamanda çeşitli ürünleri kullanışlı bir ara yüz üzerinden tarayabilecekler.

Duyuruya göre, Goldman Sachs yakında Bitcoin, SHIB, SOL ve sayısız altcoin için sınıflandırma sistemini sunacak. Yeni başlatılan hizmet Datonomy, MSCI ve Coin Metrics ortaklığını taşıyor. Bu üç şirket, oldukça volatil olan kripto para piyasasını rahatça izleyecek kurumsal araçlar geliştiriyor.

Goldman Sachs’in Marquee platformunun müşteri stratejisi başkanı Anne Marie Darling, kripto para piyasasının son yıllarda önemli ölçüde büyüdüğünü belirtti. Ayrıca yeni veri hizmetinin müşteriler için risk yönetimini kolaylaştıracağını ekledi.

Goldman Sachs Datanomy nedir?

Wall Street bankası, yatırımcıların kripto sınıflandırması için standart bir çerçeveye ihtiyaç duyduğunu vurguluyor. Ayrıca, piyasada performans takibi ve risk yönetimine artan bir ihtiyaç olduğunu belirtti. Goldman Sachs bunun için Datanomy projesi MSCI ve Coin Metrics ile işbirliğiyle gerçekleştiriyor. Ek olarak yeni sınıflandırma sisteminin piyasa katılımcılarına tutarlı bir piyasa görüşü sağlayacağını açıkladı:

Datonomy, kripto para piyasası olgunlaştıkça bu boşluğu doldurmak için tasarlandı ve portföy yönetimi, raporlama, kıyaslama, araştırma ve analiz için doğrudan temel olarak hizmet edebilir.

Yeni araç kurumsal yatırımcılara odaklanıyor

Açıklamaya göre MSCI, yeni sınıflandırma sisteminin tek yöneticisi olacak. Bir diğer gelişmede, MCSCI Perşembe günü Menai Financial Group ve Compass Financial Technologies ile işbirliği içinde kendi kripto para endekslerini başlattığını duyurdu. Endeksler, piyasa değeri ve akıllı sözleşmeleri destekleyen teknoloji platformlarıyla ilişkili kripto paraların performanslarını takip etmeye çalışır. Bu hamlenin özellikle kurumsal yatırımcılar için atılması küresel benimsenmenin önünü açıyor.

Yeni araç sayesinde, kurumsal yatırımcılar artık kripto paraları anlamak için çeşitli görüntüleme olanağına sahip olacaklar. Bunlara piyasanın her alanından kripto para birimleri ve araçları dahil:

  • Metaverse coin’ler
  • Blockchain araçları
  • Merkezi olmayan finans (DeFi) tokenleri
  • Özel tokenler
  • Uygulama araçları
  • Değer aktarım tokenleri
  • İş hizmetleri

Yılın ciddi piyasa düzeltmesine rağmen, Goldman Sachs kripto para birimine daha fazla yatırım yapıyor. Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere Wall Street juggernaut, Nisan ayında ilk Bitcoin destekli kredisini sundu. Goldman Sachs, Haziran ayında teslim edilemeyen ilk Ethereum’unu gerçekleştirdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Goldman Sachs’den SHIB, XRP ve Bu Coinler İçin Önemli Hamle!

Category:
News