Cumhurbaşkanı Erdoğan, DOGE Alan Elon Musk’la Görüşecek!

cumhurbaskani-erdogan,-doge-alan-elon-musk’la-gorusecek!

Tesla CEO’su Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasıyla birlikte gelişmeler hız kesmeden devam ediyor. Şirkete birkaç gün içerisinde ciddi müdahalelerde bulunan Elon Musk, son olarak “mavi tik” uygulamasına el attı. DOGE meraklısı Musk’ın daha birçok değişiklik yapması beklenmekte. Uygulama kararı sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “mavi tık” hakkında bir değerlendirme gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan 8 dolarlık aylık ücretle ilgili olarak Musk ile görüşebileceğini belirtti. Konu ile ilgili olarak “Belki biz farklı olabiliriz” açıklamasında bulundu.

DOGE meraklısı Elon Musk Twitter üzerindeki değişikliklere başladı

Geçtiğimiz hafta Cuma günü Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasıyla, sosyal medya platformu üzerindeki konular değişiyor. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz gibi; Son açıklamaya göre Musk “mavi tık” uygulamasının ödemeye tabi tutulacağını açıkladı. Konu hakkında yorum yapanlar arasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da yer aldı. AHaber ve ATV tarafından gerçekleştirilen ortak yayınında konuşan Erdoğan’a, Musk’ın “mavi tik” uygulaması soruluyor. Elon Musk ile yakın zamanda herhangi bir etkileşimde olmadığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan şu ifadelere yer verdi:

Belki bizim adımıza farklı bir durum olabilir. Bu konuda onunla bir diplomasi de yürütebiliriz.

Twitter üzerinde yer alan mavi tik’li kullanıcılar, ismi onaylanmış hesaplarda yer alıyor. Sosyal medya devi birkaç son yıldır bu konu hakkında uyguladığı politikalarla eleştirilerin ilgi odağı oldu. Twitter üzerinde 100 milyondan fazla takipçiye sahip Elon Musk da uzun süredir platform üzerindeki değişikliklere dikkat çekiyor. Sahte hesapların kendi tweet’leri altına yaptığı yorumlar üzerinden kullanıcıları kandırarak dolandırıcılık faaliyetlerine dahil olduğunu söyledi.

Elon Musk’ı eleştirenler kadar destekleyenlerde var

Tüm bunlar birlikte Tesla CEO’sunun 8 dolarlık aylık onaylı hesap uygulama konusu eleştiriler kadar destekte aldı. Elon Musk, mavi tik uygulamasına sahip olacak kullanıcıların tweet’ler altında öncelikli olacağını belirtti. Tüm bunlarla birlikte, uygulamanın özellikle bot ve sahte hesapların önüne geçeceği tahmin ediliyor.

Dogecoin, Twitter ve Elon Musk İçin Son Dakika Gelişmesi!

Musk, Twitter’ı 44 milyar dolara satın aldı. Bu hisse başına 54.2 dolara satın aldığını belirtiyor. Twitter’ı satın almasıyla birlikte anlaşmanın bir gereği olarak yönetim kurulunu feshetmişti. Ancak, en çok etkiyi meraklısı olduğu meme coin projesi Dogecoin (DOGE) yaşadı. DOGE fiyatı Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasının ardından güçlü bir yükseliş yaşadı. Geçtiğimiz hafta içerisinde DOGE fiyatı yüzde 110 oranında artış gördü. Ancak, dün gerçekleşen Fed faiz kararı sonrasında Dogecoin fiyatı da düşüş yaşadı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Cumhurbaşkanı Erdoğan, DOGE Alan Elon Musk’la Görüşecek!

Category:
News