Fraktal Analizi: Türklerin Aldığı Bu 2 Altcoin 2x Yapabilir!

fraktal-analizi:-turklerin-aldigi-bu-2-altcoin-2x-yapabilir!

Kripto analisti Yashu Gola, Polygon (MATIC)’in, Instagram ve JPMorgan benimsenmesinde 0 kazanç elde edeceğini söylüyor. Ayrıca analiste göre, Litecoin (LTC) yarılanma öncesi fraktal, Temmuz 2023’e kadar 0 fiyat rallisine işaret ediyor. Analistin, bir zamanlar Türklerin de yoğun yatırım yaptığı iki altcoin projesine ilişkin analizlerini okuyucularımız için derledik.

Polygon’dan yüksek profilli ortaklıklar

Özellikle, Instagram’ın ana şirketi Meta, kullanıcıların dijital koleksiyonlarını sosyal medya platformunda ve dışında basmasına, sergilemesine ve satmasına olanak tanıyan, yakında piyasaya sürülmeyen token (NFT) araçları için ilk ortağı olarak Polygon’u seçti.

Bu arada, bankacılık devi JPMorgan, ilk canlı ticaretini (yaklaşık 71.000 dolar değerinde) halka açık bir Blockchain’de gerçekleştirmek için Polygon’u kullanarak kripto para birimlerini geleneksel finansal çerçevelere entegre etmeye yönelik somut bir adım attı. MATIC, duyuruların ardından ’ün üzerinde artışla 0,985 dolara yükseldi. Ayrıca, günlük işlem hacminde bir artış gördü.

MATIC günlük fiyat grafiği / Kaynak: TradingView

MATIC’in yukarı yönlü hareketi, kripto genelinde daha geniş bir toparlanma rallisinin bir parçası olarak geldi. Altcoin, önümüzdeki aylarda muhtemelen devam edecek bir eğilimle 0’den fazla artış potansiyeline sahip.

Altcoin fiyatı fincan ve kulp kırılmasına yaklaşıyor

MATIC’in yükseliş devamı için ilk ipucu, klasik bir teknik kurulumdan geliyor. Günlük grafikte altcoin, U şeklinde bir toparlanma ve ardından aşağı doğru sürüklenen bir kanal içeren bir fincan ve kulp düzeni çizdi. Altcoin şimdi, ana yukarı yönlü hedefi olan 2,89 dolara ulaşmak için formasyonun boyun çizgisi aralığının (aşağıdaki grafikte kırmızı çubuk) üzerinde belirleyici bir kırılma izliyor.

Kupa ve kulp desenli MATIC günlük fiyat grafiği / Kaynak: TradingView

Teknik analizin bir kuralı olarak, bir fincan ve kulp modelinin hedefi, fincanın dibi ile boyun çizgisi arasındaki mesafeyi potansiyel kopma noktasına eklendikten sonra ölçülür. Sonuç olarak, MATIC şimdi 2023’ün ilk çeyreğinin sonuna kadar 0’lük bir fiyat rallisi bekliyor.

Temelde, ana akım şirketler tarafından başlatılan Polygon’un büyüyen NFT projeleri göz önüne alındığında, MATIC’in talebi büyümeye devam edebilir. Örneğin, Polygon’un önde gelen NFT iş ortakları listesi Disney, Robinhood ve Starbucks gibi isimleri içeriyor. Ayrıca, Polygon’un güçlü bir 3. çeyreği vardı. Burada aktif cüzdan sayısı, öncelikle Reddit’in NFT pazarının Blockchain’de piyasaya sürülmesiyle 6 milyon rekor seviyeye ulaştı.

Altcoin
Polygon NFT’ler 2022’de en güçlü 3. çeyrek performansına sahipti / Kaynak: Messari

Öte yandan, makro riskler, büyük markalarla büyüyen ortaklıklarına rağmen Polygon’a zarar verebilecek devam eden kripto piyasası toparlanmasını tehdit etmeye devam ediyor. Bununla birlikte, fincan ve kulplu desen boyun çizgisi aralığından güçlü bir geri çekilmenin, boğa kurulumunu tamamen geçersiz kılması mümkün.

Litecoin dibe vurdu mu?

Altcoin, Ekim 2011’deki lansmanından bu yana iki halving geçirdi. İlki Ağustos 2015’te gerçekleşti ve blok ödülünü 50 LTC’den 25 LTC’ye düşürdü. İkincisi, 25 LTC ödülünü 12,5 LTC’ye düşüren Ağustos 2019’da gerçekleşti. İlginç bir şekilde, her Litecoin halvng olayı, değişken bir LTC fiyat döngüsünden, yani muazzam bir fiyat pompasından sonra meydana geldi. Ardından benzer şekilde büyük bir düzeltme, bir fiyat dibi ve yerel bir tepeye toparlanma geldi.

Litecoin yarılanmasından sonra, LTC’nin fiyatı yerel zirvesinden düzeltildi. Ardından başka bir dip oluşturdu. Aşağıda gösterildiği gibi başka bir büyük fiyat rallisi ile yeni bir rekor seviyeye yükseltti.

Halving fraktallarını içeren LTC haftalık fiyat grafiği / Kaynak: TheScalpingPro

Litecoin’in üçüncü halvingi Temmuz 2023’te gerçekleşecek. Bu arada, piyasa analistleri şimdiden LTC’nin fiyatının 2011 ve 2019 olaylarından önceki yarılanma öncesi yörüngeden geçtiğine ve şu anda dibe vurma aşamasında olduğuna işaret ediyor.

Bağımsız bir piyasa analisti olan Scalping Pro, yükseliş görünümünü desteklemek için bir doz MACD ve RSI momentum göstergesi ekledi. Momentum göstergeleri, potansiyel trend dönüşlerini tahmin etmek için bir varlığın aşırı satım ve aşırı alım koşullarını belirler. Haftalık bir zaman diliminde, LTC’nin RSI ve MACD’si, önceki halving olaylarından önce piyasa diplerine denk gelen aşırı satıma dönüştü. Bu nedenle analist, bunun başka bir büyük LTC fiyat rallisi için güçlü bir işaret olduğunu söylüyor.

Altcoin fiyatı Temmuz 2023’e kadar 180 dolara ulaşacak mı?

Litecoin, Haziran 2022’de gerçekten 40 dolar civarında dibe vurduysa, yeni bir yerel zirve görmesi mümkün.  Litecoin’in halving öncesi düzeltme zirveleri ve dipleri arasında Fibonacci düzeltme grafikleri çizmek, 0.236 ve 0.382 Fib çizgilerini yukarı yönlü hedefler olarak test etme olasılığını vurguluyor.

Fib çizgisi hedeflerini içeren LTC haftalık fiyat grafiği / Kaynak: TradingView

Örneğin, 2011’de altcoin, 1,31 dolar civarında dibe vurdu. Bundan altı ay sonra, Temmuz ayında 10 dolar civarında 0.236 Fib çizgisinde yerel tepesini kurdu.

Altcoin
1. halving öncesi trendi gösteren LTC haftalık fiyat grafiği / Kaynak: TradingView

2019’da LTC fiyatı, Aralık 2018’de yaklaşık 21 dolardan sıçradı. Daha sonra Haziran ayında 340 dolara yakın 0,382 Fib hattında yerel zirvesini oluşturdu.

Altcoin
2. halving öncesi trendi gösteren LTC/USD haftalık fiyat grafiği / Kaynak: TradingView

Mevcut senaryoda, Litecoin’in 0,236 ve 0,382 Fib çizgileri sırasıyla yaklaşık 130 dolar ve 180 dolar ile çakışıyor.

Altcoin
3. halving öncesi trendi gösteren LTC/USD haftalık fiyat grafiği / Kaynak: TradingView

Litecoin dip olarak 40 doları onaylarsa, bu seviyeler potansiyel yerel zirveler haline gelmesi mümkün. Diğer bir ifadeyle, mevcut fiyat seviyelerinden ölçüldüğünde Temmuz 2023’e kadar 0- 0 fiyat artışı demek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Fraktal Analizi: Türklerin Aldığı Bu 2 Altcoin 2x Yapabilir!

Category:
News